Aktualności
Zaproszenie na spotkanie z Lechem Wałęsą
2019-04-23

W najbliższą niedzielę - 28 kwietnia - bialczanie spotkają się z Lechem Wałęsą. Na inaugurację 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku zaprosił legendę Solidarności prezydent Michał Litwiniuk.

 

Lech Wałęsa przyjął zaproszenie wysłane przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska do Europejskiego Centrum Solidarności. W niedzielę w sali widowiskowej BCK przy u. Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej o godz. 11.00 odbędzie się projekcja filmu A. Wajdy "Człowiek z Nadziei". Po niej rozpocznie się dyskusja, w której uczestniczyć będą Lech Wałęsa i Michał Litwiniuk.

Historycy podkreślają, jak duże znaczenie miały wybory 4 czerwca: oznaczały zwycięstwo Solidarności, ich konsekwencją był upadek komunizmu, a następujące potem przemiany polityczne zmieniły nie tylko Polskę, ale całą Europę Środkowo-Wschodnią.

Wizyta Lecha Wałęsy w Białej Podlaskiej ma znaczenie historyczne - na całym świecie uważa się go za jednego z największych bohaterów przemiany, jaka miała miejsce w 1989 r.

Serdecznie zapraszamy!

 

Pozostałe artykuły

Można już składać deklaracje uczestnictwa w OZE II
2019-08-14

Gmina Miejska Biała Podlaska ogłasza nabór wniosków - deklaracji uczestnictwa w Projekcie „OZE II”. Przedmiotem projektu będzie montaż odnawialnych źródeł energii (OZE) w postaci

Informacja o utrudnieniach w ruchu
2019-08-13

W związku z częściową wymianą warstwy ścieralnej na alei Jana Pawła II na odcinku od ul. Parkowej do mostu na rz. Krzna zostanie do 16 sierpnia wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Orzechową oraz na wjeździe do marketu „Kaufland”. Ruch będzie się odbywał zgodnie z oznakowaniem pionowym i poziomym. Podczas robót mogą występować przewężenia pasów ruchu.

Bezpłatne kursy językowe w PSW
2019-08-07

Od 9 sierpnia PSW w Białej Podlaskiej prowadzi rekrutację do Akademii Językowej, realizowanej w ramach projektu „PSW – Regionalna Akademia Aktywności”. W ramach zadania proponowana...

Remont warstwy ścieralnej
2019-08-02

W dniach od 02.08 do 05.08.2019r będzie wykonywany remont warstwy ścieralnej na ulicy Sidorskiej ( w okolicach parkingu PSW) oraz na ul. Janowskiej ( od ronda Żołnierzy Wyklętych w kierunku wiaduktu...

Dofinansowanie do wymiany starego pieca
2019-08-01

Informujemy, że d o 16 sierpnia 2019 r. można składać deklarację uczestnictwa w projekcie "Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska". W ramach projektu...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.