Aktualności
Ministerialny ośrodek siatkówki rozpoczął działalność
2015-07-02
W Publicznym Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej funkcjonuje Siatkarski Ośrodek Szkolny. To wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Ośrodek zainaugurował działalność 25 czerwca. Powołanie Akademii S.O.S. ma na celu wspólne działania prowadzone w ramach programu szkolenia dzieci i młodzieży w minisiatkówce i siatkówce, a ich efektem  ma być zwiększenie aktywności fizycznej młodzieży.

Zadania te będą realizowane w oparciu o najnowszą wiedzę, teorię i praktykę. W projekcie wezmą udział cztery szkoły: SP 4, SP 3, SP 6 oraz Społeczna Szkoła Podstawowa. Placówki te zostaną otoczone opieką przez trenerów: Bożenę Gajewską, Grzegorza Gajewskiego, Macieja Sobieraja, którzy wykorzystując swoje doświadczenie w pracy z młodzieżą, będą przeprowadzali szkolenia i konferencje z nauczycielami.

Podpisanie aktu inauguracyjnego było zwieńczeniem zaplanowanego na ten dzień Dnia Sportu Szkolnego i Festynu Rodzinnego.
Pozostałe artykuły

9 edycja Biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2021-08-17

16 sierpnia br. w naszym mieście odbyła się 9 edycja Biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W biegu honorowym na dystansie 1963 m wzięło udział około 200 uczestników.

Młodzi sportowcy otrzymali stypendia prezydenta
2020-03-05

Prezydent Michał Litwiniuk wręczył umowy stypendialne 15 młodym sportowcom wyróżniającym się sukcesami sportowymi. Łączna kwota stypendiów sportowych to 59 tys. zł.

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

I turniej OLDBOYÓW o Puchar Prezydenta Miasta
2019-06-11

Po raz pierwszy Dni Białej Podlaskiej rozpoczęły się na sportowo. 25 maja na boisku MOSiR odbył się I Międzynarodowy Turniej OLDBOY w Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Biała Podlaska.  Wzięło w nim udział pięć zespołów:  Adams Brześć, Huragan Międzyrzec Podlaski, Oldboy Biała Podlaska, Oldboy Terespol, Oldboy II Biała Podlaska.  

Minister Sportu i Turystyki docenił sukcesy bialskich młodych sportowców
2019-05-29

Biała Podlaska zajęła VI miejsce w klasyfikacji powiatów z liczbą mieszkańców do 80 tys. Systemu Sportu Młodzieżowego 2018. Statuetkę i list gratulacyjny Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki odebrał w ubiegłym tygodniu wiceprezydent Maciej Buczyński.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców