Aktualności
Renata Sobczak laureatką Bialskiej Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej
2019-10-08

Na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Biała Podlaska z 2 kwietnia 2019 r. w sprawie przyznania oraz wysokości nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w roku 2019 Bialską Nagrodę Kultury im. Anny Sanguszków Radziwiłłowej II stopnia otrzymała Renata Sobczak. Podczas wspaniałego koncertu "Wiedeń moich marzeń" prezydent Michał Litwiniuk wręczył statuetkę zasłużonej animatorce kultury.

Renata Sobczak to pasjonatka, opiekun artystyczny Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, osoba pełna pozytywnej energii, potrafiąca skupiać wokół siebie młodych, zdolnych miłośników rysowania i malowania. Od 26 lat prowadzi Koło Plastyczne „Kreska”. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu Renaty Sobczak „kreskowicze” z ogromną chęcią i radością uczestniczą w zajęciach, na których pani Renata nie tyko uczy ich różnorodnych technik plastycznych, ale także wiary w siebie oraz we własne możliwości.

W ubiegłym roku odbył się jubileusz 25-lecia koła, który był okazją do wspomnień, wręczenia nagród, dyplomów i podziękowań. Przez 25 lat istnienia koła edukację plastyczną pobierało tu ponad 450 dzieci i młodzieży.

 

Pozostałe artykuły

Rozstrzygnięcie konkursu upamiętniającego 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II
2020-06-03

W tym roku mija 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej zorganizowała z tej okazji konkurs literacko-plastyczny „Święty Jan Paweł II widziany oczami i sercem dziecka” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka. Konkurs rozstrzygnięto 29 maja 2020 roku.

Uaktualnione godziny pracy i numery telefonów do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej
2020-05-29

Uaktualnione godziny pracy i numery telefonów do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej:   83 344 41 60 83 344 41 61 ...

Dzień Samorządu Terytorialnego
2020-05-27

27 maja, w rocznicę wyborów samorządowych roku 1990, które symbolicznie rozpoczęły najnowszą historię polskiej samorządności, obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku przypada 30. rocznica tego ważnego wydarzenia.

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami o dostępności Urzędu Miasta w czasie epidemii
2020-05-26

Prosimy o zapoznanie się z informacjami o dostępności Urzędu Miasta dla osób z niepełnosprawnościami w czasie epidemii oraz przypominamy o możliwości kontaktu z Przedstawicielem Prezydenta...

Pomagamy naszemu szpitalowi - Miasto kupiło trzy respiratory kliniczne
2020-05-26

Już wkrótce do bialskiego szpitala trafią respiratory kliniczne dla wsparcia leczenia osób zarażonych koronawirusem. Udało się je zakupić mimo trudnej sytuacji na rynku medycznym, by wesprzeć pacjentów i personel medyczny.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020