Aktualności
Kolejne innowacje dla studentów i wykładowców PSW w Białej Podlaskiej
2019-03-05

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej utworzone w Państwowej Szkole Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej to bardzo ważna inwestycja podnosząca jakość kształcenia studentów pielęgniarstwa. Podczas otwarcia Centrum prezydent Michał Litwiniuk pogratulował zespołowi bialskiej uczelni dowodzonemu przez rektora prof. Józefa Bergiera determinacji w dążeniu do celu i podziękował za tak ważne dla miasta działania.

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej to:

 • sala opieki pielęgniarskiej,
 • sala wysokiej wierności,
 • pomieszczenie kontrolne,
 • sala egzaminacyjna OSCE,
 • sala symulacji z zakresu ALS,
 • sala symulacji z zakresu BLS,
 • sala ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich,
 • sala ćwiczeń umiejętności technicznych.

Studenci kierunku Pielęgniarstwo mogą już kształcić się praktycznie w kontrolowanych warunkach. Dzięki temu nauczyciele akademiccy będą mieć większy wpływ i kontrolę nad przebiegiem procesu dydaktycznego. Wyposażenie Centrum umożliwia także prowadzenie   działań "miękkich". Są to:

 • szkolenia i staże kadry dydaktycznej, technicznej i zarządzającej
 • wizyty studyjne
 • zajęcia dodatkowe i zawody symulacyjne dla studentów pielęgniarstwa
 • działania utrzymujące i rozwijające MCSM (przygotowanie podręcznika symulacji, baza scenariuszy symulacyjnych, zatrudnienie technika MCSM, program standaryzowanych pacjentów, ekspertyza jakości nauczania).

Bialskie uczelnie są coraz częściej doceniane w kraju i za granicą, o czym świadczy zainteresowanie studentów z innych krajów, a nawet kontynentów ofertą edukacyjną.

Pozostałe artykuły

Upamiętnienie uczniów tajnego nauczania rozstrzelanych w marcu 1944 r.
2019-03-18

W niedzielę 17 marca naczelnik Wydziału Edukacji dr Stanisław Romanowski, dyrektor I LO im. J.I. Kraszewskiego Ireneusz Szubarczyk oraz przedstawiciele licealistów złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą rozstrzelanie w marcu 1944 r. uczniów tajnego nauczania. Tablica znajduje się przy kościele św. Antoniego. Rozstrzelani należeli do partyzanckiego oddziału Konfederacji Narodu.

Nowe inwestycje, nowe miejsca pracy w Alu Team
2019-03-15

14 marca przedstawiciele Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przekazali właścicielom firmy AluTeam Polska, Horstowi i Thomasowi Schneiderom,  Decyzję o wsparciu przedsiębiorcy...

Kompleksowa pomoc dla bezdomnych
2019-03-15

Miasto Biała Podlaska w partnerstwie z Polską Fundacją Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie przygotowują się do realizacji projektu "Mój dom - kompleksowy program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”.

Stypendia sportowe przyznane!
2019-03-13

11 marca prezydent Michał Litwiniuk wręczył stypendia bialskim sportowym diamentom. Stypendia sportowe przyznawane są osobom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności sportowej.

Miasto odzyskało 2 miliony za nienależyte wykonanie kontraktu na budowę stadionu
2019-03-12

Dla bialczan to bardzo ważna informacja - na konto miasta wpłynęły prawie 2 mln za nienależyte wykonanie kontraktu na budowę stadionu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.