Aktualności
KOWR uspokaja: aukcja Pride of Poland odbędzie się tradycyjnie w Janowie Podlaskim
2018-03-19

W związku z wzmożonym zainteresowaniem tematem ewentualnego przeniesienia święta konia arabskiego do Warszawy prezydent Dariusz Stefaniuk spotkał się z dyrektorem KOWR Witoldem Stroblem. W odpowiedzi m.in. do bialskiego włodarza dotarła informacja precyzująca medialne doniesienia.

- Pragniemy uspokoić przedstawicieli lokalnych władz. Aukcja "Pride of Poland" pozostaje w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim - wyjaśnia w liście do bialskiego prezydenta dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Święto konia arabskiego będzie miało jednak swój wyjątkowy charakter z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, bo poprzedzi je Narodowy Czempionat, który odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia na torze wyścigów konnych Służewiec. Wydarzeniu będą towrzyszyły takie atrakcje jak Narodowa Wystawa Rolnicza i Dzień Arabski na Wyścigach.

Narodowy Czempionat będzie doskonałą promocją janowskiej aukcji i naszego regionu. Podczas warszawskiej części święta będzie okazja również do nieodpłatnej promocji Białej Podlaskiej - jak podkreśla w liście dyrektor KOWR.

Również historyczna aukcja "Pride of Poland" w Janowie Podlaskim, odbywająca się tydzień później, będzie miała swoją wyjątkową oprawę w postaci Festynu Konia Arabskiego - wydarzenia dedykowanego lokalnej społeczności.

Pozostałe artykuły

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia
2022-05-23

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi z sieci wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę Biała Podlaska

Kolejny graficzny sukces Piksela!!
2022-05-18

Miło nam poinformować, że młodzi artyści z Pracowni Grafiki Komputerowej„Piksel", zatriumfowali na XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Klub Kultury Scena gościł młodych zdolnych recytatorów
2022-05-13

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 41. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego, a Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziło eliminacje powiatowe.

Sięgnij po dotację na własną działalność gospodarczą!
2022-05-11

19 maja br. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska – edycja II"

Utrudnienia w ruchu na ulicy Zamkowej
2022-05-06

W związku z trwającą przebudową ulicy Zamkowej polegającą na budowie ścieżki rowerowej informujemy, że od dnia 9 maja 2022 r. (poniedziałek) na w/w ulicy będzie można napotkać utrudnienia w ruchu...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.