Aktualności
Jubileusz Solidarności. Odznaczono zasłużonych związkowców
2015-07-20

W 2015 roku mija 35 rocznica powstania NSZZ Solidarność. To znakomita okazja do podsumowania i przypomnienia działań, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę wolności. Lata 80. stały się przełomem nie tylko dla Polski, ale także całej Europy.

- Solidarność była ruchem sprzeciwu wobec polityki PRL, prowadzonej wbrew żywotnym interesom naszego narodu i państwa, opartej na kłamstwie i przemocy. Upomniała się o prawa narodu, prawa człowieka i obywatela – podkreślał podczas jubileuszowego spotkania w Rakowiskach prezydent Dariusz Stefaniuk.

Obowiązkiem każdego Polaka jest szanować i dbać o to, co wywalczył Związek. Prezydent Białej Podlaskiej w swojej wypowiedzi, przytaczając słowa Jana Pawła II, przypomina znaczenie słowa „solidarność”: „to znaczy jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy jeden przeciw drugiemu. Jedni – przeciw drugim. I nigdy brzemię dźwigane przez człowieka samotnie. Bez pomocy drugich”.

Podczas uroczystość obchodów wyróżniono członków, którzy w sposób szczególny udzielali się na rzecz NSZZ Solidarność. Odznaczono m.in. ks. infułata Kazimierza Korszniewicza, ks. prałata Mieczysława Lipniackiego, ks. kanonika Stanisława Chodźko, Grażynę Abram, Elżbietę Chaberską, Teresę Dawidziuk, Zygmunta Deniszczuka, Mariana Kwiatkowskiego, Andrzeja Lempaszka, Marka Pniewskiego, Eugeniusza Szadura i Alinę Żurkowską.

W uroczystości wzięło udział 11 pocztów sztandarowych ze wszystkich oddziałów NSZZ Solidarność Region Mazowsze. Spotkanie jubileuszowe poprzedziła msza św. w parafii WNMP na Woli. 

Pozostałe artykuły

Fundacja Dom Belli otrzymała wsparcie
2022-10-04

Fundacja Dom Belli realizuje zadanie publiczne w zakresie opieki nad kotami wolno żyjącymi i bezdomnymi z terenie Białej Podlaskiej - na podstawie umowy podpisanej przez prezydenta Michała Litwiniuka  z reprezentującą Fundację Izabelą Kunicką.

Motocykliści zakończyli tegoroczny sezon
2022-09-28

25 września na placu Wolności w Białej Podlaskiej odbyło się XIII Bialskopodlaskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego.  Muzyczną atrakcją spotkania był koncert znanego bialskiego zespołu Gutter Sirens. 

Międzynarodowy sukces bialskich artystów
2022-09-27

W piątek 16 września b.r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Muzeum Okręgowym w Toruniu, odbyło się uroczyste rozdanie nagród XLIII Międzynarodowego...

Jarmark Michałowy
2022-09-24

Jarmarkiem Michałowym, jak dyktuje piękna tradycja (czerpiąca z czasów Radziwiłłów i Alba Ducalis), rozpoczęliśmy świętowanie dni naszego patrona św. Michała Archanioła.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.