Aktualności
Kolejne bardzo udane wakacje w Multicentrum
2018-09-04

Wzorem ubiegłych lat Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, z myślą o dzieciach spędzających wakacje w mieście, zorganizowało wiele atrakcyjnych zajęć, z których każdy niezależnie od wieku i zainteresowań mógł wybrać coś dla siebie. Zajęcia dla osób indywidualnych odbywały się od wtorku do piątku, natomiast w poniedziałki placówka przyjmowała grupy zorganizowane.

Uczestnicy wakacyjnych spotkań w Multicentrum brali udział w zajęciach, podczas których wykonywali doświadczenia i eksperymenty z zakresu chemii i fizyki oraz analizowali ich wyniki, obserwowali preparaty biologiczne pod mikroskopem, poznawali świat roślin i zwierząt, odkrywali tajemnice ludzkiego ciała, poznawali język angielski z wykorzystaniem multimedialnych i interaktywnych pomocy dydaktycznych oraz przygotowywali różnotematyczne prace graficzne. Uczestniczyć można było również w warsztatach związanych z programowaniem i robotyką, a także sztuką kaligrafii.

W ofercie Multicentrum nie zabrakło także propozycji dla najmłodszych dzieci, które wzięły udział w zajęciach pobudzających wyobraźnię i kreatywność, podczas których wykorzystywane były bezpieczne aplikacje i nowoczesny sprzęt komputerowy.

Podsumowując, w czasie dwóch wakacyjnych miesięcy, w Multicentrum odbyły się 124 spotkania o różnej tematyce, w których wzięło udział ponad 1100 dzieci i młodzieży. Natomiast łącznie placówkę odwiedziło i z jej zasobów w okresie wakacji w różnoraki sposób skorzystało ponad 3000 osób.

Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej dziękuje wszystkim osobom korzystającym z wakacyjnej oferty i zaprasza do udziału w kolejnych przygotowywanych przez placówkę działaniach.

Pozostałe aktualności

Bialskie muzeum otwiera drzwi seniorom z okazji Festiwalu Dziedzictwa Narodowego
2018-09-25

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zaprasza osoby w wieku 60+do udziału w programie MKiDN „60 + Kultura’’, który w tym roku odbywa się w dniach Festiwalu Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego.

Biblioteka Barwna realizuje kolejny projekt: Mała książka – wielki człowiek
2018-09-25

Biblioteka Barwna realizuje kolejny wielki projekt „Mała książka – wielki człowiek” Projekt skierowany jest do trzylatków i realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Świętowali i ślubowali. W bialskiej szkole odchodzono Dzień Patrona
2018-09-24

121 września w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej obchodzono Święto Patrona Szkoły. W uroczystej akademii uczestniczyli nauczyciele i uczniowie szkoły a także zaproszeni goście, m.in. zastępca prezydenta miasta Henryk Grodecki oraz prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) w Białej Podlaskiej.

Świętowali zacny jubileusz. Warsztat Terapii Zajęciowej ma już 10 lat
2018-09-24

Wzruszający film ukazujący historię i obecną działalność placówki, jej dobrodziejów i podopiecznych, występy taneczne i wokalne osób niepełnosprawnych, aukcja wykonanych przez nich własnoręcznie prac – tak świętowano 10-lecie powstania Warsztatu Terapii Zajęciowej (WTZ) prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

Festiwal Dziedzictwa Narodowego rozpoczęty. Na początek gala operetkowa (WIDEO)
2018-09-24

To był magiczny wieczór w hali AWF przy ul. Marusarza. Na jednej scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wybitnych śpiewaków operowych, doskonałą oprawę muzyczną oraz film dokumentalny na temat Bogusława Kaczyńskiego. Tak zaczął się pierwszy Festiwal Dziedzictwa Narodowego w Białej Podlaskiej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.