W Białej Podlaskiej odbył się wieczór dedykowany młodym talentom, podczas którego wręczono stypendia artystyczne Prezydenta Miasta. Wydarzenie, nawiązujące klimatem do oskarowej nocy, było okazją do uhonorowania wybitnych osiągnięć lokalnej młodzieży w różnych dziedzinach sztuki. Czeki stypendialne wręczyli przedstawiciele kapituły: prezydent Michał Litwiniuk
Wczoraj w Auli ROBiR AWF Biała Podlaska przy ul. Akademickiej 2 odbyła się premiera koncertu pt. "Przenikanie" w wykonaniu Zespół Pieśni i Tańca Podlasie.
Gwiazdą wieczoru była Ewa Uryga, znana polska piosenkarka jazzowa, która zachwyciła publiczność podczas ubiegłorocznej uwertury do 5. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego.
Na scenie wystąpili również:
Adam Wendt – saksofon tenorowy,
Ignacy Wendt – trąbka,
Kacper Malisz – skrzypce.
Dodatkowo koncert uświetnił występ rodzimego zespołu Jazz Trio w składzie: Jarosław Michaluk, Radosław Żyła i Bogusław Kutnik.
Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka.
Spektakl „Przenikanie” to wyjątkowa podróż, w której magia muzyki jazzowej i tańca splata się w pole indywidualnej interpretacji zjawisk związanych z rodzimym regionem Podlasia. Tradycja zderza się tu ze współczesnością, refleksją nad wartościami i zmianami cywilizacyjnymi.
Aranżacje muzyczne: Paweł Odoszewski.
Choreografia i reżyseria: dr hab. prof. Marcin Bochenek.
Współpraca reżyserska i oświetlenie: Katarzyna Migała.
W Szkole Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej odbył się ogólnopolski turniej minisiatkówki Kinder Joy of Moving
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej odbył się Finał Województwa w Piłce Ręcznej





