Aktualności
Spotkajmy się na jarmarku i przy wigilijnym stole
2018-12-14

Klimatyczne występy artystyczne, produkty regionalne i wyroby świąteczne - to niektóre z atrakcji jakie czekają na mieszkańców na placu Wolności podczas tradycyjnego Jarmarku Bożonarodzeniowego. 21 i 22 grudnia centrum miasta zmieni się w prawdziwe, świąteczne zacisze. W sobotę również udział w kolejnej edycji Stołu Wigilijnego.

Akcja organizowana co roku w przeddzień świąt przez studentów Państwowej Szkoły Wyższej ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na ubogich i bezdomnych mieszkańców. Ideą jest spotkanie przy jednym stole nie tylko w gronie rodziny, ale również osób na co dzień nam nieznanych i lekceważonych.

W przedświąteczny piątek i sobotę 21 i 22 grudnia na pacu Wolności nie zabraknie licznych wystawców, u których będzie można nabyć nie tylko regionalne przysmaki ale również świąteczne ozdoby.

W programie Jarmarku Bożonarodzeniowego:

21 grudnia (piątek)/ stoiska wystawców czynne w godzinach 10.00 – 18.00:

godz. 11.00 – laureaci Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

godz. 11.30 - Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego na Kartę Świąteczną 2018 - odczytanie protokołu, wręczenie nagród.

godz. 12.00 Oficjalna Inauguracja Jarmarku Bożonarodzeniowego, otwarcie wystawy szopek Bożonarodzeniowych i wręczenie nagród.

godz. 12.20 Prezentacje Kapeli Zdzisława Marczuka, Oliwia Spychel

godz. 14.00 Prezentacje seniorów z Klubu Seniora Zacisze – Zespół „Maki”,

Zespół wokalny "Chłopcy z Wrzosa",

godz. 15.30 Kolędy i pastorałki Zespołu Wokalnego CHWILKA

godz. 16.00 – 17.00 muzyka świąteczna ze sceny.

22 grudnia (sobota)/ stoiska wystawców czynne w godzinach 10.00 – 16.00:

godz. 11.00 –11.30 świąteczne animacje kulturalne w wykonaniu studentów PSW im. Jana Pawła II

godz. 11.30 – ZPiT Podlasiacy BCK

godz. 12.00 – STÓŁ WIGILIJNY życzenia świąteczne Prezydenta Miasta i Rektora PSW

godz. 12.10 – kolędy i pastorałki Studia Wokalnego BREVIS

godz. 13.00 - świąteczne animacje kulturalne w wykonaniu studentów PSW im. Jana Pawła II

godz. 14.00 – Herody - widowisko obrzędowe w wykonaniu dzieci i nauczycieli z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Białej Podlaskiej, reżyseria Danuta Szaniawska

godz. 14.30 - świąteczne animacje kulturalne w wykonaniu studentów PSW im. Jana Pawła II

godz. 15.00 – 16.00 – muzyka świąteczna ze sceny.

Pozostałe artykuły

Wyróżnienie dla Białej Podlaskiej za działania na rzecz ekonomii społecznej
2019-03-20

Gmina Miejska Biała Podlaska została wyróżniona w konkursie „Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej” organizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Została nominowana przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Doceniono aktywne wspieranie działalności Centrum Integracji Społecznej  w Białej Podlaskiej. Wyróżnienie prezydent Michał Litwiniuk odebrał 18 marca.

Wspólnie na rzecz integracji społecznej i promocji postaw patriotycznych
2019-03-20

Prezydent Michał Litwiniuk i delegaci Koła nr 43 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ będą podejmować wspólne działania na rzecz budowania patriotycznych postaw wśród młodzieży bialskich szkół w oparciu o tradycję i historię polskiego oręża. Dzień Weterana w tym roku wpisuje się w obchody Dni Białej Podlaskiej.

Upamiętnienie uczniów tajnego nauczania rozstrzelanych w marcu 1944 r.
2019-03-18

W niedzielę 17 marca naczelnik Wydziału Edukacji dr Stanisław Romanowski, dyrektor I LO im. J.I. Kraszewskiego Ireneusz Szubarczyk oraz przedstawiciele licealistów złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą rozstrzelanie w marcu 1944 r. uczniów tajnego nauczania. Tablica znajduje się przy kościele św. Antoniego. Rozstrzelani należeli do partyzanckiego oddziału Konfederacji Narodu.

Nowe inwestycje, nowe miejsca pracy w Alu Team
2019-03-15

14 marca przedstawiciele Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przekazali właścicielom firmy AluTeam Polska, Horstowi i Thomasowi Schneiderom,  Decyzję o wsparciu przedsiębiorcy...

Kompleksowa pomoc dla bezdomnych
2019-03-15

Miasto Biała Podlaska w partnerstwie z Polską Fundacją Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie przygotowują się do realizacji projektu "Mój dom - kompleksowy program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.