Aktualności
Nadanie tytułu ZASŁUŻONY DLA MIASTA BIAŁA PODLASKA prof. Józefowi Bergierowi, rektorowi PSW im. Jana Pawła II w Białej Podlaskie
2019-01-30

28 stycznia w Sali Senatu PSW im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej Prezydent Michał Litwiniuk i Przewodniczący Rady Miasta Bogusław Broniewicz w obecności radnych, Senatu uczelni oraz przedstawicieli Samorządu Studenckiego przekazali Jego Magnificencji akt nadania tytułu ZASŁUŻONY DLA MIASTA BIAŁA PODLASKA.

Uchwałą Nr III/17/18 z 21 grudnia 2018 r. Rada Miasta Biała Podlaska nadała profesorowi zwyczajnemu doktorowi habilitowanemu Józefowi Bergierowi tytuł ZASŁUŻONY DLA MIASTA BIAŁA PODLASKA za olbrzymi, niewątpliwy i niepodważalny wkład w rozwój miasta, działalność na rzecz lokalnej społeczności w wielu dziedzinach takich jak szkolnictwo wyższe, wychowanie młodzieży, kultura fizyczna, która to rozsławiła Białą Podlaską w Polsce i na świecie.

 

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2019-02-22

W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk zaprasza na uroczystości miejskie upamiętniające ofiarność walczących oraz tradycję walk o Wolną Polskę.

XXV posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO WL
2019-02-21

Prezydent Michał Litwiniuk uczestniczył dziś w XXV posiedzeniu Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego (RPO WL) na lata 2014-2020. RPO WL to jeden z 16 Regionalnych Programów Operacyjnych, a jego budżet wynosi 2,23 mld €

Drodzy twórcy, artyści, rękodzielnicy - zapraszamy na Jarmark Wielkanocny!
2019-02-21

Jarmark Wielkanocny gromadzi twórców, artystów, rękodzielników, wytwórców produktów regionalnych, którzy mogą zaprezentować swoje produkty bialczanom i gościom przybywającym do naszego miasta. To doskonała okazja, by pokazać efekty swojej pracy. W tym roku Jarmark Wielkanocny odbędzie się 13 kwietnia.

W czerwcu pojedziemy kolejnymi ścieżkami rowerowymi
2019-02-20

Trwają prace związane z budową ścieżek rowerowych wraz z chodnikami na  ulicach Piłsudskiego, Grunwaldzkiej i Terebelskiej. Budowy te realizowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach projektu pn. "Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska" realizowanego w latach 2018-2020.

Zakład Karny w Białej Podlaskiej istnieje już od 120 lat
2019-02-18

Święto Służby Więziennej jest uroczyście obchodzone w całym kraju. Wielokrotnie podkreśla się przy tej okazji, że działania funkcjonariuszy nie są na co dzień widoczne – i tym bardziej należy...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.