Aktualności
Dolina Krzny wreszcie z konkretnymi planami. To będzie miejsce relaksu i rozrywki dla mieszkańców
2016-07-14
Prezydent Dariusz Stefaniuk spotkał się w urzędzie miasta z Jerzym Sądlem, dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie oraz Tomaszem Byliną z bialskiego Nadleśnictwa. Głównym tematem rozmów był projekt zagospodarowania przestrzennego doliny rzeki Krzyny i Klukówki, przy którym miastu pomagają także studentki bialskiej PSW.

– Cieszę się, że wspólnie z nadleśniczym Tomaszem Byliną możemy gościć w naszym mieście dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Mamy z jego strony dużą przychylność i życzliwość co do koncepcji budowy ośrodka w Białej Podlaskiej, który będzie służył wszystkim mieszkańcom naszego regionu i przyjezdnym. Rozumiemy potrzebę rozwoju rekreacji i wypoczynku – mówił prezydent Stefaniuk.

Spotkanie było doskonałą okazją do zwiedzenia terenów nad Klukówką, gdzie miałby powstać Ośrodek Edukacji Przyrodniczej. Dzięki przychylności dyrekcji Lasów Państwowych jest szansa na pozyskanie niezbędnych nieruchomości bez ponoszenia przez miasto dodatkowych nakładów finansowych. Projekt o szacowanej wartości 7 mln zł mógłby także liczyć na dofinansowanie ze środków unijnych w ramach programu marszałka województwa lubelskiego. Planuje się realizację inwestycji w ciągu najbliższych 3 lat.

– Prezydent Białej Podlaskiej jest osobą energiczną, pełną perspektywicznych pomysłów. Jesteśmy otwarci na współpracę i chcemy podjąć wspólne wyzwanie – dla dobra lokalnej społeczności. Skorzystamy z możliwości zamiany gruntów, uzyskując tereny leśne, należące obecnie do miasta Biała Podlaska. Jest ogromna szansa, że realizacja tego projektu zakończy się powodzeniem. Cieszymy się, że będziemy mieli swój udział w budowie tego kompleksu – tłumaczył dyrektor Jerzy Sądel.

Koncepcja zagospodarowania terenów jest przygotowywana przy współpracy ze studentami bialskiej PSW, którzy stworzyli teoretyczny zarys projektu pod kierunkiem dr Katarzyny Świerszczewskiej-Pietras. Studentki III roku gospodarki przestrzennej w swojej wizji charakteryzują wygląd Ośrodka Edukacji Przyrodniczej na terenach dawnych stawów hodowlanych.

Paulina Milczarska, Emilia Wasilewska, Dominika Żuk i Kinga Bagłaj precyzują m.in. kwestię dróg dojazdowych oraz charakterystyczne elementy Ośrodka: ścieżkę edukacyjną, wieże widokowe, pieszo-rowerowy szlak, a nawet multimedia, takie jak urządzenia imitujące odgłosy zwierząt. W strefie rekreacyjno-sportowej zaplanowano także siłownię czy boisko do siatkówki.

W projekcie przygotowanym przez studentki znalazło się też miejsce na pawilon wystawowy i gastronomiczny oraz plac zabaw. Bezpośrednio przy plaży miałby zostać zlokalizowany park linowy, a w środkowej części stawów wyciąg wakeboardingowy oraz spływ tratwami. Według koncepcji byłaby także szansa przywrócenia niektórym stawom ich pierwotnej funkcji.

Pozostałe artykuły

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami o dostępności Urzędu Miasta w czasie epidemii
2020-05-26

Prosimy o zapoznanie się z informacjami o dostępności Urzędu Miasta dla osób z niepełnosprawnościami w czasie epidemii oraz przypominamy o możliwości kontaktu z Przedstawicielem Prezydenta...

Pomagamy naszemu szpitalowi - Miasto kupiło trzy respiratory kliniczne
2020-05-26

Już wkrótce do bialskiego szpitala trafią respiratory kliniczne dla wsparcia leczenia osób zarażonych koronawirusem. Udało się je zakupić mimo trudnej sytuacji na rynku medycznym, by wesprzeć pacjentów i personel medyczny.

Usuń azbest - zachęcamy do udziału w projekcie
2020-05-26

Od 25 maja do 3 lipca trwa IV nabór zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

O książce Agnieszki Panasiuk - kobiety potrafią wszystko!
2020-05-25

14 maja 2020 r. odbyło się spotkanie autorskie z bialczanką Agnieszką Panasiuk, autorką książki pt. „Podróże serc”. Książka została wydana przez Wydawnictwo Szara Godzina z...

Laptopy za prawie 120 tys. zł pomogą w zdalnej nauce uczniom bialskich szkół
2020-05-22

Bialskie szkoły otrzymają laptopy zakupione przez  Miasto Biała Podlaska w ramach projektu „Zdalna Szkoła”. To sprzęt o wartości 119 556 zł. Prezydent Michał Litwiniuk przekazał  pierwsze komputery Zespołowi Szkół Specjalnych i IV LO im. Stanisława Staszica.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020