Aktualności
Świąteczny przepiśnik - „Apetyt na święta”
2020-12-22

„Apetyt na święta”, czyli świąteczna inicjatywa prezydenta miasta Michała Litwiniuka oraz dyrektorów Miejskiej Biblioteki Publicznej i Bialskiego Centrum Kultury.
 „Apetyt na święta” to wyjątkowy przepiśnik w wersji elektronicznej to łącząca pokolenia książka, w której znajdziemy przepisy wigilijne oraz noworoczne. To dział dla dzieci i pomysły na rodzinne spędzanie czasu wolnego w trakcie przygotowywania ozdób świątecznych. „Apetyt na święta” to także opis polskiej, świątecznej historii i tradycji.
Do udziału w tworzeniu e-booka zostali zaproszeni przedstawiciele samorządu, stowarzyszeń, instytucji kultury oraz szkolnictwa wyższego. Wiele z przepisów to tajniki, które przechodziły z pokolenia na pokolenie, aby właśnie w tym roku ujrzeć światło dzienne. Publikacja została stworzona przez bialczan dla bialczan, w celu wspólnego celebrowania świąt Bożego Narodzenia w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

Książkę można będzie bezpłatnie pobrać na oficjalnej stronie miasta Biała Podlaska, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Bialskiego Centrum Kultury.

Pobierz książkę

Pozostałe artykuły

Wybierz, gdzie zlokalizujemy nowy biletomat
2021-01-12

Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta do oddania swojego głosu w ankiecie dotyczącej lokalizacji nowego biletomatu.

Podsumowanie Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
2021-01-07

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk spotkał się z panem Krzysztofem Korwin-Piotrowskim, dyrektorem artystycznym  Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Zbigniewem Kapelą, dyrektorem...

Nowa witryna Bialskiej Biblioteki Cyfrowej
2021-01-07

Urząd Miasta przekazał  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej dotację celową na rozbudowę systemu ułatwiającego korzystanie z jej zasobów cyfrowych. Dotacja ta pozwoliła...

Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Białej Podlaskiej
2020-12-21

Przedstawiciele naszego bialskiego hufca – komendantka Marta Pomorska, jej zastępca Krzysztof Kowaluk oraz Lenka, przedstawicielka zuchów, przekazali prezydentowi miasta Michałowi...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.