Aktualności
Minister Kwieciński: Biała Podlaska stoi przed szansą szybkiego rozwoju (WIDEO)
2018-10-28

Obwodnica wschodnia i autostrada A2, a także budowa najważniejszych dróg, w tym ukończenie w całości ul. Warszawskiej - to najważniejsze inwestycje o których mówił na spotkaniu w Białej Podlaskiej minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Szef resortu chwalił miasto m.in. za perfekcyną realizację programu Mieszkanie Plus.

- Obszar wschodniej Polski był zapomniany. Mamy tego konsekwencje, bo te regiony są teraz najbiedniejszymi w kraju i Unii Europejskiej. Jako rząd chcemy to zmienić. Dlatego właśnie tutaj koncentrujemy swoje działania na rzecz dostępności komunikacyjnej - mówił podczas konferencji w urzędzie miasta Kwieciński.

Minister przypomniał, że to właśnie dzięki decyzjom obecnego rządu Biala Podlaska będzie podłączona pod sieć szybkich tras, w tym również autostrady. Jako przykład regionów, które bardzo skorzystały z takich udogodnień, szef resortu wskazał podkarpacie, gdzie sytuację radykalnie poprawiło doprowadzenie autostrady A4.

Poruszono również kwestię nowych połączeń kolejowych, szczególnie w kontekście kontynuacji szerokiego toru z Małaszewicz do Białej Podlaskiej. Dałoby to kolejny bodziec rozwojowy dla miasta i włączyło w trasę szlaku handlowego wiodącego do Chin.

- W przyszłym roku rząd jest w stanie wydać na program budowy dróg lokalnych 6 mld zł, kiedy w kadencji poprzedniej władzy było to 650 mln zł. Z tegorocznej puli na ten cel finansowana jest m.in. budowa ul. Warszawskiej - wyjaśniał minister inwestycji i rozwoju.

Minister Kwieciński dziękował także Dariuszowi Stefaniukowi za realizację programu Mieszkanie Plus. Okazało się, że duże miasta mogą pozazdrościć Białej Podlaskiej realizacji tego przedsięwzięcia. Miasto stało się prekursorem tej rządowej inicjatywy.

- Myśląc o rozwoju miasta należy napierw pomyśleć o rodzinach, dlatego zrealizowaliśmy program Mieszkanie Plus. Jednak mogliśmy liczyć na rządowe wsparcie również w innych projektach, skierowanych do mieszkańców naszego miasta: budowie żłobka czy środowiskowego domu samopomocy - mówił Dariusz Stefaniuk, podkreślając, że współpraca z rządem jest priorytetowym zadaniem miasta.

Pozostałe aktualności

Miasto uruchamia miejski system pomiaru jakości powietrza
2018-11-16

W październiku w Białej Podlaskiej na słupach oświetleniowych zamontowano 10 czujników, które mierzą stężenie szkodliwych pyłów PM1, PM2,5 i PM10 w powietrzu. W urzędzie miasta trwają w tej chwili ostatnie testy systemu a za miesiąc dane będą dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Czyste powietrze w Białej Podlaskiej. Można składać wnioski w sprawie rządowego programu
2018-11-16

W ramach programu Czyste Powietrze, realizowanego przez Ministerstwo Środowiska, mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na ocieplenie bydynku czy wymianę pieca. Wnioski najlepiej składać drogą elektroniczną.

Pilecki bohaterem nowej ekspozycji w Głównej Bibliotece Lekarskiej
2018-11-16

Kochający ojciec, gospodarz majątku ziemskiego, miłośnik przyrody, a zarazem malarz i poeta, założyciel Tajnej Armii Polskiej, więzień Auschwitz, żołnierz niezłomny – tak Rotmistrz Witold Pilecki zapisał się w pamięci córki Zofii Pileckiej-Optułowicz, która była gościem specjalnym wernisażu wystawy w bialskiej Głównej Bibliotece Lekarskiej.

W mieście powstanie Centrum Wspierania Rodziny. Bialski projekt najlepszy
2018-11-15

Z największą liczbą punktów, na pierwszym miejscu na liście ocenionych projektów zgłoszonych do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, znalazł się projekt bialskich urzędników. Prawie 1,4 mln zł z funduszy unijnych trafi do Białej Podlaskiej na utworzenie i działalność Centrum Wsparcia Rodziny i Usług Społecznych.

Konwój świątecznych ciężarówek ponownie w Białej Podlaskiej? Wpisz #bialapodlaska!
2018-11-15

W pierwszych dniach grudnia już po raz 4. świąteczne ciężarówki Coca-Cola wyruszą w ogólnopolską trasę. Konwój św. Mikołaja, złożony z oryginalnych amerykańskich ciężarówek, odwiedzi 14 miast. Na wzór ubiegłorocznej edycji firma daje możliwość wybrania ostatniego z 15 miast, które odwiedzi popularna marka napojów gazowanych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.