Aktualności
Tak będą kursować autobusy we Wszystkich Świętych
2018-10-28

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej, tradycyjnie uruchomi dodatkowe kursy autobusów na cmentarz komunalny i parafialny.

We wtorek 30 października linie autobusowe kursują według rozkładu roboczego. 31 października (środa) linie autobusowe kursują:
Linia E - jak w dni robocze.
Linia H - jak w dni robocze.
Linia T - kursuje z Terebelskiej pętli, co dwie godziny od: 9.10 do 17.00.


W związku z remontem ul. Warszawskiej autobus linii T omija przystanki: Kopernika 2, Kopernika 1, Warszawska 1, Zamkowa 2.
Przebieg linii T będzie odbywał się ulicami: Terebelska– Sitnicka- Glinki- Akademicka- Artyleryjska- Janowska i dalej swoją normalną trasą.
Przebieg linii H będzie odbywał się ulicami: Terebelska– Sitnicka- Glinki- Akademicka- Artyleryjska- Zamkowa i dalej swoją normalną trasą.

W czwartek 1 listopada linie autobusowe kursują:
Linia E - jak w Niedziele i Święta.
Linia P kursuje z Dworca PKP tylko do Cmentarza Komunalnego o godz.10:10 i 10: 20.
Powrotne, dodatkowe kursy linii P będą wykonywane z Cmentarza Komunalnego o godzinie 12:50 i 13:10.
Linia T kursuje z Terebelskiej pętli co godzinę od 8:10 do 17:00.
Pozostałe linie kursują jak w niedziele i święta.

W piątek 2 listopada autobusy kursują:
Linia E kursuje jak w robocze.
Linia T kursuje z Terebelskiej Pętli co dwie godziny od godz.: 9:10 do 17:00.

Pozostałe linie kursują jak w Dni Robocze.


12 listopada autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według rozkładu Niedziela i Święta (trzecia rubryka).

Dodatkowo informujemy, że od 1 listopada MZK zawiesza kursowanie linii B do przystanku Grzybowa Pętla (działki), oraz linii A przez ulicę Terebelską do Styrzyńca (działki). Kursy zostaną przywrócone na wiosnę.

Pozostałe aktualności

Miasto uruchamia miejski system pomiaru jakości powietrza
2018-11-16

W październiku w Białej Podlaskiej na słupach oświetleniowych zamontowano 10 czujników, które mierzą stężenie szkodliwych pyłów PM1, PM2,5 i PM10 w powietrzu. W urzędzie miasta trwają w tej chwili ostatnie testy systemu a za miesiąc dane będą dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Czyste powietrze w Białej Podlaskiej. Można składać wnioski w sprawie rządowego programu
2018-11-16

W ramach programu Czyste Powietrze, realizowanego przez Ministerstwo Środowiska, mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na ocieplenie bydynku czy wymianę pieca. Wnioski najlepiej składać drogą elektroniczną.

Pilecki bohaterem nowej ekspozycji w Głównej Bibliotece Lekarskiej
2018-11-16

Kochający ojciec, gospodarz majątku ziemskiego, miłośnik przyrody, a zarazem malarz i poeta, założyciel Tajnej Armii Polskiej, więzień Auschwitz, żołnierz niezłomny – tak Rotmistrz Witold Pilecki zapisał się w pamięci córki Zofii Pileckiej-Optułowicz, która była gościem specjalnym wernisażu wystawy w bialskiej Głównej Bibliotece Lekarskiej.

W mieście powstanie Centrum Wspierania Rodziny. Bialski projekt najlepszy
2018-11-15

Z największą liczbą punktów, na pierwszym miejscu na liście ocenionych projektów zgłoszonych do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, znalazł się projekt bialskich urzędników. Prawie 1,4 mln zł z funduszy unijnych trafi do Białej Podlaskiej na utworzenie i działalność Centrum Wsparcia Rodziny i Usług Społecznych.

Konwój świątecznych ciężarówek ponownie w Białej Podlaskiej? Wpisz #bialapodlaska!
2018-11-15

W pierwszych dniach grudnia już po raz 4. świąteczne ciężarówki Coca-Cola wyruszą w ogólnopolską trasę. Konwój św. Mikołaja, złożony z oryginalnych amerykańskich ciężarówek, odwiedzi 14 miast. Na wzór ubiegłorocznej edycji firma daje możliwość wybrania ostatniego z 15 miast, które odwiedzi popularna marka napojów gazowanych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.