Aktualności
Podsumowano projekt "Fachowcy z Brzeskiej"
2018-05-13

Akademia z okazji pożegnania klas maturalnych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej była również okazją do podsumowania realizacji projektu „Fachowcy z Brzeskiej!”.

Wsparciem objęto 180 uczniów, 60 z nich wzięło udział w stażach i praktykach zawodowych u pracodawców. Łącznie zrealizowano 9 tys. godzin praktyk i staży. Od września ubiegłego roku. rozpoczęto realizację dodatkowych zajęć specjalistycznych zawodowych oraz zajęć z języka angielskiego. Zrealizowano łącznie ponad 3,3 tys. godzin. Dodatkowo 36 uczniów przystąpiło do egzaminów zewnętrznych i uzyskało nowe kwalifikacje zawodowe: 18 uczniów zdobyło uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kilowolta, kolejnych 18 zdało egzamin na spawacza metodą MAG.

Do udziału w projekcie wytypowano 27 nauczycieli zawodu, którzy uczestniczyli w stażach zawodowych u pracodawców oraz w szkoleniach. Dodatkowo dwóch nauczycieli rozpoczęło studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej.

Do dziś na sprzęt i wyposażenie 20 pracowni zawodowych oraz na pomoce dydaktyczne i materiały eksploatacyjne wydano kwotę blisko 1,6 mln zł.

Podczas akademii 60 uczniom, w tym 54 uczniom klas czwartych technikum i 6 uczniom trzeciej klasy szkoły zawodowej, dyrektor szkoły Ryszard Dołęga i asystent w projekcie Małgorzata Twarowska-Przygoda wręczyli zaświadczenia udziału w projekcie „Fachowcy z Brzeskiej!”. Ponadto 11 uczniom zostały wręczone książeczki spawacza metodą MAG.

Pozostałe aktualności

Mieszkania dla bialczan już gotowe! W sobotę przekazanie kluczy
2018-05-22

W sobotę 26 maja o godz. 11.00 w Białej Podlaskiej przy ul. Jana II Kazimierza odbędzie się symboliczne przekazanie kluczy do mieszkań, wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie plus. Gościem specjalnym wydarzenia będzie m.in. premier Mateusz Morawiecki.

To ten czas! Studenci przejmują władzę w mieście (HARMONOGRAM IMPREZ)
2018-05-22

Okres tuż przed wiosenną sesją to tradycyjny czas juwenaliów. We wtorek i środę w Parku Radziwiłłowskim bawić się będą studenci Państwowej Szkoły Wyższej. W przyszłym tygodniu swoją imprezę zaplanowali żacy Akademii Wychowania Fizycznego.

Najszybsze auta ścigać się będą na bialskim lotnisku (WIDEO)
2018-05-21

Gratka dla fanów motoryzacji. Na bialskim lotnisku od 25 do 27 maja odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych. To jedyna w Polsce impreza sygnowana przez Polski Związek Motorowy. Wydarzenie zaliczane będzie jednocześnie do prestiżowej Eastern Europe Dragracing Series oraz Mistrzostw Litwy w Wyścigach Równoległych.

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program obchodów
2018-05-21

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Biała Podlaska z tej okazji przygotowała wiele uroczystości oraz imprez. Zobacz ich harmonogram i szczegóły.

OHP realizuje międzynarodowy projekt
2018-05-21

Pracownicy jednostek Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP uczestniczyli w szkoleniu kadry pracującej z młodzieżą odbywającym się na północy Niemiec w Lauenburgu nad Łabą. Spotkanie stanowiło kolejny etap realizacji partnerskiego projektu współfinansowanego ze środków programu Erasmus+ „No Youth left behind”, w którym polską stronę reprezentuje Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.