Aktualności
Al. Armii Krajowej już gotowe i przejezdne! Mieszkańcy doczekali się potrzebnej drogi (WIDEO)
2016-12-09

To ważna inwestycja, która jest odpowiedzią na prośby mieszkańców nowo powstającego osiedla przy ul. Podmiejskiej. Trudny i niebezpieczny wyjazd, a także długie oczekiwanie i fatalny stan drogi dojazdowej, były ogromnym obciążeniem dla mieszkańców. Teraz wyjazd prowadzi po dwupasmowej jezdni i dużym rondzie.

- Jest to jedno z moich wyborczych zobowiązań. Obiecałem mieszkańcom tego osiedla, że gdy zostanę prezydentem na pewno zrealizujemy tę inwestycję. Bardzo się cieszę, że mogliśmy przeprowadzić prace budowlane bez żadnych kredytów, ze środków własnych i dużego dofinansowania. Cieszy fakt, że budowę i nadzór nad nią prowadziły bialskie firmy. To dowód na to, że tutejsze przedsiębiorstwa potrafią być konkurencyjne. – mówił podczas odbioru inwestycji prezydent Dariusz Stefaniuk.

To właśnie ze środków wojewódzkich wsparto inwestycję, która łącznie pochłonęła 5 mln zł. 1,5 mln zł, czyli połowę kwoty na tegoroczne prace, pochodziło właśnie z dofinansowania wojewody lubelskiego. Miastu udało się znaleźć w gronie kilkudziesięciu najlepiej ocenionych projektów w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

Wraz z 400-metrowym odcinkiem Al. Armii Krajowej powstało duże rondo przy ul. Janowskiej. Pierwotnie rozmiarami miało przypominać te z ulicy Terebelskiej, jednak w trakcie prac budowlanych zdecydowano, że jego średnica będzie dwukrotnie większa, dzięki czemu ułatwi bezproblemowy przejazd nawet dużym samochodom.Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców