Aktualności
Dwa starty i dwa rekordy życiowe Moniki Stypułkowskiej podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski
2018-07-04

Trzy lekkoatletki bialskiego AZS AWF: Monika Stypułkowska, Agata Stypułkowska oraz Weronika Zielińska, wzięły udział w rozgrywanych w Sieradzu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Wszystkie są studentkami drugiego roku Filii AWF w Białej Podlaskiej.

Siedmioboistka - Monika Stypułkowska, przystąpiła tym razem do rywalizacji z najlepszymi w Polsce specjalistkami w biegu na 100 m przez płotki i skoku w dal. Do czasu biegów eliminacyjnych na 100 m przez płotki jej rekord życiowy w tej konkurencji wynosił 14.80 sek. W eliminacjach znacznie go poprawiła uzyskując rezultat - 14.5 4sek., co dało jej awans do finału, w którym zajęła ostatecznie 8. miejsce z czasem 14.57 sek., biegnąc do 60 m na 5-6 pozycji. Dały znać o sobie braki w wytrzymałości specjalnej spowodowane 3-miesięczną przerwą w treningu w okresie przygotowawczym. Uzyskane wyniki są lepsze od minimum na Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się w Lublinie.

W niedzielę Monika wystąpiła w skoku w dal uzyskując w czwartej kolejce skoków wynik 5 m 78 cm, poprawiając tym samym o 1 cm swój najlepszy tegoroczny rezultat i zajmując ostatecznie 6. miejsce.

Druga z naszych zawodniczek - Agata Stypułkowska wystartowała pierwszego dnia zawodów osiągając w biegu na 100 m czas 12.83 sek., najlepszy w tym sezonie. W niedzielę wystartowała również w skoku w dal zajmując w konkursie 8. miejsce z rezultatem 5 m 63 cm.

Weronika Zielińska, która na początku czerwca zdobyła brązowy medal w siedmioboju, a tydzień później zajęła 3. miejsce w podnoszeniu ciężarów, tym razem wystartowała w rzucie oszczepem. Niestety, nie może tego startu zaliczyć do udanych. Zajęła dopiero 10. miejsce i przegrała głównie z bólem pleców oraz nie poradziła sobie z silnym, bocznym wiatrem rzucając na odległość tylko 36 m 21 cm, co jest o ponad siedem metrów gorszym rezultatem od jej rekordu życiowego.

Pozostałe artykuły

Wyróżnienie dla Białej Podlaskiej za działania na rzecz ekonomii społecznej
2019-03-20

Gmina Miejska Biała Podlaska została wyróżniona w konkursie „Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej” organizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Została nominowana przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Doceniono aktywne wspieranie działalności Centrum Integracji Społecznej  w Białej Podlaskiej. Wyróżnienie prezydent Michał Litwiniuk odebrał 18 marca.

Wspólnie na rzecz integracji społecznej i promocji postaw patriotycznych
2019-03-20

Prezydent Michał Litwiniuk i delegaci Koła nr 43 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ będą podejmować wspólne działania na rzecz budowania patriotycznych postaw wśród młodzieży bialskich szkół w oparciu o tradycję i historię polskiego oręża. Dzień Weterana w tym roku wpisuje się w obchody Dni Białej Podlaskiej.

Upamiętnienie uczniów tajnego nauczania rozstrzelanych w marcu 1944 r.
2019-03-18

W niedzielę 17 marca naczelnik Wydziału Edukacji dr Stanisław Romanowski, dyrektor I LO im. J.I. Kraszewskiego Ireneusz Szubarczyk oraz przedstawiciele licealistów złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą rozstrzelanie w marcu 1944 r. uczniów tajnego nauczania. Tablica znajduje się przy kościele św. Antoniego. Rozstrzelani należeli do partyzanckiego oddziału Konfederacji Narodu.

Nowe inwestycje, nowe miejsca pracy w Alu Team
2019-03-15

14 marca przedstawiciele Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przekazali właścicielom firmy AluTeam Polska, Horstowi i Thomasowi Schneiderom,  Decyzję o wsparciu przedsiębiorcy...

Kompleksowa pomoc dla bezdomnych
2019-03-15

Miasto Biała Podlaska w partnerstwie z Polską Fundacją Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie przygotowują się do realizacji projektu "Mój dom - kompleksowy program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.