Aktualności
Zmiana organizacji ruchu na ul. kard. Stefana Wyszyńskiego
2019-06-04

Skrzyżowania ul. kard. Stefana Wyszyńskiego z ul. Leszczynową i Kąpielową to miejsca, w których w ostatnim czasie dochodziło do wielu kolizji. Analizy i statystyki Policji potwierdziły, że prawdopodobieństwo wypadków w tych miejscach jest bardzo duże. To samo sygnalizowali mieszkańcy okolicznych osiedli. Będzie bezpieczniej - zapadła decyzja o zmianie organizacji ruchu. Prezydent Michał Litwiniuk zaprezentował ją i omówił podczas konferencji prasowej. Zmiany będą wprowadzone na przełomie czerwca i lipca br. - już po rozpoczęciu wakacji.

Na przedmiotowych skrzyżowaniach od wielu lat obowiązywał ruch z pierwszeństwem przejazdu dla ulic: Leszczynowej i Kąpielowej. W marcu br. zlecono badania natężenia ruchu na wszystkich wlotach skrzyżowań.  Wykazały one, że to ulica Wyszyńskiego generuje dwukrotnie większy ruch. To dało bazę do wprowadzenia zmiany pierwszeństwa przejazdu na ulicy Wyszyńskiego, co w przyszłości upłynni ruch i rozładuje ewentualne zatory.

Bezpieczeństwo i widoczność na ulicach podporządkowanych zwiększy się dzięki aktywnym znakom STOP, które będą pulsacyjnie dla nadjeżdżających pojazdów emitować żółte światło. Pojawią się duże tablice informujące o zmianie pierwszeństwa na skrzyżowaniach. Ponadto na wysokości kościoła na ul. kard. Stefana Wyszyńskiego  w celu uspokojenia ruchu zostanie wyniesione w formie progu zwalniającego przejście dla pieszych.

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Policji został już wykonany projekt zmian stałej organizacji ruchu. Zamówiono także aktywne znaki STOP.

Pozostałe artykuły

„Szczepienia z Parafią” – już w najbliższą niedzielę.
2021-07-29

Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk oraz Ksiądz Dziekan Marian Daniluk zapraszają na wspólną akcję Urzędu Miasta Biała Podlaska 

Rozpoczynamy remont ul. Sitnickiej
2021-07-28

Od 4 sierpnia br. na ul. Sitnickiej wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. W pierwszym etapie, na odcinku od ul. Glinki do ul. Osiedle Sitnicka, będą prowadzone roboty związane z wymianą krawężników i regulacją chodnika, zatem ruch pieszych będzie odbywał się południową stroną ulicy Sitnickiej.

Mobilny Punkt Spisowy na placu Wolności
2021-07-28

Wszystkie osoby, które jeszcze nie spisały się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, zachęcamy do skorzystania z Mobilnego Punktu Spisowego, w którym pracownicy Urzędu Statystycznego będą pomagali przy wypełnianiu ankiet spisowych metodą samospisu internetowego.

Konkurs fotograficzny pt. „Odkryj niepowtarzalne pogranicze PBU”
2021-07-27

Chcielibyśmy poinformować i jednocześnie gorąco zachęcić Państwa do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Odkryj niepowtarzalne pogranicze PBU” organizowanym w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014–2020. Konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych, zadania są proste, a nagrody atrakcyjne!

Sadzimy nowe drzewa w tzw. Małpim Gaju
2021-07-21

Kasztanowiec czerwony, brzoza pożyteczna, buk pospolity, dąb czerwony, platan klonolistny, czeremcha pospolita, miłorząb dwuklapowy, grujecznik japoński - to nowi mieszkańcy terenu rekreacyjnego nad Krzną. 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.