Aktualności
Kolejne bardzo udane wakacje w Multicentrum
2018-09-04

Wzorem ubiegłych lat Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, z myślą o dzieciach spędzających wakacje w mieście, zorganizowało wiele atrakcyjnych zajęć, z których każdy niezależnie od wieku i zainteresowań mógł wybrać coś dla siebie. Zajęcia dla osób indywidualnych odbywały się od wtorku do piątku, natomiast w poniedziałki placówka przyjmowała grupy zorganizowane.

Uczestnicy wakacyjnych spotkań w Multicentrum brali udział w zajęciach, podczas których wykonywali doświadczenia i eksperymenty z zakresu chemii i fizyki oraz analizowali ich wyniki, obserwowali preparaty biologiczne pod mikroskopem, poznawali świat roślin i zwierząt, odkrywali tajemnice ludzkiego ciała, poznawali język angielski z wykorzystaniem multimedialnych i interaktywnych pomocy dydaktycznych oraz przygotowywali różnotematyczne prace graficzne. Uczestniczyć można było również w warsztatach związanych z programowaniem i robotyką, a także sztuką kaligrafii.

W ofercie Multicentrum nie zabrakło także propozycji dla najmłodszych dzieci, które wzięły udział w zajęciach pobudzających wyobraźnię i kreatywność, podczas których wykorzystywane były bezpieczne aplikacje i nowoczesny sprzęt komputerowy.

Podsumowując, w czasie dwóch wakacyjnych miesięcy, w Multicentrum odbyły się 124 spotkania o różnej tematyce, w których wzięło udział ponad 1100 dzieci i młodzieży. Natomiast łącznie placówkę odwiedziło i z jej zasobów w okresie wakacji w różnoraki sposób skorzystało ponad 3000 osób.

Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej dziękuje wszystkim osobom korzystającym z wakacyjnej oferty i zaprasza do udziału w kolejnych przygotowywanych przez placówkę działaniach.

Pozostałe aktualności

Miasto uruchamia miejski system pomiaru jakości powietrza
2018-11-16

W październiku w Białej Podlaskiej na słupach oświetleniowych zamontowano 10 czujników, które mierzą stężenie szkodliwych pyłów PM1, PM2,5 i PM10 w powietrzu. W urzędzie miasta trwają w tej chwili ostatnie testy systemu a za miesiąc dane będą dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Czyste powietrze w Białej Podlaskiej. Można składać wnioski w sprawie rządowego programu
2018-11-16

W ramach programu Czyste Powietrze, realizowanego przez Ministerstwo Środowiska, mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na ocieplenie bydynku czy wymianę pieca. Wnioski najlepiej składać drogą elektroniczną.

Pilecki bohaterem nowej ekspozycji w Głównej Bibliotece Lekarskiej
2018-11-16

Kochający ojciec, gospodarz majątku ziemskiego, miłośnik przyrody, a zarazem malarz i poeta, założyciel Tajnej Armii Polskiej, więzień Auschwitz, żołnierz niezłomny – tak Rotmistrz Witold Pilecki zapisał się w pamięci córki Zofii Pileckiej-Optułowicz, która była gościem specjalnym wernisażu wystawy w bialskiej Głównej Bibliotece Lekarskiej.

W mieście powstanie Centrum Wspierania Rodziny. Bialski projekt najlepszy
2018-11-15

Z największą liczbą punktów, na pierwszym miejscu na liście ocenionych projektów zgłoszonych do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, znalazł się projekt bialskich urzędników. Prawie 1,4 mln zł z funduszy unijnych trafi do Białej Podlaskiej na utworzenie i działalność Centrum Wsparcia Rodziny i Usług Społecznych.

Konwój świątecznych ciężarówek ponownie w Białej Podlaskiej? Wpisz #bialapodlaska!
2018-11-15

W pierwszych dniach grudnia już po raz 4. świąteczne ciężarówki Coca-Cola wyruszą w ogólnopolską trasę. Konwój św. Mikołaja, złożony z oryginalnych amerykańskich ciężarówek, odwiedzi 14 miast. Na wzór ubiegłorocznej edycji firma daje możliwość wybrania ostatniego z 15 miast, które odwiedzi popularna marka napojów gazowanych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.