Aktualności
Wyjątkowe źrebię z Janowa ma już swoje imię. Odliczamy dni do aukcji Pride of Poland (WIDEO)
2015-08-05
Wielkim krokami zbliżają się Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim. Wydarzenie, które przyciąga tłumy wielbicieli ogierów i klaczy z całego świata, odbędzie się w tym roku w dniach 14-17 sierpnia. Zakończy je tradycyjna aukcja koni z janowskiej stadniny, która do Pride of Poland wystawi 9 spośród 28 klaczy.

Łakomym kąskiem powinna być startująca z pierwszym numerem Pepita - dekorowana dwukrotnie w ubiegłorocznym Narodowym Pokazie Koni Arabskich Czystej Krwi. Była także pierwsza w Czempionacie Polski Klaczy Młodszych, zdobywając tytuł Najlepszego Konia Pokazu.

Zanim jednak emocje związane z pokazami i aukcją ruszą na dobre, emocje w janowskiej stadninie podgrzewała rywalizacja dotycząca nadania imienia jednemu ze źrebiąt. Konkurs nagłośniony przez telewizję publiczną zyskał ogromny rozgłos. Zainteresowanie nie było przypadkowe, bo chodziło o potomkinię najsłynniejszych janowskich koni: Pogroma i Pianissimy. Gniada klacz przyszła na świat 9 lutego i była jedną z 79. źrebiąt, jakie pojawiły się w janowskiej stadninie ostatniej zimy.Wybór odpowiedniego imienia nie jest sprawą łatwą, stąd z pomocą przyszli widzowie Teleexpresu. Okazało się, że najlepszą propozycję podsunęła Ewa Czuryło z Kołobrzegu, która postawiła na imię bohaterki opery „Czarodziejski Flet” – Paminę. Autorka pomysłu w nagrodę będzie mogła odwiedzić źrebię w Janowie Podlaskim i dokonać osobiście wpisu do polskiej księgi stadnej koni arabskich.

Córka multiczempionów co prawda nie będzie jeszcze brała udziału w tegorocznej aukcji, która odbędzie się 16 sierpnia. Na razie młode okazy bawią się pod okiem matek. Pierwszym prawdziwym sprawdzianem będzie dla nich przyszłoroczny Młodzieżowy Championat Koni Arabskich w Białce.

POLECAMY TAKŻE: zobacz materiał wideo
Pozostałe artykuły

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi
2023-05-15

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych...

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Dance Academy Studio zdobyło 83 medale na X Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Bielsku Podlaskim
2023-04-24

83 cennych medali przywieźli tancerze Dance Academy Studio z X Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Turniej odbył się 23 kwietnia w Bielsku Podlaskim.

Rozdajemy flagi w Urzędzie Miasta
2023-04-24

Wraz z prezydentem Michałem Litwiniukiem zachęcamy do wywieszenia flagi podczas majowych świąt i zademonstrowania w ten sposób naszego patriotyzmu oraz przywiązania do symboli narodowych. Flagi będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w dniach 25-28 kwietnia 2023 r. w godzinach 7.30 – 15.30.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców