Aktualności
Dwa starty i dwa rekordy życiowe Moniki Stypułkowskiej podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski
2018-07-04

Trzy lekkoatletki bialskiego AZS AWF: Monika Stypułkowska, Agata Stypułkowska oraz Weronika Zielińska, wzięły udział w rozgrywanych w Sieradzu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Wszystkie są studentkami drugiego roku Filii AWF w Białej Podlaskiej.

Siedmioboistka - Monika Stypułkowska, przystąpiła tym razem do rywalizacji z najlepszymi w Polsce specjalistkami w biegu na 100 m przez płotki i skoku w dal. Do czasu biegów eliminacyjnych na 100 m przez płotki jej rekord życiowy w tej konkurencji wynosił 14.80 sek. W eliminacjach znacznie go poprawiła uzyskując rezultat - 14.5 4sek., co dało jej awans do finału, w którym zajęła ostatecznie 8. miejsce z czasem 14.57 sek., biegnąc do 60 m na 5-6 pozycji. Dały znać o sobie braki w wytrzymałości specjalnej spowodowane 3-miesięczną przerwą w treningu w okresie przygotowawczym. Uzyskane wyniki są lepsze od minimum na Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się w Lublinie.

W niedzielę Monika wystąpiła w skoku w dal uzyskując w czwartej kolejce skoków wynik 5 m 78 cm, poprawiając tym samym o 1 cm swój najlepszy tegoroczny rezultat i zajmując ostatecznie 6. miejsce.

Druga z naszych zawodniczek - Agata Stypułkowska wystartowała pierwszego dnia zawodów osiągając w biegu na 100 m czas 12.83 sek., najlepszy w tym sezonie. W niedzielę wystartowała również w skoku w dal zajmując w konkursie 8. miejsce z rezultatem 5 m 63 cm.

Weronika Zielińska, która na początku czerwca zdobyła brązowy medal w siedmioboju, a tydzień później zajęła 3. miejsce w podnoszeniu ciężarów, tym razem wystartowała w rzucie oszczepem. Niestety, nie może tego startu zaliczyć do udanych. Zajęła dopiero 10. miejsce i przegrała głównie z bólem pleców oraz nie poradziła sobie z silnym, bocznym wiatrem rzucając na odległość tylko 36 m 21 cm, co jest o ponad siedem metrów gorszym rezultatem od jej rekordu życiowego.

Pozostałe aktualności

Świąteczny i noworoczny rozkład jazdy autobusów
2018-12-18

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej Sp. z o.o. informuje o rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej w okresie Świat Bożego Narodzenia, jak również w Sylwestra i Nowy Rok.

Taneczny koncert przed świętami w Bialskim Centrum Kultury
2018-12-14

Bialskie Centrum Kultury zaprasza na "Świąteczna zawirowania". Jest to specjalny, świąteczny koncert, w którym wystąpią wszystkie grupy taneczne Dance Academy Studio. Na scenie zaprezentuje się prawie 150 tancerzy w różnorodnych technikach tańca: hip hop, show dance, balet, modern i jazz. Wstęp wolny.

Spotkajmy się na jarmarku i przy wigilijnym stole
2018-12-14

Klimatyczne występy artystyczne, produkty regionalne i wyroby świąteczne - to niektóre z atrakcji jakie czekają na mieszkańców na placu Wolności podczas tradycyjnego Jarmarku Bożonarodzeniowego. 21 i 22 grudnia centrum miasta zmieni się w prawdziwe, świąteczne zacisze. W sobotę również udział w kolejnej edycji Stołu Wigilijnego.

Mikołaje pobiegły w szczytnym celu. Odbyła się akcja na rzecz potrzebujących dzieci (WIDEO)
2018-12-14

Klub Biegacza Biała Biega oraz Koło Naukowe Studentów Turystyki i Rekreacji Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej byli organizatorami trzeciego Charytatywnego Biegu Mikołajów 2018. W tej edycji uczestnicy zbierali dary dla podopiecznych Stowarzyszenia Wspólny Świat.

Mikołaj odwiedził Multicentrum
2018-12-13

4 grudnia w Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej poczuć można było magię zbliżających się Świąt. A wszystko to za sprawą „Mikołajkowych zabaw”. Dzieci poznały historię Św. Mikołaja i tradycje Bożonarodzeniowe. Wspólne zabawy oraz interaktywne gry na tablicy multimedialnej obudziły w nich ducha rywalizacji.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.