Aktualności
Współdziałanie szkół i przedsiębiorców na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego
2019-02-01

Współpraca szkół i przedsiębiorców ma na celu realizowanie potrzeb obu stron. Dyrektorzy szkół obecni na spotkaniu 29 stycznia zadeklarowali otwartość na propozycje przedsiębiorców i przedstawili własne projekty.

 

Na poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem Michałem Litwiniukiem oraz naczelnikiem Wydziału Edukacji Stanisławem Romanowskim podjęto decyzję o opracowaniu skutecznych sposobów komunikacji i przepływu informacji między szkołami a przedsiębiorstwami. Szkoły, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnego rynku pracy, tworzą nowe kierunki kształcenia. Z kolei przedsiębiorcy wspierają instytucje kształcenia pod względem organizacyjnym i merytorycznym.

Uczestnicy spotkania podjęli decyzję o włączeniu szkół podstawowych w promocję szkolnictwa zawodowego. Będą w nich organizowane targi przedsiębiorczości z  udziałem przedsiębiorców i przedstawicieli szkolnictwa zawodowego skierowane do uczniów i rodziców. Kolejnym efektem spotkania ma być większa aktywność doradców zawodowych w szkołach.

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2019-02-22

W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk zaprasza na uroczystości miejskie upamiętniające ofiarność walczących oraz tradycję walk o Wolną Polskę.

XXV posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO WL
2019-02-21

Prezydent Michał Litwiniuk uczestniczył dziś w XXV posiedzeniu Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego (RPO WL) na lata 2014-2020. RPO WL to jeden z 16 Regionalnych Programów Operacyjnych, a jego budżet wynosi 2,23 mld €

Drodzy twórcy, artyści, rękodzielnicy - zapraszamy na Jarmark Wielkanocny!
2019-02-21

Jarmark Wielkanocny gromadzi twórców, artystów, rękodzielników, wytwórców produktów regionalnych, którzy mogą zaprezentować swoje produkty bialczanom i gościom przybywającym do naszego miasta. To doskonała okazja, by pokazać efekty swojej pracy. W tym roku Jarmark Wielkanocny odbędzie się 13 kwietnia.

W czerwcu pojedziemy kolejnymi ścieżkami rowerowymi
2019-02-20

Trwają prace związane z budową ścieżek rowerowych wraz z chodnikami na  ulicach Piłsudskiego, Grunwaldzkiej i Terebelskiej. Budowy te realizowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach projektu pn. "Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska" realizowanego w latach 2018-2020.

Zakład Karny w Białej Podlaskiej istnieje już od 120 lat
2019-02-18

Święto Służby Więziennej jest uroczyście obchodzone w całym kraju. Wielokrotnie podkreśla się przy tej okazji, że działania funkcjonariuszy nie są na co dzień widoczne – i tym bardziej należy...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.