Aktualności
Kolejny międzynarodowe projekt w Staszicu
2018-10-18

Po raz kolejny IV Liceum Ogólnokształcące gościło u siebie zagranicznych studentów w ramach projektu AIESEC. Erandi Udageachchi ze Sri Lanki oraz Shujun Wang z Chin przez tydzień opowiadały uczniom o kulturze i obyczajowości swoich krajów oraz uczyły podstawowych zwrotów po chińsku oraz syngalesku.

Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych faktów na temat krajów azjatyckich, np. tego, że hotel to nie zawsze miejsce, gdzie można przenocować oraz, że „tak” może oznaczać „nie”. Po zajęciach uczniowie Staszica oprowadzali studentki po  Białej i okolicy.  Językiem komunikacji był język angielski, przez co uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz poznać inne akcenty.

AIESEC to największa na świecie, międzynarodowa organizacja prowadzona przez młodych ludzi i dla młodych ludzi. Staszic jest partnerem oddziału  AIESEC w Lublinie od 2009 roku oraz gości studentów z zagranicy dwa razy w roku. Do tej pory szkołę odwiedzili studenci z Togo, Brazylii, Japonii, Sri Lanki, Ukrainy, Rumunii, Włoch, Turcji, Egiptu, Indonezji, Chin, Gruzji, Rosji, Filipin, Grecji, Armenii, Jordanii. 

Pozostałe aktualności

Bialczanie łączą się w bólu z mieszkańcami Gdańska
2019-01-14

Śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza napełnia wszystkich bialczan ogromnym bólem. Pragnę w imieniu mieszkańców naszego miasta złożyć kondolencje Jego Rodzinie, Przyjaciołom, wszystkim...

Prace nad uszczegółowieniem projektu amfiteatru
2019-01-09

Zakończenie prac nad projektem przewidziano na 21 stycznia b.r.

PGE Dystrybucja S.A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu
2019-01-07

Informacje o planowanych wyłączeniach prądu znajdują się na stronie internetowej PGE Dystrybucja S.A.: https://pgedystrybucja.pl/Dla-Klienta/wylaczenia/Newsletter-z-informacjami-o-wylaczeniach.

Pomoc I LO dla Wspólnego Świata
2019-01-07

W dniach 10-14 grudnia 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. J.I. Kraszewskiego odbył się tradycyjny kiermasz świąteczny. Celem akcji była pomoc w pozyskaniu funduszy na budowę pierwszego...

Umowa ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt "Azyl" podpisana
2019-01-07

4 stycznia b.r. prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt "Azyl" na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Stowarzyszenie zgłosiło swoją ofertę...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.