Aktualności
Zaproszenie na spotkanie z Lechem Wałęsą
2019-04-23

W najbliższą niedzielę - 28 kwietnia - bialczanie spotkają się z Lechem Wałęsą. Na inaugurację 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku zaprosił legendę Solidarności prezydent Michał Litwiniuk.

 

Lech Wałęsa przyjął zaproszenie wysłane przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska do Europejskiego Centrum Solidarności. W niedzielę w sali widowiskowej BCK przy u. Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej o godz. 11.00 odbędzie się projekcja filmu A. Wajdy "Człowiek z Nadziei". Po niej rozpocznie się dyskusja, w której uczestniczyć będą Lech Wałęsa i Michał Litwiniuk.

Historycy podkreślają, jak duże znaczenie miały wybory 4 czerwca: oznaczały zwycięstwo Solidarności, ich konsekwencją był upadek komunizmu, a następujące potem przemiany polityczne zmieniły nie tylko Polskę, ale całą Europę Środkowo-Wschodnią.

Wizyta Lecha Wałęsy w Białej Podlaskiej ma znaczenie historyczne - na całym świecie uważa się go za jednego z największych bohaterów przemiany, jaka miała miejsce w 1989 r.

Serdecznie zapraszamy!

 

Pozostałe artykuły

Zmiany w numerach i granicach obwodów głosowania oraz wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych
2019-05-26

Zmiany w numerach i granicach obwodów głosowania oraz wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych

Awaria sieci ciepłowniczej w komorze w ciągu ul. Akademickiej
2019-05-23

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej informuje, że 23 maja wystąpiła awaria sieci ciepłowniczej w komorze w ciągu ul. Akademickiej.

Biała Podlaska realizuje innowacyjny projekt dla bezdomnych
2019-05-22

17 maja w Białej Podlaskiej odbyło się pierwsze spotkanie zespołu, którego zadaniem jest przygotowanie gminnego modelu wychodzenia z bezdomności. Zespół tworzą osoby ...

Chór "Społem" otrzymał nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej
2019-05-22

Chór „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia. Podczas uroczystości z tej okazji wiceprezydent Maciej Buczyński wręczył w imieniu władz miasta muzykom chóru "Społem" nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej

Święto 34. Pułku Piechoty i Piknik Wojskowy w Białej Podlaskiej
2019-05-20

Święto 34. Pułku Piechoty przez cały okres II RP było związane z Białą Podlaską. Ogromne poświęcenie żołnierzy pułku podczas walk o niepodległość w latach 1919-1920 oraz w kampanii wrześniowej 1939 roku przypieczętowało ich przywiązanie do Podlasia i jego mieszkańców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.