Gala Miss AWF była fantastyczna, a jury miało nie lada wyzwanie by wybrać tę najpiękniejszą.
18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.
Z tej okazji prezydent miasta Michał Litwiniuk, dyrektor i pracownicy Muzeum Południowego Podlasia przygotowali niespodziankę osobom, które w dniu urodzin artysty odwiedzą jego wystawę (wstęp na wystawę w tym dniu będzie bezpłatny).
Bazyli Albiczuk obdarzony był niezwykłą wrażliwością i niewątpliwym talentem, dla którego sztuka była sposobem życia.
Artysta malował w konwencji realistycznej dbając o każdy najmniejszy szczegół. Jego obrazy wyróżnia wierne oddanie barw natury. Głównym tematem jego pracy były ogrody i świat roślin
W ramach projektu "Edu Biała Podlaska", który koordynuje pani Magdalena Nowosielska, nauczycielka IV LO im. S. Staszica przedszkolaki wzięły udział w I edycji konkursu kodowania „Bialskie Przedszkolaki Bystrzaki”.





