Aktualności

W Galerii Podlaskiej można oglądać obrazy warszawskiej artystki
2016-03-22
Do 27 kwietnia można oglądać w Galerii Podlaskiej prace absolwentki warszawskiej ASP Aleksandry Rzeszowiak. Autorka jest świeżo upieczoną dyplomowaną artystką, która w swojej twórczości opiera się na fascynacją naturą. Jej uwaga skupia się w głównej mierze na ornitologii ze względu na różnorodność i możliwość głębszej analizy.

Urodzona 9 czerwca 1990 r. w Warszawie absolwentka wydziału malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych dyplom uzyskała w 2015 roku w pracowni prof. Stanisława Baja i dr. Arkadiusza Karapudy. Aneks do dyplomu zrealizowała w pracowni tkaniny artystycznej pod kierunkiem prof. Doroty Grynczel. Obecnie jest doktorantką macierzystej uczelni.

- Podstawa mojego malarstwa opiera się na fascynacji naturą. Swoją uwagę skupiam głównie na ornitologii, ponieważ jej różnorodność jest dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji. Początkowe portretowanie ptaków przeobraziło się w głębszą analizę ich wizerunku – wyjaśnia Aleksandra Rzeszowiak, której obrazy można oglądać w Galerii Podlaskiej do 27 kwietnia.
Pozostałe artykuły

Gala Miss AWF była fantastyczna, a jury miało nie lada wyzwanie by wybrać tę najpiękniejszą.

W ramach projektu "Edu Biała Podlaska", który koordynuje pani Magdalena Nowosielska, nauczycielka IV LO im. S. Staszica przedszkolaki wzięły udział w I edycji konkursu kodowania „Bialskie Przedszkolaki Bystrzaki”.

Szanowni Uczestnicy Rowerowej Stolicy Polski,

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej w wyjątkowy sposób świętowali Dzień Dziecka. Wszystko za sprawą sportowego wydarzenia, które zorganizowano przy wsparciu Edyty...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.