Aktualności
Dwa starty i dwa rekordy życiowe Moniki Stypułkowskiej podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski
2018-07-04

Trzy lekkoatletki bialskiego AZS AWF: Monika Stypułkowska, Agata Stypułkowska oraz Weronika Zielińska, wzięły udział w rozgrywanych w Sieradzu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Wszystkie są studentkami drugiego roku Filii AWF w Białej Podlaskiej.

Siedmioboistka - Monika Stypułkowska, przystąpiła tym razem do rywalizacji z najlepszymi w Polsce specjalistkami w biegu na 100 m przez płotki i skoku w dal. Do czasu biegów eliminacyjnych na 100 m przez płotki jej rekord życiowy w tej konkurencji wynosił 14.80 sek. W eliminacjach znacznie go poprawiła uzyskując rezultat - 14.5 4sek., co dało jej awans do finału, w którym zajęła ostatecznie 8. miejsce z czasem 14.57 sek., biegnąc do 60 m na 5-6 pozycji. Dały znać o sobie braki w wytrzymałości specjalnej spowodowane 3-miesięczną przerwą w treningu w okresie przygotowawczym. Uzyskane wyniki są lepsze od minimum na Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się w Lublinie.

W niedzielę Monika wystąpiła w skoku w dal uzyskując w czwartej kolejce skoków wynik 5 m 78 cm, poprawiając tym samym o 1 cm swój najlepszy tegoroczny rezultat i zajmując ostatecznie 6. miejsce.

Druga z naszych zawodniczek - Agata Stypułkowska wystartowała pierwszego dnia zawodów osiągając w biegu na 100 m czas 12.83 sek., najlepszy w tym sezonie. W niedzielę wystartowała również w skoku w dal zajmując w konkursie 8. miejsce z rezultatem 5 m 63 cm.

Weronika Zielińska, która na początku czerwca zdobyła brązowy medal w siedmioboju, a tydzień później zajęła 3. miejsce w podnoszeniu ciężarów, tym razem wystartowała w rzucie oszczepem. Niestety, nie może tego startu zaliczyć do udanych. Zajęła dopiero 10. miejsce i przegrała głównie z bólem pleców oraz nie poradziła sobie z silnym, bocznym wiatrem rzucając na odległość tylko 36 m 21 cm, co jest o ponad siedem metrów gorszym rezultatem od jej rekordu życiowego.

Pozostałe aktualności

Ważna informacja dla kierowców: w sobotę Budkiewicza wyłączona z ruchu
2018-07-20

W sobotę 21 lipca od godz. 7.00 do 16.00 zostanie wyłączona z ruchu ul. Budkiewicza na całym odcinku z powodu remontu nawierzchni asfaltowej. Pojazdy jadące od ul. Piłsudskiego będą skierowane poprzez oznakowanie w ul. ks. Bieńkowskiego. Za chwilowe utrudnienia w ruchu przepraszamy.

Rusza ogólnopolski konkurs literacki. Można już nadsyłać prace
2018-07-20

Już po raz 34. startuje Ogólnopolski Konkurs Literacki im. J.I. Kraszewskiego. Autorzy najlepszych tekstów otrzymają nagrody finansowe. Oprócz wyróżnień w kategorii poezji i prozy, przyznane będą trzy nagrody specjalne. Rozstrzygnięcie w ostatnią sobotę października w romanowskim Muzeum Kraszewskiego.

Kolejny koncert na placu Wolności. W środku lata wystąpi Koniec Listopada
2018-07-20

Wakacyjne koncerty to już tradycyjnie wybór Janusza Maleńczuka, popularnego wokalisty i muzyka, który dba o najlepszy repertuar. Na scenie zaprezentują się znane i doświadczone zespoły, jak Jazz Trio, oraz dobrze zapowiadające się formacje: Komische Pilze, MoowMiJanek czy Sijan.

Przyznano nagrody ministra sportu. Miasto po raz kolejny w krajowej czołówce
2018-07-19

Biała Podlaska po raz kolejny znalazła się w pierwszej dziesiątce Systemu Sportu Młodzieżowego. Nasze miasto uplasowało się na siódmym miejscu w klasyfikacji powiatów z liczbą mieszkańców do 80 tys.

Tropili europejską kulturę w ramach międzynarodowej gry miejskiej
2018-07-18

Potomkowie rodu Radziwiłłów, Jan Matejko, białoruski Car Mikołaj ze swoim wojskiem, specjaliści kuchni francuskiej, serwujący tosty z pastą ślimakową, tancerze krakowiaka i białoruskiego korowodu – między innymi takie postacie pojawiły się w grze miejskiej w Parku Radziwiłłowskim podczas rozgrywania gry miejskiej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.