Aktualności
Minister Kwieciński: Biała Podlaska stoi przed szansą szybkiego rozwoju (WIDEO)
2018-10-28

Obwodnica wschodnia i autostrada A2, a także budowa najważniejszych dróg, w tym ukończenie w całości ul. Warszawskiej - to najważniejsze inwestycje o których mówił na spotkaniu w Białej Podlaskiej minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Szef resortu chwalił miasto m.in. za perfekcyną realizację programu Mieszkanie Plus.

- Obszar wschodniej Polski był zapomniany. Mamy tego konsekwencje, bo te regiony są teraz najbiedniejszymi w kraju i Unii Europejskiej. Jako rząd chcemy to zmienić. Dlatego właśnie tutaj koncentrujemy swoje działania na rzecz dostępności komunikacyjnej - mówił podczas konferencji w urzędzie miasta Kwieciński.

Minister przypomniał, że to właśnie dzięki decyzjom obecnego rządu Biala Podlaska będzie podłączona pod sieć szybkich tras, w tym również autostrady. Jako przykład regionów, które bardzo skorzystały z takich udogodnień, szef resortu wskazał podkarpacie, gdzie sytuację radykalnie poprawiło doprowadzenie autostrady A4.

Poruszono również kwestię nowych połączeń kolejowych, szczególnie w kontekście kontynuacji szerokiego toru z Małaszewicz do Białej Podlaskiej. Dałoby to kolejny bodziec rozwojowy dla miasta i włączyło w trasę szlaku handlowego wiodącego do Chin.

- W przyszłym roku rząd jest w stanie wydać na program budowy dróg lokalnych 6 mld zł, kiedy w kadencji poprzedniej władzy było to 650 mln zł. Z tegorocznej puli na ten cel finansowana jest m.in. budowa ul. Warszawskiej - wyjaśniał minister inwestycji i rozwoju.

Minister Kwieciński dziękował także Dariuszowi Stefaniukowi za realizację programu Mieszkanie Plus. Okazało się, że duże miasta mogą pozazdrościć Białej Podlaskiej realizacji tego przedsięwzięcia. Miasto stało się prekursorem tej rządowej inicjatywy.

- Myśląc o rozwoju miasta należy napierw pomyśleć o rodzinach, dlatego zrealizowaliśmy program Mieszkanie Plus. Jednak mogliśmy liczyć na rządowe wsparcie również w innych projektach, skierowanych do mieszkańców naszego miasta: budowie żłobka czy środowiskowego domu samopomocy - mówił Dariusz Stefaniuk, podkreślając, że współpraca z rządem jest priorytetowym zadaniem miasta.

Pozostałe artykuły

Wyróżnienie dla Białej Podlaskiej za działania na rzecz ekonomii społecznej
2019-03-20

Gmina Miejska Biała Podlaska została wyróżnionaw konkursie „Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej” organizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Docenione zostało aktywne wspieranie działalności Centrum Integracji Społecznej  w Białej Podlaskiej. Wyróżnienie prezydent Michał Litwiniuk odebrał 18 marca.

Wspólnie na rzecz integracji społecznej i promocji postaw patriotycznych
2019-03-20

Prezydent Michał Litwiniuk i delegaci Koła nr 43 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ będą podejmować wspólne działania na rzecz budowania patriotycznych postaw wśród młodzieży bialskich szkół w oparciu o tradycję i historię polskiego oręża. Dzień Weterana w tym roku wpisuje się w obchody Dni Białej Podlaskiej.

Upamiętnienie uczniów tajnego nauczania rozstrzelanych w marcu 1944 r.
2019-03-18

W niedzielę 17 marca naczelnik Wydziału Edukacji dr Stanisław Romanowski, dyrektor I LO im. J.I. Kraszewskiego Ireneusz Szubarczyk oraz przedstawiciele licealistów złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą rozstrzelanie w marcu 1944 r. uczniów tajnego nauczania. Tablica znajduje się przy kościele św. Antoniego. Rozstrzelani należeli do partyzanckiego oddziału Konfederacji Narodu.

Nowe inwestycje, nowe miejsca pracy w Alu Team
2019-03-15

14 marca przedstawiciele Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przekazali właścicielom firmy AluTeam Polska, Horstowi i Thomasowi Schneiderom,  Decyzję o wsparciu przedsiębiorcy...

Kompleksowa pomoc dla bezdomnych
2019-03-15

Miasto Biała Podlaska w partnerstwie z Polską Fundacją Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie przygotowują się do realizacji projektu "Mój dom - kompleksowy program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.