Aktualności
Projekt „PSW - Regionalna Akademia Aktywności” dla młodzieży, kobiet aktywnych zawodowo i seniorów
2019-02-04

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej przy współpracy z Urzędem Miasta Biała Podlaska realizuje projekt „PSW - Regionalna Akademia Aktywności”. Celem głównym projektu jest rozwój oferty uczelni dla niestandardowych odbiorców usług z terenu miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego poprzez realizację zajęć edukacyjnych, kursów i warsztatów. Projekt otwiera się na wszystkie pokolenia od dzieci uczęszczających do przedszkoli, przez młodzież, osoby dorosłe aż po seniorów.

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach osi priorytetowej III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Działanie 3.1. Kompetencje  w szkolnictwie wyższym. Wartość całkowita projektu to 437 807,12 zł, z czego wartość dofinansowania wynosi 415 483,12 zł. Projekt jest realizowany od 1 stycznia 2019 r. do 30 czerwca 2020 r.

W ramach projektu będą realizowane następujące zadania:

 1. Akademia Matematyki
 2. Akademia Robotyki
 3. Akademia Kobiet Aktywnych
 4. Wakacyjna Akademia Języka Angielskiego
 5. Aktywny Przedszkolak
 6. Akademia Językowa
 7. Akademia Seniora

Do 7 lutego 2019 r. prowadzona jest rekrutacja do Akademii Kobiet Aktywnych. Zadanie skierowane jest do 15 kobiet po 35 roku życia, zajmujących samodzielne lub kierownicze stanowisko, zagrożonych wypaleniem zawodowym. W ramach zadania oferujemy:

 • 30 godzin warsztatów z coachem w zakresie budowania kontaktów, zarządzania stresem i emocjami, twórczego rozwiązywania konfliktów
 • 20 godzin warsztatów z psychologiem w zakresie potrzeb i motywacji, stresu, asertywności, uczuć, diagnozy zasobów i rezerw
 • 96 godzin zajęć praktycznych z jogi
 • 20 godzin warsztatów kinezyterapeutycznych z elementami odnowy biologicznej;

W dniach 31.01 - 15.02.2019 r. przyjmujemy zgłoszenia do Akademii Robotyki - 60 godzin zajęć z zakresu robotyki i programowania dla uczniów szkół średnich. W ramach zajęć uczniowie w dwuosobowych zespołach zbudują własny model robota. Najlepsze zostaną nagrodzone tabletami. Zajęcia będą realizowane w okresie luty - czerwiec 2019 r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie.

Biuro projektu jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 15:30

PSW w Białej Podlaskiej przy ul. Sidorskiej  95/97 p. 335 R.

Tel. 83 344 99 60

adres e-mail: a.borodijuk@pswbp.pl

 

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2019-02-22

W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk zaprasza na uroczystości miejskie upamiętniające ofiarność walczących oraz tradycję walk o Wolną Polskę.

XXV posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO WL
2019-02-21

Prezydent Michał Litwiniuk uczestniczył dziś w XXV posiedzeniu Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego (RPO WL) na lata 2014-2020. RPO WL to jeden z 16 Regionalnych Programów Operacyjnych, a jego budżet wynosi 2,23 mld €

Drodzy twórcy, artyści, rękodzielnicy - zapraszamy na Jarmark Wielkanocny!
2019-02-21

Jarmark Wielkanocny gromadzi twórców, artystów, rękodzielników, wytwórców produktów regionalnych, którzy mogą zaprezentować swoje produkty bialczanom i gościom przybywającym do naszego miasta. To doskonała okazja, by pokazać efekty swojej pracy. W tym roku Jarmark Wielkanocny odbędzie się 13 kwietnia.

W czerwcu pojedziemy kolejnymi ścieżkami rowerowymi
2019-02-20

Trwają prace związane z budową ścieżek rowerowych wraz z chodnikami na  ulicach Piłsudskiego, Grunwaldzkiej i Terebelskiej. Budowy te realizowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach projektu pn. "Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska" realizowanego w latach 2018-2020.

Zakład Karny w Białej Podlaskiej istnieje już od 120 lat
2019-02-18

Święto Służby Więziennej jest uroczyście obchodzone w całym kraju. Wielokrotnie podkreśla się przy tej okazji, że działania funkcjonariuszy nie są na co dzień widoczne – i tym bardziej należy...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.