Aktualności
Seniorzy poznali kulturę białoruską. Udana inauguracja warsztatów kulinarnych
2017-12-05

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Białej Podlaskiej wraz z Bialską Radą Seniorów zainaugurował działalność międzykulturowych warsztatów kulinarnych.

W restauracji w Roskoszy Lena Kwiecińska opowiadała 50-osobowej grupie seniorów o białoruskiej kuchni i przygotowała regionalne „Draniki”.

Seniorzy zwiedzili wioskę ginących zawodów i integrowali się przy muzycznych szlagierach granych przez Andrzeja Figurskiego laureata ,,V Okazjonalnego przeglądu Akordeonowego na akord ”w Krasnymstawie.

Pozostałe artykuły

Pieszy Rajd Powstańca Styczniowego
2025-02-14

13 lutego, w rocznicę nadania stopnia naczelnika wojskowego powiatu bialskiego w powstaniu styczniowym Aleksandrowi Szaniawskiemu, Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Biała Podlaska oraz Szkolne Koło Turystyczne działające w ZSO nr 4 zorganizowali Pieszy Rajd Powstańca Styczniowego.

83. rocznica powstania Armii Krajowej
2025-02-14

14 lutego obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej, w 83. rocznicę powstania Armii Krajowej. Sejm RP uchwalił to święto 9 stycznia 2025 r., w hołdzie żołnierzom Armii Krajowej – największej konspiracyjnej armii w podbitej przez Niemcy i Związek Sowiecki Europie.

V Memoriał Janusza Daniluka i Artura Osypiuka
2025-02-14

19 zespołów stanęło na boisku, by uczcić V Memoriał Janusza Daniluka i Artura Osypiuka, który Prezydent Miasta Michał Litwiniuk jak co roku objął swoim honorowym patronatem.

Przekazanie obowiązków dowódcy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej przez gen. Artura Kozłowskiego płk. Renartowi Skrzypczakowi
2025-02-14

Panu Generałowi dziękujemy za świetną współpracę z naszym miastem i gratulujewmy objęcia funkcji szefa Zarządu Operacyjnego - zastępcy szefa sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Olichwirukiem
2025-02-13

Spotkanie z Andrzejem Olichwirukiem, podczas którego zostaną zaprezentowane pocztówki z naszego regionu, odbędzie się 20 lutego br. o godzinie 17:30 w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.