Aktualności
Etapowe, częściowe otwarcie szkół
2020-05-15

Prezydent   Michał Litwiniuk spotkał się z dyrektorami bialskich szkół, by omówić przygotowania w związku z ogłoszeniem przez Ministra Edukacji Narodowej etapowego, częściowego otwarcia szkół.

Dla prezydenta - organu prowadzącego szkół - oraz ich dyrektorów priorytetem we wszelkich działaniach w okresie częściowego otwarcia jest ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA dzieciom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom placówki

Prezydent i dyrektorzy podczas spotkania: omówili wytyczne Ministra Edukacji Narodowej z 13.05.2020 r. w sprawie częściowego otwarcia szkół oraz dokonali analizy zagrożeń i problemów związanych z otwarciem szkół

Prezydent polecił podjęcie działań przygotowujących placówki do ich częściowego otwarcia. Dyrektorzy przedstawili i omówili stan przystosowania szkół do kolejnych etapów częściowego otwarcia. Przyjęto plan kolejnych działań i zadań w zakresie przygotowania szkół i organizację pracy szkoły w kolejnych etapach otwarcia. Omówione zostały metody i sposoby pracy z uczniami przebywającymi na terenie szkoły.

Prezydent zobowiązał dyrektorów do przygotowania wewnętrznych procedur bezpieczeństwa, które mają być skierowane do zaopiniowania przez służby sanitarne. Dyrektorzy zostali zobowiązani do niezwłocznego zebrania informacji na temat potrzeb rodziców i uczniów w obszarach, w których szkoły rozpoczną działalność. Określono listę potrzeb szkół w zakresie zapewnienia nauczycielom i pracownikom środków ochrony osobistej.

Pozostałe artykuły

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami o dostępności Urzędu Miasta w czasie epidemii
2020-05-26

Prosimy o zapoznanie się z informacjami o dostępności Urzędu Miasta dla osób z niepełnosprawnościami w czasie epidemii oraz przypominamy o możliwości kontaktu z Przedstawicielem Prezydenta...

Pomagamy naszemu szpitalowi - Miasto kupiło trzy respiratory kliniczne
2020-05-26

Już wkrótce do bialskiego szpitala trafią respiratory kliniczne dla wsparcia leczenia osób zarażonych koronawirusem. Udało się je zakupić mimo trudnej sytuacji na rynku medycznym, by wesprzeć pacjentów i personel medyczny.

Usuń azbest - zachęcamy do udziału w projekcie
2020-05-26

Od 25 maja do 3 lipca trwa IV nabór zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

O książce Agnieszki Panasiuk - kobiety potrafią wszystko!
2020-05-25

14 maja 2020 r. odbyło się spotkanie autorskie z bialczanką Agnieszką Panasiuk, autorką książki pt. „Podróże serc”. Książka została wydana przez Wydawnictwo Szara Godzina z...

Laptopy za prawie 120 tys. zł pomogą w zdalnej nauce uczniom bialskich szkół
2020-05-22

Bialskie szkoły otrzymają laptopy zakupione przez  Miasto Biała Podlaska w ramach projektu „Zdalna Szkoła”. To sprzęt o wartości 119 556 zł. Prezydent Michał Litwiniuk przekazał  pierwsze komputery Zespołowi Szkół Specjalnych i IV LO im. Stanisława Staszica.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020