Aktualności
W czerwcu pojedziemy kolejnymi ścieżkami rowerowymi
2019-02-20

Trwają prace związane z budową ścieżek rowerowych wraz z chodnikami na  ulicach Piłsudskiego, Grunwaldzkiej i Terebelskiej. Budowy te realizowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach projektu pn. "Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska" realizowanego w latach 2018-2020.

Prace wykonuje firma  DROGI MOSTY Bogdan Szewczak z Białej Podlaskiej. Zakończenie robót jest zaplanowane na czerwiec 2019 r. Wartość robót to  1 637 148,82 zł.

Jednocześnie budowana jest druga ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem na ulicy Brzeskiej. Ścieżka powstanie na odcinku Al. 1000-lecia od Narutowicza do ul. Brzeskiej, na ul. Brzeskiej od Al. 1000-lecia do mostu na rzece Klukówce. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego "TRE-Drom" z Białej Podlaskiej,

Wartość robót to 2 560 000 zł, planowane jest ich zakończenie w czerwcu 2019 r.

 Źródłem finansowania jest Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa 5: Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.4 Transport niskoemisyjny. Projekt realizowany jest w ramach Strategicznych Inwestycji Terytorialnych.

Pozostałe artykuły

Kolejny graficzny sukces Piksela!!
2022-05-18

Miło nam poinformować, że młodzi artyści z Pracowni Grafiki Komputerowej„Piksel", zatriumfowali na XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Klub Kultury Scena gościł młodych zdolnych recytatorów
2022-05-13

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 41. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego, a Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziło eliminacje powiatowe.

Sięgnij po dotację na własną działalność gospodarczą!
2022-05-11

19 maja br. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska – edycja II"

Utrudnienia w ruchu na ulicy Zamkowej
2022-05-06

W związku z trwającą przebudową ulicy Zamkowej polegającą na budowie ścieżki rowerowej informujemy, że od dnia 9 maja 2022 r. (poniedziałek) na w/w ulicy będzie można napotkać utrudnienia w ruchu...

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu promującego 4. edycję Rowerowej Stolicy Polski!
2022-05-06

Pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta i dołącz do zabawy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.