Aktualności
Wyjątkowe źrebię z Janowa ma już swoje imię. Odliczamy dni do aukcji Pride of Poland (WIDEO)
2015-08-05
Wielkim krokami zbliżają się Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim. Wydarzenie, które przyciąga tłumy wielbicieli ogierów i klaczy z całego świata, odbędzie się w tym roku w dniach 14-17 sierpnia. Zakończy je tradycyjna aukcja koni z janowskiej stadniny, która do Pride of Poland wystawi 9 spośród 28 klaczy.

Łakomym kąskiem powinna być startująca z pierwszym numerem Pepita - dekorowana dwukrotnie w ubiegłorocznym Narodowym Pokazie Koni Arabskich Czystej Krwi. Była także pierwsza w Czempionacie Polski Klaczy Młodszych, zdobywając tytuł Najlepszego Konia Pokazu.

Zanim jednak emocje związane z pokazami i aukcją ruszą na dobre, emocje w janowskiej stadninie podgrzewała rywalizacja dotycząca nadania imienia jednemu ze źrebiąt. Konkurs nagłośniony przez telewizję publiczną zyskał ogromny rozgłos. Zainteresowanie nie było przypadkowe, bo chodziło o potomkinię najsłynniejszych janowskich koni: Pogroma i Pianissimy. Gniada klacz przyszła na świat 9 lutego i była jedną z 79. źrebiąt, jakie pojawiły się w janowskiej stadninie ostatniej zimy.Wybór odpowiedniego imienia nie jest sprawą łatwą, stąd z pomocą przyszli widzowie Teleexpresu. Okazało się, że najlepszą propozycję podsunęła Ewa Czuryło z Kołobrzegu, która postawiła na imię bohaterki opery „Czarodziejski Flet” – Paminę. Autorka pomysłu w nagrodę będzie mogła odwiedzić źrebię w Janowie Podlaskim i dokonać osobiście wpisu do polskiej księgi stadnej koni arabskich.

Córka multiczempionów co prawda nie będzie jeszcze brała udziału w tegorocznej aukcji, która odbędzie się 16 sierpnia. Na razie młode okazy bawią się pod okiem matek. Pierwszym prawdziwym sprawdzianem będzie dla nich przyszłoroczny Młodzieżowy Championat Koni Arabskich w Białce.

POLECAMY TAKŻE: zobacz materiał wideo
Pozostałe artykuły

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Swingowa potańcówka przy muzyce granej na żywo już w piątek!
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej zapraszają na swingową potańcówkę przy muzyce granej na żywo!

Rajd rowerowy "Za Torami" - Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Za Torami" zapraszają na sąsiedzki rajd rowerowy pn. "Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska".

Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

III Etap Bialskiego Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej - sportowa integracja i olimpijski duch
2024-06-11

10 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej odbył się III etap Bialskiego Turnieju Szkół.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.