Новости
We are acquainted with the detailed programme of the WYD in Biała Podlaska.
2016-07-07
Światowe Dni Młodzieży zbliżają się wielkimi krokami. Już niedługo zagraniczni pielgrzymi przyjadą do Polski na wspólne spotkanie z papieżem Franciszkiem i swoimi rówieśnikami. Do rejonu Biała Podlaska przyjedzie około 300 osób z pięciu państw: Białorusi, Francji, Słowacji, Ukrainy i Rosji. Specjalnie dla nich i mieszkańców przygotowano staranny program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Rejonowe obchody ŚDM ruszają już od 20 lipca. Tego dnia do Białej Podlaskiej przybędą pielgrzymi, którzy zostaną przydzieleni do poszczególnych rodzin. Kolejne dni w programie to m.in. inauguracja na hali AWF przy ul. Marusarza 8, wyjazd do Siedlec na Galę Otwarcia Światowych Dni Młodzieży, wycieczka objazdowa po rejonie Biała, a także Misterium Męki Pańskiej i festyn na Placu Wolności.

W programie przewidziano też wyjazd do Kodnia oraz duże, niedzielne wydarzenie w Parku Radziwiłłowskim, na którym zobaczymy i usłyszymy koncerty m.in. Porozumienie, Mate.O i Full Power Spirit. Następnie już 25 lipca zagraniczni pielgrzymi oraz polska młodzież wyjeżdżają do Krakowa, aby tam uczestniczyć w głównych obchodach Światowych Dni Młodzieży.

Od niedawna są też gotowe pakiety pielgrzyma, które otrzymają goście z zagranicy i rejonowi wolontariusze. Dzięki wsparciu prezydenta Dariusza Stefaniuka, wójtów gmin i starosty bialskiego, pielgrzymi i wolontariusze dostaną je całkowicie za darmo. W skład pakietu wchodzą m.in. koszulka z logo ŚDM, Jerycha oraz z herbami wszystkich gmin rejonu Biała, a także czapka, torba oraz pendrive. Jest także niespodzianka w formie poduszki.

Pozostałe artykuły
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców