Aktualności
Podsumowano projekt "Fachowcy z Brzeskiej"
2018-05-13

Akademia z okazji pożegnania klas maturalnych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej była również okazją do podsumowania realizacji projektu „Fachowcy z Brzeskiej!”.

Wsparciem objęto 180 uczniów, 60 z nich wzięło udział w stażach i praktykach zawodowych u pracodawców. Łącznie zrealizowano 9 tys. godzin praktyk i staży. Od września ubiegłego roku. rozpoczęto realizację dodatkowych zajęć specjalistycznych zawodowych oraz zajęć z języka angielskiego. Zrealizowano łącznie ponad 3,3 tys. godzin. Dodatkowo 36 uczniów przystąpiło do egzaminów zewnętrznych i uzyskało nowe kwalifikacje zawodowe: 18 uczniów zdobyło uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kilowolta, kolejnych 18 zdało egzamin na spawacza metodą MAG.

Do udziału w projekcie wytypowano 27 nauczycieli zawodu, którzy uczestniczyli w stażach zawodowych u pracodawców oraz w szkoleniach. Dodatkowo dwóch nauczycieli rozpoczęło studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej.

Do dziś na sprzęt i wyposażenie 20 pracowni zawodowych oraz na pomoce dydaktyczne i materiały eksploatacyjne wydano kwotę blisko 1,6 mln zł.

Podczas akademii 60 uczniom, w tym 54 uczniom klas czwartych technikum i 6 uczniom trzeciej klasy szkoły zawodowej, dyrektor szkoły Ryszard Dołęga i asystent w projekcie Małgorzata Twarowska-Przygoda wręczyli zaświadczenia udziału w projekcie „Fachowcy z Brzeskiej!”. Ponadto 11 uczniom zostały wręczone książeczki spawacza metodą MAG.

Pozostałe aktualności

Amerykańska delegacja w Białej Podlaskiej. Poznali historię i plany rozwoju miasta (WIDEO)
2018-10-14

Białą Podlaską odwiedziła amerykańska delegacja, która brała udział w kongresie Polska-Ameryka, organizowanym w ubiegłym tygodniu w Lublinie. Goście zza oceanu mieli okazję wysłuchać cennych informacji o historii miasta i planach rozwoju. Odwiedzili także tereny podstrefy ekonomicznej i złożyli kwiaty przy pomniku amerykańskich żołnierzy w Worońcu.

Zatrudnienie w bialskim biurze GITD. Przyjdź na spotkanie informacyjne
2018-10-12

W związku z rozwojem bialskiego biura elektronicznego poboru opłat Głównej Inspekcji Transportu Drogowego w Białej Podlaskiej prezydent Dariusz Stefaniuk oraz Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego, serdecznie zapraszają na spotkanie dla wszystkich przyszłych kandydatów i osób zainteresowanych zatrudnieniem w biurze. Spotkanie odbędzie się w środę 17 października o godz. 17.00 w sali 238 Urzędu Miasta.

Podlaskie Spotkania Literackie startują w poniedziałek po raz 34.!
2018-10-12

Już po raz 34. startuje najważniejsze wydarzenie literackie regionu - Podlaskie Spotkania Literackie, odbywające się w Białej Podlaskiej od 1984 roku. Jak zwykle finałem spotkań będzie rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J.I. Kraszewskiego 20 października w Romanowie. 

Przedstawiciele bialskiej AWF obecni na konferencji Senatu
2018-10-12

9 października w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się konferencja pod hasłem „Fenomen kobiety w kształtowaniu polskiej wsi - wczoraj, dziś i jutro”. W konferencji, na zaproszenie Wicemarszałek Senatu Marii Koc oraz dyrektora Katolickiego Radia Podlasie - ks Andrzeja Sochala, uczestniczyli przedstawiciele bialskiej filii AWF.

Powstanie plac zabaw przy Kopernika! Inwestycja wreszcie otrzymała zielone światło
2018-10-11

Plac zabaw przy ul. Kopernika 7 i 7A to projekt z pierwszej edycji budżetu obywatelskiego autorstwa Izabeli Artych. Od dwóch lat toczyła się batalia o zrealizowanie inwestycji. Jej przeciwniczka walczyła bezskutecznie o zablokowanie budowy nawet w sądzie wojewódzkim. 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.