Aktualności
W czwartek w Białej Podlaskiej startują mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów
2018-09-18

Szesnastu polskich zawodników wystąpi w Akademickich Mistrzostwach Świata w podnoszeniu ciężarów, które rozpoczną się w środę wieczorem w Białej Podlaskiej. W imprezie udział wezmą reprezentanci wszystkich kontynentów! Patronat nad wydarzeniem sprawuje prezydent Dariusz Stefaniuk.

- Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym mieście w ostatnich latach. Nie często mamy okazję oglądać zawodników z całego świata. Trzymam kciuki za wszystkich, w szczególności za naszą reprezentację. Niech Biała Podlaska okaże się szczęśliwa - mówi bialski prezydent.

Uroczyste otwarcie zaplanowano na środę, ale rywalizacja na pomoście rozpocznie się dzień później. Jako pierwsi przystąpią do niej zawodniczki i zawodnicy z najlżejszych kategorii.

– W tej chwili mamy zgłoszenia 150 zawodników z 28 krajów – mówi Paulina Szyszka, kierownik polskiej ekipy i jeden z organizatorów. Zawody odbędą się na obiektach bialskiej AWF.

Każdego dnia uczestnicy mistrzostw walczyć będą od godz. 10 do 20, a w niedzielę - ostatnim dniu imprezy - rywalizacja rozpocznie się o godz. 8.30. Ceremonię zamknięcia mistrzostw zaplanowano na godz. 18.30.

– Organizacyjnie wszystko mamy już dopięte na ostatni guzik, a pierwsze ekipy już się meldują. Zapraszamy kibiców, bo to będą cztery dni prawdziwego święta sportu akademickiego – dodaje Szyszka.

Białoczerwoni chcą poprawić dorobek polskich ciężarowców, którzy w pięciu dotąd rozegranych AMŚ zdobyli 14 medali, w tym sześć złotych. W kadrze znalazło się 16 reprezentantów – osiem kobiet i ośmiu mężczyzn.

Akademickim Mistrzostwom Świata w podnoszeniu ciężarów towarzyszyć będzie akcja związana z Międzynarodowym Dniem Sportu Akademickiego, który przypada w czwartek, 20 września. Tego dnia na obiektach AWF pojawi się namiot ze sztangą gimnastyczną dla dzieci, w którym każdy młody sportowiec i nie tylko będzie mógł spróbować swoich sił.

Polskę reprezentować będą: Ewelina Czop (uczelnia WSP Szczytno, klub KS Agros Zamość), Monika Dzienis (UE Wrocław, UKS Talent Wrocław), Agnieszka Kuczmaszewska (PWZS Zamość, KS Agros Zamość), Zuzanna Majewska (PSW Biała Podlaska, KS Wisła Puławy), Emilia Rechul (PWSZ Zamość, KS Agros Zamość), Agata Rok (UPH Siedlce, SKS Feniks Siedlce), Eliza Wcisłak (UKW Bydgoszcz, CWZS Zawisza Bydgoszcz), Weronika Zielińska (AWF Biała Podlaska, AZS AWF Biała Podlaska), Łukasz Centkowski (UR Kraków, UMLKS Radomsko), Mateusz Kaszuba (UPH Siedlce, SKS Feniks Siedlce), Łukasz Losy (WSG Bydgoszcz, CWZS Zawisza Bydgoszcz), Łukasz Mruk (Politechnika Częstochowska, AZS UJD Częstochowa), Szymon Rotnicki (Politechnika Częstochowska, AZS UJD Częstochowa), Mateusz Skulimowski (WAT Warszawa, KS Budowlani Opole), Mateusz Sowa (WSKF Pruszków, UKS Impuls Warszawa) i Szymon Sówka (WSKF Pruszków, UKS Impuls Warszawa).

Trenerami polskiej ekipy są Andrzej Gaweł, Jarosław Sacharuk, Arkadiusz Strzelczyk i Paulina Szyszka.

Pozostałe artykuły

Koncert Biała Big Band i Zespołu wokalnego Chwilka
2024-05-24

Biała Big Band z Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina połączył siły z zespołem Chwilka działającym w Bialskim Centrum Kultury i powstała z tego cudowna swingowa uczta muzyczna

Seniorzy świętowali Dzień Matki
2024-05-23

Dzień Matki coraz bliżej a bialscy seniorzy już świętowali ten szczególny dzień. Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Białej Podlaskiej, podczas spotkania integracyjnego podziękowali mamom oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu Apasjonata pod kierownictwem Waldemara Mazura.

W II LO im. Emilii Plater została otwarta nowa strzelnica łucznicza
2024-05-23

Obiekt powstał przy wsparciu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, a jego inicjatorami byli: Pan Marek Romaniuk oraz Pan Marcin Mincewicz.

Projekt edukacyjny "Turniej Szkół 2024"
2024-05-22

Turniej Szkół to wspaniała inicjatywa umożliwiająca uczniom integrację i zaprezentowanie swoich umiejętności.

Dni Białej Podlaskiej
2024-05-22

Dni Białej Podlaskiej to moc muzycznych i sportowych atrakcji!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców