Wydarzenia
Wystawa rzeźb Radosława Michalczuka
środa, 13 marca 2019 - piątek, 5 kwietnia 2019
Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej
21-500 Biała Podlaska
ul. Warszawska 12 A
Dane kontaktowe
83 341 64 54
sekretariat@mbp.org.pl

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza  na wystawę rzeźby Radosława Michalczuka.To artysta-samouk, który talent odziedziczył po tacie.

Ojciec Radosława Michalczuka jest uzdolnionym stolarzem, znanym w okolicach Leśnej Podlaskiej z tworzenia przepięknych mebli, głównie ogrodowych. Radek sam szlifował swój warsztat i sam ostrzył dłuta, po prostu jest rzeźbiarzem samoukiem. Swoją pierwszą rzeźbę stworzył w 2010 roku, była to płaskorzeźba przedstawiająca głowę konia. Zresztą konie to ulubiony motyw twórczości Radka, który zawodowo związany jest z ich hodowlą i uwielbia te zwierzęta. Dlatego bardzo często wydobywa ich piękno  z kawałka drewna. Radosław kilkakrotnie brał udział w plenerach rzeźbiarskich, na których odnosił sukcesy. Na pierwszy plener został zaproszony przez profesjonalistów w 2015 roku do Woskowic Górnych koło Wrocławia, następny, również w Woskowicach, w 2016 roku skończył się sukcesem, ponieważ otrzymał tam drugą nagrodę za rzeźbę przedstawiająca czaplę, bardzo podobną do tej, którza zostanie zaprezentowana w MBP. Sukces niemały, biorąc pod uwagę, że był to plener międzynarodowy.

Wystawa trwa od 13 marca do 5 kwietnia, zas autor sam zaprezentuje swoje rzeźby 15 marca o godz. 17.00 w Czytelni Głównej, na I piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.