Aktualności
Wsparcie przedsiębiorców w kryzysie związanym z koronawirusem
2020-03-24

Prezydent Michał Litwiniuk przedstawił pierwsze dostępne w aktualnym stanie prawnym propozycje wsparcia bialskich przedsiębiorców w  nowej, trudnej sytuacji spowodowanej epidemią. Prezydent  liczy na podjęcie przez rząd działań polegających na efektywnym wsparciu przedsiębiorców oraz samorządów środkami budżetu  państwa  pozwalającymi zorganizować skuteczną systemową pomoc.

Prezydent  zadeklarował pomoc  prowadzącym działalność gospodarczą podmiotom, których kondycja finansowa uległa istotnemu pogorszeniu. Jest to wsparcie, na jakie pozwalają samorządowi miejskiemu aktualnie obowiązujące przepisy: 

1.Możliwość uzyskania odroczenia terminu płatności czynszu przed przedsiębiorców   wynajmujący ch  lokale  w zasobach  ZGL  Sp. z o.o.,

2.Możliwość złożenia wniosku o zastosowanie ulg w zapłacie podatku od nieruchomości w oparciu o przepisy ustawy Ordynacja podatkowa, np. wniosku o odroczenie terminu płatności  lub rozłożenie podatku na raty. 

Przy rozpatrywaniu tych wniosków podstawowym kryterium będzie istotne zmniejszenie przychodów przedsiębiorcy w okresie rozprzestrzeniania się  koronawirusa.

W dalszej perspektywie, w zależności od  wprowadzenia nowych antykryzysowych regulacji prawnych  przez ustawodawcę, prezydent będzie rozważał  kolejne  działania  pomocowe. 

Gotowe propozycje  rozwiązań  dla rządu RP  w tym zakresie zostały  przygotowane  przez  związki samorządów polskich.

Pozostałe artykuły

Bezpłatne porady prawne, obywatelskie i mediacje w UM Biała Podlaska
2020-09-23

Prezydent Miasta Biała Podlaska zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich,

Przed nami niezwykłe muzyczne wydarzenie - 2. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
2020-09-22

26 września br. w bialskim amfiteatrze odbędzie się widowisko „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. Ze względów bezpieczeństwa zostanie ono zaprezentowane dwa razy – o...

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.