Aktualności
Wystawa poświęcona "Ince" oraz spotkanie z nietuzinkowym Salezjaninem (WIDEO)
2018-03-16

Od 6 do 22 marca w Oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej w Białej Podlaskiej można zobaczyć wystawę IPN „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna „Inka” 1928-1946". Za nami wernisaż, połączony ze spotkaniem z ks Jarosławem Wąsowiczem. Organizatorem spotkania był miejski radny Sławomir Potocki.

Ks. Jarosław Wąsowicz, Salezjanin z Piły. Przez 15 lat przewodniczył Grupie Żółtej (szczególnie upamiętniającej miejsca walki polskich żołnierzy i męczeństwa ludności polskiej na Wileńszczyźnie) w Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymce z Suwałk do Ostrej Bramy.

Wywodzi się ze środowiska kibiców Lechii Gdańsk, którzy czerpiąc z przedwojennej, patriotycznej tradycji Pogoni Lwów, jako jedni z pierwszych w PRL wypowiedzieli walkę komunistycznej władzy. Tę walkę kontynuowali po roku 1989, nie godząc się na zakłamywanie historii Polski, a zwłaszcza prawdy o antykomunistycznym powstaniu 1944-1956 i jego Niezłomnych bohaterach.

Ks. Jarek jako kapelan kibiców od 10 lat (początkowo w grudniu a następnie w styczniu) z kibicami z całej Polski pielgrzymuje na Jasną Górę. Liczba modlących się przed ikoną Czarnej Madonny w krótkim czasie osiągnęła kilka tysięcy(od 5 do 7). Również w 2018 r. z całej Polski przyjechało ponad 6 tysięcy młodych mężczyzn. Patriotyczne zaangażowanie środowiska kibiców piłkarskich opisał ksiądz w książce „Moja Polska kibolska”.

Pozostałe aktualności

Biała Podlaska inicjatorem ważnego projektu, który usprawni działanie urzędów w sześciu miastach
2018-06-20

Prawie 1,5 mln zł unijnej dotacji otrzymały samorządy Białej Podlaskiej, Zamościa, Puław, Kraśnika, Krasnegostawu i Łęcznej na realizację wspólnego projektu "Specjalistyczne wsparcie dla administracji publicznej w 6 miastach z obszaru województwa lubelskiego". Inicjatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta Biała Podlaska.

Wracają koncerty na placu Wolności i kino letnie w parku. Sprawdź repertuar!
2018-06-20

10 występów w piątkowe wieczory na placu Wolności i aż 18 filmów w parku Radziwiłłowskim zobaczą bialczanie w ramach letnich inicjatyw kulturalnych. Wszystkie wydarzenia będą dostępne dla mieszkańców całkowicie za darmo przez cały lipiec i sierpień.

Na Powązkach pożegnaliśmy honorowego obywatela miasta
2018-06-20

18 czerwca na cmentarzu powązkowskim w Warszawie pożegnaliśmy aktora Romana Kłosowskiego, który urodził się i wychował w Białej Podlaskiej. Był jednym z najbardziej cenionych i znanych mieszkańców naszego miasta. W uroczystościach pogrzebowych wziął udział m.in. prezydent Dariusz Stefaniuk.

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!
2018-06-20

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

Spotkanie „Biznes Lubelskie” w Białej Podlaskiej: dowiedz się, jak osiągnąć sukces w biznesie!
2018-06-20

27 czerwca w Hotelu Dukat (ul. Warszawska 129) w Białej Podlaskiej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Biznes Lubelskie”. Gościem specjalnym będzie Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie, trzykrotna rekordzistka świata, która opowie uczestnikom spotkania o roli motywacji w biznesie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.