Aktualności
KOWR uspokaja: aukcja Pride of Poland odbędzie się tradycyjnie w Janowie Podlaskim
2018-03-19

W związku z wzmożonym zainteresowaniem tematem ewentualnego przeniesienia święta konia arabskiego do Warszawy prezydent Dariusz Stefaniuk spotkał się z dyrektorem KOWR Witoldem Stroblem. W odpowiedzi m.in. do bialskiego włodarza dotarła informacja precyzująca medialne doniesienia.

- Pragniemy uspokoić przedstawicieli lokalnych władz. Aukcja "Pride of Poland" pozostaje w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim - wyjaśnia w liście do bialskiego prezydenta dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Święto konia arabskiego będzie miało jednak swój wyjątkowy charakter z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, bo poprzedzi je Narodowy Czempionat, który odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia na torze wyścigów konnych Służewiec. Wydarzeniu będą towrzyszyły takie atrakcje jak Narodowa Wystawa Rolnicza i Dzień Arabski na Wyścigach.

Narodowy Czempionat będzie doskonałą promocją janowskiej aukcji i naszego regionu. Podczas warszawskiej części święta będzie okazja również do nieodpłatnej promocji Białej Podlaskiej - jak podkreśla w liście dyrektor KOWR.

Również historyczna aukcja "Pride of Poland" w Janowie Podlaskim, odbywająca się tydzień później, będzie miała swoją wyjątkową oprawę w postaci Festynu Konia Arabskiego - wydarzenia dedykowanego lokalnej społeczności.

Pozostałe artykuły

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Biała Podlaska walczy o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski
2020-09-15

Zasady rowerowej rywalizacji są proste Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację stworzoną na potrzeby wyzwania, zarejestrować się i wybrać miasto, dla którego uczestnik będzie nakręcał kilometry....

Serce wypełnią plastikowe nakrętki
2020-09-14

Przy Szkole Podstawowej nr 2, z inicjatywy Prezydenta Michała Litwiniuka oraz dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Aleksandry Dopierały, postawiono wielkie serce na plastikowe nakrętki,...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.