Aktualności
Najbliższe wydarzenia organizowane przez bibliotekę. Zobacz rozkład jazdy
2018-03-15

Spotkania z Ireneuszem Wagnerem i Waldemarem Golanko oraz konkurs recytatorski poświęcony m.in. setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – to najnowsze propozycje bialskich bibliotek dla mieszkańców Białej Podlaskiej.

Miejska Biblioteka Publiczna i Barwna Multimedialna Biblioteka Dla Dzieci i Młodzieży zapraszają na spotkanie z okazji Światowego Dnia Poezji. Gościem będzie Ireneusz Wagner, poeta, pisarz, prezes Klubu Literackiego „Maksyma”. Opowie o stanie poezji lokalnej i ogólnopolskiej. Po prelekcji rozpocznie się projekcja filmu w reż. Jima Jarmuscha o poecie z miasta Paterson. Będzie też możliwość przeczytania swojego ulubionego wiersza. Miejsce: Czytelnia Biblioteki Barwnej, Warszawska 12c. Start o godzinie 17. Wstęp wolny.

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na spotkanie „Poezja z Waldemarem Golanko”, które odbędzie się 21 marca (środa) o godzinie 18.18 w bibliotece przy ulicy Orzechowej 34. Odbędzie się ono z okazji Światowego Dnia Poezji.

Waldemar Golanko – urodzony w Białej Podlaskiej. Absolwent I LO im. J. I. Kraszewskiego oraz AWF. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w skoku w dal i trójskoku a także rekordzistą Polski juniorów w skoku w dal.

W roku 1978 zdobył złoty medal w Turcji. Rok później zdobył w Bydgoszczy brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w skoku w dal. Jako reprezentant klubu AZS Biała Podlaska czterokrotnie zdobył medale mistrzostw Polski w trójskoku: dwa srebrne (Bydgoszcz 1983, Lublin 1984) oraz dwa brązowe (Bydgoszcz 1985, Grudziądz 1986) Był również dwukrotnym halowym mistrzem Polski w trójskoku (Zabrze 1985, Zabrze 1986).W roku 1985 zdobył złoty medal podczas międzynarodowych halowych mistrzostw Danii. Od 34 lat rekordzista Polski osiemnastolatków w skoku w dal z wynikiem 8.01 cm.

Niestety przez kontuzję musiał zakończyć karierę sportową i postanowił zając się pisaniem. Literackim debiutem autora była powieść „Wygrać to nie wszystko. W oparach absurdu” z 2013 roku a kolejnym był tomik poezji „W cieniu kobiety” z 2015 roku. W 2017 roku ukazała się jego druga powieść „Catharsis”, poruszająca trudny problem, jakim jest choroba i śmierć bliskiej osoby. Podczas spotkania będzie można zakupić książki i zdobyć autograf autora. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu do wzięcia udziału w II edycji konkursu recytatorskiego: Polska Niepodległa. Konkurs odbędzie się 22 marca o godzinie 1100 w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zaakcentowany zostanie równocześnie Światowy Dzień Poezji i 100. rocznica odzyskania niepodległości. Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą do 19 marca. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne narody. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Pozostałe artykuły

Pasażerowie MZK już korzystają z nowych, ekologicznych autobusów
2019-06-26

Od tygodnia po ulicach Białej Podlaskiej jeździ 5 fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich marki SCANIA CITYWIDE LF. W uroczystym przekazaniu kluczyków prezesowi Miejskiego...

Trening systemu wykrywania i alarmowania
2019-06-25

W dniu 27 czerwca 2019 roku o godz. 12.00

Awaria miejskiej sieci ciepłowniczej - ul. Sidorska / al. Tysiąclecia, ul. Kąpielowa /Wyszyńskiego
2019-06-24

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. informuje, że 18 czerwca br. zdiagnozowano awarię miejskiej sieci ciepłowniczej w komorze przy ul. Sidorskiej / al. Tysiąclecia i w komorze przy ul....

Wyniki konkursów na dyrektorów szkół
2019-06-24

19 czerwca zostały przeprowadzone postępowania konkursowe na dyrektorów szkół. Kandydatami na stanowiska dyrektorów zostali:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.