Aktualności
W Kodniu świętowano z okazji Wniebowzięcia NMP
2015-08-17

Wiara Maryi ideałem naszego nawrócenia – pod takim hasłem przebiegały tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia NMP w Kodniu. Mimo wielkich upałów (termometry wskazywały 32 stopnie) w procesji na kalwarię i sumie odpustowej uczestniczyło mnóstwo wiernych, którym we wspólnej modlitwie towarzyszył m.in. prezydent Dariusz Stefaniuk i przewodniczący rady miasta Dariusz Litwiniuk.

Kodeńskie sanktuarium świętowało już od piątkowego popołudnia. Wtedy właśnie uroczystości odpustowe zainaugurowano mszą św. z udziałem pielgrzymki konnej. Następnie na kalwarii odprawiono nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Tego dnia procesję z Obrazem i pierwszą odpustową sumę poprowadził biskup Kazimierz Gurda. Wieczorem odbyła się ponadto procesja różańcowa ze światłami, zakończona Apelem Maryjnym Podlasia. Była także okazja do posłuchania zespołu TIAKO z Kędzierzyna-Koźla.

Niedzielne uroczystości rozpoczęto procesją, która podążała na kalwarię pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Piotra Sawczuka, odprawiającego następnie sumę odpustową. Zgodnie z tradycją święta, pod koniec mszy poświęcono bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych.

Pozostałe artykuły

I Bialskie Spotkania Genealogiczne
2024-05-27

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Klubem Genealogicznym „W poszukiwaniu korzeni" zapraszają na I Bialskie Spotkania Genealogiczne, które odbędą się 28 maja 2024 r. w Parku Radziwiłłowskim w godz. 12:00-18:00.

Dr Stanisław Romanowski otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny
2024-05-27

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski, autor publikacji „Prawosławny Dekanat Bialski w latach 1918-1939" otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny z rąk Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla, Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego.

Dzień Matki
2024-05-26

Dziś najlepsze życzenia składamy wszystkim mamom.

Podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”
2024-05-25

Za nami podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”.

150-lecie Bialskiej Straży Pożarnej
2024-05-25

Uroczystość związana ze 150-leciem Bialskiej Straży Pożarnej zgromadziła na pl. Wolności wielu gości i delegacji.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.