Aktualności

Wyjątkowa lekcja patriotyzmu dla najmłodszych bialczan
2015-10-30
Patriotyzmu trzeba uczyć od najmłodszych lat. Dzieci ze Żłobka Miejskiego „Skarbiec Skrzata” w Białej Podlaskiej z grupy II Perełki, odwiedziły bialski cmentarz parafialny. Najmłodsi zapalili znicze przy pomniku poległych pod Kobylanami bohaterów w walce z Niemcami o niepodległość Ojczyzny w roku 1919.

– Spacer w słonecznej listopadowej aurze alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem. Dzieciaki doskonale wiedziały, jak należy się zachowywać w takim miejscu. Dzieci Niektóre z maluszków po raz pierwszy były na cmentarzu i mogły się zapoznać z pięknym zwyczajem, kultywowanym w naszym społeczeństwie – opisuje dyrektor Aneta Stanisławek.
Pozostałe artykuły

W Białej Podlaskiej odbyły się uroczyste obchody święta 34 Pułku Piechoty, zorganizowane wspólnie przez prezydenta miasta oraz dowódcę Garnizonu Biała Podlaska, ppłk. Pawła...

W hali sportowej Zespołu Szkół w Białej Podlaskiej (Szkoła Podstawowa nr 9) odbył się półfinał wojewódzki w koszykówce 3x3. Sportowe zmagania uroczyście otworzyli prezydent miasta Michał Litwiniuk

W Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek swoje XXXV-lecie świętowała Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Białej Podlaskiej.

Dziś mija 91. rocznica śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego.

Bialskie instytucje kultury oraz spółka miejska WOD-KAN przygotowały moc atrakcji podczas pikniku "Kochamy Cię, Europo!", który odbył się przy parku wodnym (ul. Terebelska).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.