Aktualności

Konferencja Naukowa pt. „SOLIDARNOŚĆ – czas nadziei. Przemiany społeczno-polityczne w latach 1980-1989”
2024-10-30

We wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej odbyła się Konferencja Naukowa pt. „SOLIDARNOŚĆ – czas nadziei. Przemiany społeczno-polityczne w latach 1980-1989”.

Wydarzenie było zwieńczeniem kilkumiesięcznego projektu pt. „Wokół Okrągłego Stołu. Solidarność na terenie południowego Podlasia w latach 1980-1989”, realizowanego we współpracy z Uniwersytetem w Siedlcach.

W wydarzeniu udział wziął, reprezentujący prezydenta miasta Michała Litwiniuka, dr Stanisław Romanowski.

Uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji ekspertów i świadków historii, którzy przybliżyli wydarzenia i znaczenie lat 1980-1989.

Projekt został dofinansowany ze środków Biura "Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Pozostałe artykuły

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej ogłaszają 41. Ogólnopolski Konkurs Literacki im. J.I. Kraszewskiego

We wtorek, 1 lipca, w amfiteatrze miejskim otwarty został cykl spotkań Kina Letniego. Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Bialskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają wszystkich miłośników kina na plenerowe seanse, które odbywać się będą w każdy poniedziałek i wtorek lipca

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych :)

W sobotę 28  czerwca w Parku Radziwiłłowskim odbyło się zachwycające widowisko  „Noc Świętojańska” Teatru Słowa. Spektakl cudownie oddał czar tego czasu, gdy kwiat paproci...

Prawie pół tysiąca uczniów naszych szkół zdało przed wakacjami egzamin na karty rowerowe. Młodzież z SP 2, SP 3, SP 4 i SP 9 zna zasady bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem i daje fantastyczny przykład innym.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.