News
Niepełnosprawni pokazali, że potrafią normalnie żyć
2015-05-19
W Białej Podlaskiej obchodzono Międzynarodowy Dzień Inwalidy i Osoby Niepełnosprawnej. Uroczystości zorganizowano w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury. Podczas swojego przemówienia prezydent Dariusz Stefaniuk zapowiedział, że będzie wspierał Zarząd Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów finansowo. To ta instytucja była organizatorem imprezy.

Podczas części oficjalnej krótką inscenizację zaprezentowała młodzież ze szkoły specjalnej. Studentka Państwowej Szkoły Wyższej Ewa Woźniak pokazała prezentację "Zarażam Miłością". Od kilku lat dziewczyna jeździ na wózku inwalidzkim. Edukowała innych jak zachowywać się w towarzystwie osób niepełnosprawnych.

- Obchody Dnia Inwalidy i Osoby Niepełnosprawnej są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji tych osób w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego - podkreślał w przemówieniu prezydent Stefaniuk.

Uroczystości odbyły się 27 kwietnia.
Pozostałe artykuły
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.