Aktualności
Podsumowano projekt "Fachowcy z Brzeskiej"
2018-05-13

Akademia z okazji pożegnania klas maturalnych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej była również okazją do podsumowania realizacji projektu „Fachowcy z Brzeskiej!”.

Wsparciem objęto 180 uczniów, 60 z nich wzięło udział w stażach i praktykach zawodowych u pracodawców. Łącznie zrealizowano 9 tys. godzin praktyk i staży. Od września ubiegłego roku. rozpoczęto realizację dodatkowych zajęć specjalistycznych zawodowych oraz zajęć z języka angielskiego. Zrealizowano łącznie ponad 3,3 tys. godzin. Dodatkowo 36 uczniów przystąpiło do egzaminów zewnętrznych i uzyskało nowe kwalifikacje zawodowe: 18 uczniów zdobyło uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kilowolta, kolejnych 18 zdało egzamin na spawacza metodą MAG.

Do udziału w projekcie wytypowano 27 nauczycieli zawodu, którzy uczestniczyli w stażach zawodowych u pracodawców oraz w szkoleniach. Dodatkowo dwóch nauczycieli rozpoczęło studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej.

Do dziś na sprzęt i wyposażenie 20 pracowni zawodowych oraz na pomoce dydaktyczne i materiały eksploatacyjne wydano kwotę blisko 1,6 mln zł.

Podczas akademii 60 uczniom, w tym 54 uczniom klas czwartych technikum i 6 uczniom trzeciej klasy szkoły zawodowej, dyrektor szkoły Ryszard Dołęga i asystent w projekcie Małgorzata Twarowska-Przygoda wręczyli zaświadczenia udziału w projekcie „Fachowcy z Brzeskiej!”. Ponadto 11 uczniom zostały wręczone książeczki spawacza metodą MAG.

Pozostałe aktualności

Biała Podlaska promowała się na warszawskim Służewcu
2018-08-14

W miniony weekend na Torze Wyścigów Konnych w Warszawie obyły się Dni Konia Arabskiego. Udział w prestiżowym wydarzeniu był okazją do wymiany informacji oraz nawiązania nowych kontaktów. Plenerowa forma promocji regionu i jego oferty turystycznej zwróciła uwagę wielu mieszkańców stolicy.

Rozstrzygnięto przetarg: nowe autobusy wkrótce na bialskich ulicach
2018-08-06

Już wiemy, jakie autobusy jeździć będą wkrótce po ulicach Białej Podlaskiej. Rozstrzygnięto przetarg na dostawę pięciu nowych maszyn. Najlepszą ofertę przedstawiła firma Scania. Stawiamy na ekologię. Pojazdy będą napędzane biodieslem.

Trwa przebudowa dworca kolejowego. Powstaje przejście podziemne
2018-08-03

Trwają inwestycje PKP w Białej Podlaskiej. Na dworcu kolejowym przygotowywane są nowe perony i bezpieczne dojście do pociągów. Będzie to przejście podziemne pomiędzy rondem Dmowskiego, a ulicą Dokudowską. Od 7 do 14 sierpnia mogą wystąpić niewielkie utrudnienia w ruchu. W tym czasie demontowana będzie kładka dla pieszy przy ulicy Łomaskiej.

Rozpoczynają się prace przy ulicy Warszawskiej. Podpisano umowę z wykonawcą (MAPY OBJAZDÓW)
2018-08-03

W przyszłym tygodniu rozpocznie się przebudowa ulicy Warszawskiej. Podpisano umowę z wykonawcą, którym jest konsorcjum firm: TreDrom i Budomex. Inwestycja zrealizowana będzie do końca roku. Oprócz odnowionej nawierzchni powstanie również ścieżka rowerowa.

Polska Marka: Zespół Pieśni i Tańca Podlasie
2018-08-03

Zespół Pieśni i Tańca Podlasie z bialskiej AWF powrócił z Indonezji. Nasi artyści reprezentowali polską kulturę na Surabaya Cross Culture International Folk Art Festival 2018 – Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym, odbywającym się na indonezyjskich wyspach: Bali oraz Jawie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.