Aktualności
Gimnazjaliści poznali ofertę szkół podczas targów edukacyjnych
2017-04-27
Tegoroczne targi edukacyjne „Bialski GPS na edukację i zawód" odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 i zostały objęte honorowym patronatem prezydenta Dariusza Stefaniuka. Organizatorem wydarzenia już tradycyjnie była bialska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Targi adresowanie są do uczniów ostatnich klas szkół gimnazjalnych z miasta i powiatu. Ułatwiają znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytania odnośnie przyszłej edukacji. To właśnie tutaj uczniowie poznają praktyczne aspekty wiedzy i sprawdzają jakie zawody mogą wykonywać, wybierając konkretną szkołę.

Tuż przed oficjalnym i uroczystym otwarciem na scenie zaprezentował się kabaret Nieśmiesznie Śmieszni. Gości i uczestników targów powitała Justyna Prokocka-Kasjaniuk, dyrektor Poradni oraz Małgorzata Kiec, dyrektor Delegatury Lubelskiego Kuratora Oświaty. Otwarcie imprezy uświetnił tort, wykonany przez warsztaty szkolne z Ekonomika.

Na targach zaprezentowały się bialskie licea, technika oraz szkoły zawodowe, a także bursa szkolna oraz Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Gimnazjaliści mogli spotkać się z przedstawicielami szkół, porozmawiać o zasadach rekrutacji i programie nauczania. Na scenie podziwiano występy artystyczne prezentujących się na targach placówek.
Pozostałe artykuły

W Wielki Piątek Urząd Miasta będzie otwarty do godziny 13:00
2025-04-15

Urząd Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 18 kwietnia 2025 r. (Wielki Piątek) klienci urzędu będą obsługiwani do godziny 13:00.

Nasz Jarmark Wielkanocny to najpiękniejsze tradycje, święto rzemiosła, rękodzieła, najlepszych wyrobów, muzyki, śpiewu i tańca
2025-04-14

To wszystko tworzy wyjątkową atmosferę serdeczności, tak docenianą przez wystawców z całego kraju i z zagranicy i odwiedzających plac Wolności.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Awanturniczego Klubu Filmowego
2025-04-14

W spólnie obejrzymy animowany hit kinowy dla całej rodziny o bocianie, który pakuje się w niezłe kłopoty. Nie ma tu ograniczeń wiekowych.

14 kwietnia obchodzimy 1059. rocznicę chrztu Polski
2025-04-14

Decyzja Mieszka I w 966 roku była początkiem polskiej państwowości oraz wprowadzenia naszego kraju do kręgu Europy. Młodzież z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej uczciła tę rocznicę, przygotowując krótką lekcję historii, za którą w imieniu prezydenta Michaał Litwiniuka  podziękowała zastępca Justyna Gorczyca.

Bialska Liga Historyczna pod hasłem "Królowie elekcyjni" podsumowana
2025-04-13

Wzięło w niej udział 100 uczniów z 13 szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie nastąpiło w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 pod dyrekcją Ryszarda Dołęgi. Szkoła ta jest także organizatorem wszystkich trzech etapów konkursu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.