Aktualności
Podsumowano projekt "Fachowcy z Brzeskiej"
2018-05-13

Akademia z okazji pożegnania klas maturalnych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej była również okazją do podsumowania realizacji projektu „Fachowcy z Brzeskiej!”.

Wsparciem objęto 180 uczniów, 60 z nich wzięło udział w stażach i praktykach zawodowych u pracodawców. Łącznie zrealizowano 9 tys. godzin praktyk i staży. Od września ubiegłego roku. rozpoczęto realizację dodatkowych zajęć specjalistycznych zawodowych oraz zajęć z języka angielskiego. Zrealizowano łącznie ponad 3,3 tys. godzin. Dodatkowo 36 uczniów przystąpiło do egzaminów zewnętrznych i uzyskało nowe kwalifikacje zawodowe: 18 uczniów zdobyło uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kilowolta, kolejnych 18 zdało egzamin na spawacza metodą MAG.

Do udziału w projekcie wytypowano 27 nauczycieli zawodu, którzy uczestniczyli w stażach zawodowych u pracodawców oraz w szkoleniach. Dodatkowo dwóch nauczycieli rozpoczęło studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej.

Do dziś na sprzęt i wyposażenie 20 pracowni zawodowych oraz na pomoce dydaktyczne i materiały eksploatacyjne wydano kwotę blisko 1,6 mln zł.

Podczas akademii 60 uczniom, w tym 54 uczniom klas czwartych technikum i 6 uczniom trzeciej klasy szkoły zawodowej, dyrektor szkoły Ryszard Dołęga i asystent w projekcie Małgorzata Twarowska-Przygoda wręczyli zaświadczenia udziału w projekcie „Fachowcy z Brzeskiej!”. Ponadto 11 uczniom zostały wręczone książeczki spawacza metodą MAG.

Pozostałe aktualności

Bialczanie łączą się w bólu z mieszkańcami Gdańska
2019-01-14

Śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza napełnia wszystkich bialczan ogromnym bólem. Pragnę w imieniu mieszkańców naszego miasta złożyć kondolencje Jego Rodzinie, Przyjaciołom, wszystkim...

Prace nad uszczegółowieniem projektu amfiteatru
2019-01-09

Zakończenie prac nad projektem przewidziano na 21 stycznia b.r.

PGE Dystrybucja S.A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu
2019-01-07

Informacje o planowanych wyłączeniach prądu znajdują się na stronie internetowej PGE Dystrybucja S.A.: https://pgedystrybucja.pl/Dla-Klienta/wylaczenia/Newsletter-z-informacjami-o-wylaczeniach.

Pomoc I LO dla Wspólnego Świata
2019-01-07

W dniach 10-14 grudnia 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. J.I. Kraszewskiego odbył się tradycyjny kiermasz świąteczny. Celem akcji była pomoc w pozyskaniu funduszy na budowę pierwszego...

Umowa ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt "Azyl" podpisana
2019-01-07

4 stycznia b.r. prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt "Azyl" na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Stowarzyszenie zgłosiło swoją ofertę...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.