Aktualności
W sobotę zagraliśmy dla Kamila
2019-03-11

9 marca 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 odbyła się charytatywna impreza sportowa „Gramy dla Kamila”. Jej inicjatorem był Klub Biegacza Biała Biega, prezydent Miasta Biała Podlaska objął ją patronatem. Michał Litwiniuk i cała jego rodzina aktywnie uczestniczyli w imprezie. Akcja miała na celu zebranie funduszy na leczenie chorego na chorobę nowotworową Kamila Janika, syna Małgosi i Marka – członków Klubu Biała Biega.

Mecz drużyn: Kamila i Klubu Biegacza Biała Biega po zażartej sportowej walce zawodników obojga płci  zakończył się wynikiem 9:9 oraz remisem w rzutach karnych. Drugą konkurencją był bieg na 101 metrów w płetwach. Wygrał go Maciej Adamczyk z wynikiem 10,72 sek.

Ale nie tylko sportowe zmagania przygotowali organizatorzy. Zuzia Janik, siostra Kamila, bialski talent i perełka, zaśpiewała przy akompaniamencie  gitarzysty Kacpra Trocewicza. Zachwyciły też pokazy taneczne dzieci i młodzieży z grupy Kontra trenowanej przez Dorotę Kowalczyk. Rodzina i przyjaciele Kamila przygotowali słodkości dla widowni.

Sponsorami akcji były firmy:

Bakkalvita
Vikking
Telbial
JB Multimedia.

Zebrano ponad 7200 zł.

W sobotę bialczanie razem ruszyli, by wesprzeć Kamila. Codziennie trzymają kciuki, by szybko wrócił do zdrowia.

Foto: Andrzej Jędryczkowski

Pozostałe artykuły

Awaria sieci ciepłowniczej w komorze w ciągu ul. Akademickiej
2019-05-23

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej informuje, że 23 maja wystąpiła awaria sieci ciepłowniczej w komorze w ciągu ul. Akademickiej.

Biała Podlaska realizuje innowacyjny projekt dla bezdomnych
2019-05-22

17 maja w Białej Podlaskiej odbyło się pierwsze spotkanie zespołu, którego zadaniem jest przygotowanie gminnego modelu wychodzenia z bezdomności. Zespół tworzą osoby ...

Chór "Społem" otrzymał nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej
2019-05-22

Chór „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia. Podczas uroczystości z tej okazji wiceprezydent Maciej Buczyński wręczył w imieniu władz miasta muzykom chóru "Społem" nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej

Święto 34. Pułku Piechoty i Piknik Wojskowy w Białej Podlaskiej
2019-05-20

Święto 34. Pułku Piechoty przez cały okres II RP było związane z Białą Podlaską. Ogromne poświęcenie żołnierzy pułku podczas walk o niepodległość w latach 1919-1920 oraz w kampanii wrześniowej 1939 roku przypieczętowało ich przywiązanie do Podlasia i jego mieszkańców.

18 maja kolejna akcja PSZOK
2019-05-17

18 maja od 7.30 do 10.30 mobilna zbiórka odbędzie się na os. Akademicka (ul. Akademicka 12, róg z ul. Targową).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.