Aktualności
Dwa starty i dwa rekordy życiowe Moniki Stypułkowskiej podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski
2018-07-04

Trzy lekkoatletki bialskiego AZS AWF: Monika Stypułkowska, Agata Stypułkowska oraz Weronika Zielińska, wzięły udział w rozgrywanych w Sieradzu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Wszystkie są studentkami drugiego roku Filii AWF w Białej Podlaskiej.

Siedmioboistka - Monika Stypułkowska, przystąpiła tym razem do rywalizacji z najlepszymi w Polsce specjalistkami w biegu na 100 m przez płotki i skoku w dal. Do czasu biegów eliminacyjnych na 100 m przez płotki jej rekord życiowy w tej konkurencji wynosił 14.80 sek. W eliminacjach znacznie go poprawiła uzyskując rezultat - 14.5 4sek., co dało jej awans do finału, w którym zajęła ostatecznie 8. miejsce z czasem 14.57 sek., biegnąc do 60 m na 5-6 pozycji. Dały znać o sobie braki w wytrzymałości specjalnej spowodowane 3-miesięczną przerwą w treningu w okresie przygotowawczym. Uzyskane wyniki są lepsze od minimum na Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się w Lublinie.

W niedzielę Monika wystąpiła w skoku w dal uzyskując w czwartej kolejce skoków wynik 5 m 78 cm, poprawiając tym samym o 1 cm swój najlepszy tegoroczny rezultat i zajmując ostatecznie 6. miejsce.

Druga z naszych zawodniczek - Agata Stypułkowska wystartowała pierwszego dnia zawodów osiągając w biegu na 100 m czas 12.83 sek., najlepszy w tym sezonie. W niedzielę wystartowała również w skoku w dal zajmując w konkursie 8. miejsce z rezultatem 5 m 63 cm.

Weronika Zielińska, która na początku czerwca zdobyła brązowy medal w siedmioboju, a tydzień później zajęła 3. miejsce w podnoszeniu ciężarów, tym razem wystartowała w rzucie oszczepem. Niestety, nie może tego startu zaliczyć do udanych. Zajęła dopiero 10. miejsce i przegrała głównie z bólem pleców oraz nie poradziła sobie z silnym, bocznym wiatrem rzucając na odległość tylko 36 m 21 cm, co jest o ponad siedem metrów gorszym rezultatem od jej rekordu życiowego.

Pozostałe aktualności

Bialskie muzeum otwiera drzwi seniorom z okazji Festiwalu Dziedzictwa Narodowego
2018-09-25

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zaprasza osoby w wieku 60+do udziału w programie MKiDN „60 + Kultura’’, który w tym roku odbywa się w dniach Festiwalu Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego.

Biblioteka Barwna realizuje kolejny projekt: Mała książka – wielki człowiek
2018-09-25

Biblioteka Barwna realizuje kolejny wielki projekt „Mała książka – wielki człowiek” Projekt skierowany jest do trzylatków i realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Świętowali i ślubowali. W bialskiej szkole odchodzono Dzień Patrona
2018-09-24

121 września w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej obchodzono Święto Patrona Szkoły. W uroczystej akademii uczestniczyli nauczyciele i uczniowie szkoły a także zaproszeni goście, m.in. zastępca prezydenta miasta Henryk Grodecki oraz prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) w Białej Podlaskiej.

Świętowali zacny jubileusz. Warsztat Terapii Zajęciowej ma już 10 lat
2018-09-24

Wzruszający film ukazujący historię i obecną działalność placówki, jej dobrodziejów i podopiecznych, występy taneczne i wokalne osób niepełnosprawnych, aukcja wykonanych przez nich własnoręcznie prac – tak świętowano 10-lecie powstania Warsztatu Terapii Zajęciowej (WTZ) prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

Festiwal Dziedzictwa Narodowego rozpoczęty. Na początek gala operetkowa (WIDEO)
2018-09-24

To był magiczny wieczór w hali AWF przy ul. Marusarza. Na jednej scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wybitnych śpiewaków operowych, doskonałą oprawę muzyczną oraz film dokumentalny na temat Bogusława Kaczyńskiego. Tak zaczął się pierwszy Festiwal Dziedzictwa Narodowego w Białej Podlaskiej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.