Новости
Pilgrims from France, Belarus, Russia, Slovakia and Ukraine have arrived in Biała Podlaska. We are starting the World Youth Day
2016-07-21
Blisko 300 pielgrzymów zza granicy przybyło w środę do Białej Podlaskiej w ramach przystanku przed Światowymi Dniami Młodzieży. Finał tego wielkiego wydarzenia religijnego odbędzie się w Krakowie ale wcześniej właśnie w grodzie nad Krzną młodzież będzie nocować w domach bialskich rodzin i korzystać z licznych atrakcji, przygotowanych przez organizatorów.

Dziś odbędzie się oficjalna inauguracja, najpierw w Białej Podlaskiej, później już oficjalna w Siedlcach. Od godz. 10.30 w hali sportowej przy ul. Marusarza zostanie odśpiewany oficjalny hymn ŚDM w pięciu językach, pielgrzymi otrzymają także swoje pakiety. Mirek Kirczuk zaprezentuje autorski projekt ewangelizacyjny „Znajdź pomysł na siebie”. Zaśpiewa także chór gospelowy Power of Heaven, a całość zwieńczy koncert zespołu Jazz Trio.

Po godz. 18.00 pielgrzymi i wolontariusze rejonu bialskiego będą świętować w Siedlcach, podczas oficjalnej inauguracji pod hasłem Jerychońskie Fanfary. W programie m.in. prezentacja narodów, koncert hymnów ŚDM oraz koncert uwielbienia i spektakl historyczny.

W piątek młodzież zza granicy będzie zwiedzała region i poznawała krajobrazy Leśnej Podlaskiej, Janowa Podlaskiego, Pratulina, Bohukałów i Kostomłotów. O godz. 18.00 ulicami miasta przejdzie Misterium Męki Pańskiej, prezentowane już w okresie wielkopostnym. Widowisko rozpocznie się w parafii Chrystusa Miłosiernego, a zakończy na Placu Wolności.

Sobota także będzie poświęcona poznawaniu regionalnej kultury, bo w centrum miasta odbędzie się festyn z występami zespołów z okolicznych gmin. Od godz. 17.00 pielgrzymi będą uczestniczyli w ewangelizacyjnym spotkaniu w Kodniu.

Niedziela będzie wyjątkowym dniem nie tylko dla pielgrzymów ale również dla przyjmujących ich rodzin, które będą miały okazję zagospodarować czas swoim gościom aż do godz. 17. Wtedy w Parku Radziwiłłowskim rozpocznie się uroczysty koncert, na którym zaprezentuje się Full Power Spirit, Porozumienie, Mate.O oraz bialski Face. Będzie to zarazem pożegnanie pielgrzymów i wolontariuszy, którzy w poniedziałkowy poranek wyjadą do Krakowa na centralne obchody Światowych Dni Młodzieży.

Oprócz licznych atrakcji dla pielgrzymów i mieszkańców przed centralnymi obchodami ŚDM, w parafii Chrystusa Miłosiernego odbędzie się transmisja czuwania modlitewnego z młodzieżą w sobotę 30 lipca po godz. 19.00 na dużym ekranie. Od środy przy bialskim magistracie można także oglądać wystawę fotografii Szczepana Kalinowskiego. Regionalista prezentuje na niej krzyże w pejzażu podlaskim.

Pozostałe artykuły
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.