Aktualności
W sobotę zagraliśmy dla Kamila
2019-03-11

9 marca 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 odbyła się charytatywna impreza sportowa „Gramy dla Kamila”. Jej inicjatorem był Klub Biegacza Biała Biega, prezydent Miasta Biała Podlaska objął ją patronatem. Michał Litwiniuk i cała jego rodzina aktywnie uczestniczyli w imprezie. Akcja miała na celu zebranie funduszy na leczenie chorego na chorobę nowotworową Kamila Janika, syna Małgosi i Marka – członków Klubu Biała Biega.

Mecz drużyn: Kamila i Klubu Biegacza Biała Biega po zażartej sportowej walce zawodników obojga płci  zakończył się wynikiem 9:9 oraz remisem w rzutach karnych. Drugą konkurencją był bieg na 101 metrów w płetwach. Wygrał go Maciej Adamczyk z wynikiem 10,72 sek.

Ale nie tylko sportowe zmagania przygotowali organizatorzy. Zuzia Janik, siostra Kamila, bialski talent i perełka, zaśpiewała przy akompaniamencie  gitarzysty Kacpra Trocewicza. Zachwyciły też pokazy taneczne dzieci i młodzieży z grupy Kontra trenowanej przez Dorotę Kowalczyk. Rodzina i przyjaciele Kamila przygotowali słodkości dla widowni.

Sponsorami akcji były firmy:

Bakkalvita
Vikking
Telbial
JB Multimedia.

Zebrano ponad 7200 zł.

W sobotę bialczanie razem ruszyli, by wesprzeć Kamila. Codziennie trzymają kciuki, by szybko wrócił do zdrowia.

Foto: Andrzej Jędryczkowski

Pozostałe artykuły

18 maja kolejna akcja PSZOK
2019-05-17

18 maja od 7.30 do 10.30 mobilna zbiórka odbędzie się na os. Akademicka (ul. Akademicka 12, róg z ul. Targową).

Rozpoczynają się Bialskie Dni Książki Dziecięcej
2019-05-15

Kto czyta książki, żyje podwójnie – pisał włoski pisarz Umberto Eco. Miejska Biblioteka Publiczna sprzyja tej maksymie i zaprasza wszystkich na dwudziestą edycję „Bialskich Dni...

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych
2019-05-15

Ważna informacja dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym:

XI edycja Wojewódzkiego Konkursu "Polonista Roku" rozstrzygnięta!
2019-05-14

Już po raz jedenasty odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej Wojewódzki...

11 maja kolejna akcja PSZOK w Białej Podlaskiej
2019-05-10

11 maja kolejne Wiosenne Porządki w Białej Podlaskiej. Tym razem na os. Orzechowa (w godz. 7.30-10.30) i na os. Francuska (od 11.30 do 14.30).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.