Wydarzenia
Park Sztuki w parku Radziwiłłowskim już w najbliższy weekend!
piątek, 7 czerwca 2019, 19:15 - sobota, 7 września 2019, 22:00
Zespół zamkowy Radziwiłłów
21-500 Biała Podlaska
ul. Warszawska 12

PARK SZTUKI to działania artystyczne w parku Radziwiłłowskim - w tym roku startujemy w piątek 7 czerwca. Potrwa do niedzielnego wieczora.

Zazwyczaj dzieło sztuki powstaje w zaciszu pracowni, a następnie jest przenoszone przez artystę do galerii i tam prezentowane. Są jednak artyści, którzy uważają, że jest to sytuacja nienaturalna, sztuczna i próbują realizować swoje dzieła bezpośrednio w miejscu, gdzie będą eksponowane. Mało tego, inspiracją do powstania rzeźby/instalacji/obiektu/akcji jest zastane miejsce, jego historia, zastana sytuacja przestrzenna. Ono determinuje działanie artysty. Dzieło jest w ten sposób nierozerwalnie związane z tym miejscem. Przeniesione w inny czas i przestrzeń traci swoją tożsamość lub zmienia swój sens.

Obecny zabytkowy Park Radziwiłłowski w Białej Podlaskiej to teren dawnego zamku Radziwiłłów, położony blisko centrum miasta. Do dzisiaj przetrwały niektóre budynki, wały ziemne, resztki wyschniętych fos. W ostatnich latach Park został poddany pracom rewitalizacyjnym i stał się atrakcyjnym miejscem wypoczynku mieszkańców.

Po raz pierwszy do tego miejsca zaprosiliśmy artystów w 1995 r., spotkania kontynuowaliśmy w latach: 1998, 2004, 2007, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018. Wydarzenie na trwałe już wpisało się w krajobraz kulturalny miasta. W tym roku swoje projekty nadesłało 27 artystów z całej Polski, z których wybraliśmy 16 osób.

Zapraszamy na Park Sztuki do bialskiego parku Radziwiłłowskiego.

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.