Aktualności
Minister Kwieciński: Biała Podlaska stoi przed szansą szybkiego rozwoju (WIDEO)
2018-10-28

Obwodnica wschodnia i autostrada A2, a także budowa najważniejszych dróg, w tym ukończenie w całości ul. Warszawskiej - to najważniejsze inwestycje o których mówił na spotkaniu w Białej Podlaskiej minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Szef resortu chwalił miasto m.in. za perfekcyną realizację programu Mieszkanie Plus.

- Obszar wschodniej Polski był zapomniany. Mamy tego konsekwencje, bo te regiony są teraz najbiedniejszymi w kraju i Unii Europejskiej. Jako rząd chcemy to zmienić. Dlatego właśnie tutaj koncentrujemy swoje działania na rzecz dostępności komunikacyjnej - mówił podczas konferencji w urzędzie miasta Kwieciński.

Minister przypomniał, że to właśnie dzięki decyzjom obecnego rządu Biala Podlaska będzie podłączona pod sieć szybkich tras, w tym również autostrady. Jako przykład regionów, które bardzo skorzystały z takich udogodnień, szef resortu wskazał podkarpacie, gdzie sytuację radykalnie poprawiło doprowadzenie autostrady A4.

Poruszono również kwestię nowych połączeń kolejowych, szczególnie w kontekście kontynuacji szerokiego toru z Małaszewicz do Białej Podlaskiej. Dałoby to kolejny bodziec rozwojowy dla miasta i włączyło w trasę szlaku handlowego wiodącego do Chin.

- W przyszłym roku rząd jest w stanie wydać na program budowy dróg lokalnych 6 mld zł, kiedy w kadencji poprzedniej władzy było to 650 mln zł. Z tegorocznej puli na ten cel finansowana jest m.in. budowa ul. Warszawskiej - wyjaśniał minister inwestycji i rozwoju.

Minister Kwieciński dziękował także Dariuszowi Stefaniukowi za realizację programu Mieszkanie Plus. Okazało się, że duże miasta mogą pozazdrościć Białej Podlaskiej realizacji tego przedsięwzięcia. Miasto stało się prekursorem tej rządowej inicjatywy.

- Myśląc o rozwoju miasta należy napierw pomyśleć o rodzinach, dlatego zrealizowaliśmy program Mieszkanie Plus. Jednak mogliśmy liczyć na rządowe wsparcie również w innych projektach, skierowanych do mieszkańców naszego miasta: budowie żłobka czy środowiskowego domu samopomocy - mówił Dariusz Stefaniuk, podkreślając, że współpraca z rządem jest priorytetowym zadaniem miasta.

Pozostałe aktualności

Bialczanie łączą się w bólu z mieszkańcami Gdańska
2019-01-14

Śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza napełnia wszystkich bialczan ogromnym bólem. Pragnę w imieniu mieszkańców naszego miasta złożyć kondolencje Jego Rodzinie, Przyjaciołom, wszystkim...

Prace nad uszczegółowieniem projektu amfiteatru
2019-01-09

Zakończenie prac nad projektem przewidziano na 21 stycznia b.r.

PGE Dystrybucja S.A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu
2019-01-07

Informacje o planowanych wyłączeniach prądu znajdują się na stronie internetowej PGE Dystrybucja S.A.: https://pgedystrybucja.pl/Dla-Klienta/wylaczenia/Newsletter-z-informacjami-o-wylaczeniach.

Pomoc I LO dla Wspólnego Świata
2019-01-07

W dniach 10-14 grudnia 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. J.I. Kraszewskiego odbył się tradycyjny kiermasz świąteczny. Celem akcji była pomoc w pozyskaniu funduszy na budowę pierwszego...

Umowa ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt "Azyl" podpisana
2019-01-07

4 stycznia b.r. prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt "Azyl" na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Stowarzyszenie zgłosiło swoją ofertę...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.