Aktualności
Etapowe, częściowe otwarcie szkół
2020-05-15

Prezydent   Michał Litwiniuk spotkał się z dyrektorami bialskich szkół, by omówić przygotowania w związku z ogłoszeniem przez Ministra Edukacji Narodowej etapowego, częściowego otwarcia szkół.

Dla prezydenta - organu prowadzącego szkół - oraz ich dyrektorów priorytetem we wszelkich działaniach w okresie częściowego otwarcia jest ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA dzieciom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom placówki

Prezydent i dyrektorzy podczas spotkania: omówili wytyczne Ministra Edukacji Narodowej z 13.05.2020 r. w sprawie częściowego otwarcia szkół oraz dokonali analizy zagrożeń i problemów związanych z otwarciem szkół

Prezydent polecił podjęcie działań przygotowujących placówki do ich częściowego otwarcia. Dyrektorzy przedstawili i omówili stan przystosowania szkół do kolejnych etapów częściowego otwarcia. Przyjęto plan kolejnych działań i zadań w zakresie przygotowania szkół i organizację pracy szkoły w kolejnych etapach otwarcia. Omówione zostały metody i sposoby pracy z uczniami przebywającymi na terenie szkoły.

Prezydent zobowiązał dyrektorów do przygotowania wewnętrznych procedur bezpieczeństwa, które mają być skierowane do zaopiniowania przez służby sanitarne. Dyrektorzy zostali zobowiązani do niezwłocznego zebrania informacji na temat potrzeb rodziców i uczniów w obszarach, w których szkoły rozpoczną działalność. Określono listę potrzeb szkół w zakresie zapewnienia nauczycielom i pracownikom środków ochrony osobistej.

Pozostałe artykuły

5. rocznica śmierci Bogusława Kaczyńskiego
2021-01-21

Dziś mija 5. rocznica śmierci bialczanina, znawcy i propagatora muzyki, mistrza słowa, dumy Białej Podlaskiej – Bogusława Kaczyńskiego.

Przerwa w dostawie ciepła
2021-01-21

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej informuje, że ze względu na uwarunkowania techniczno-technologiczne prac przy usuwaniu awarii, która wystąpiła w miejskiej...

Ronda na krajowej "dwójce" już oficjalnie otwarte
2021-01-21

19 stycznia oficjalnie zostały otwarte ronda turbinowe na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności, które powstały w ramach transgranicznego projektu „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej”. Biała Podlaska realizuje go razem z partnerskim miastem Brześciem.

Aplikacja Eco Biała przypomni o wywozie śmieci
2021-01-19

Urząd Miasta Biała Podlaska zachęca do zainstalowania bezpłatnej i bardzo prostej w obsłudze aplikacji Eco Biała.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców