News
Lekcja fizyki w Parku Radziwiłłowskim
2015-05-19
Namioty tematyczne, imponujące doświadczenia oraz spotkanie ze znanym popularyzatorem nauki Karolem Wójcickim czekało na uczniów w Parku Radziwiłłowskim. Po raz pierwszy w naszym mieście zorganizowano Festiwal Nauki Eduscience. To wspólna inicjatywa Instytutu Geofizyki PAN oraz Urzędu Miasta.

To jeden z pomysłów na aktywizację parku. – Otwieramy się na takie inicjatywy, chcemy aby to miejsce tętniło życiem. Latem praktycznie co tydzień zaplanowaliśmy jakąś imprezę, jedną z nim jest ta fantastyczna lekcją w plenerze – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk.

Gościem specjalnym festiwalu był Karol Wójcicki. Znany m.in. z Centrum Nauki Kopernik oraz z programów TVN Turbo. Jak sam o sobie mówi, jest propagatorem nauki, a nie naukowcem. – Fizyka nie musi być straszna i trudna, cały świat to jedna wielka lekcja fizyki, wystarczy odpowiednio poprowadzić zajęcia, aby zainteresować tą nauką najmłodszych – podkreśla.

Piknik odbył się 13 maja. Wzięło w nim udział kilkuset bialskich uczniów.
Pozostałe artykuły
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców