Aktualności
Wystawa poświęcona "Ince" oraz spotkanie z nietuzinkowym Salezjaninem (WIDEO)
2018-03-16

Od 6 do 22 marca w Oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej w Białej Podlaskiej można zobaczyć wystawę IPN „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna „Inka” 1928-1946". Za nami wernisaż, połączony ze spotkaniem z ks Jarosławem Wąsowiczem. Organizatorem spotkania był miejski radny Sławomir Potocki.

Ks. Jarosław Wąsowicz, Salezjanin z Piły. Przez 15 lat przewodniczył Grupie Żółtej (szczególnie upamiętniającej miejsca walki polskich żołnierzy i męczeństwa ludności polskiej na Wileńszczyźnie) w Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymce z Suwałk do Ostrej Bramy.

Wywodzi się ze środowiska kibiców Lechii Gdańsk, którzy czerpiąc z przedwojennej, patriotycznej tradycji Pogoni Lwów, jako jedni z pierwszych w PRL wypowiedzieli walkę komunistycznej władzy. Tę walkę kontynuowali po roku 1989, nie godząc się na zakłamywanie historii Polski, a zwłaszcza prawdy o antykomunistycznym powstaniu 1944-1956 i jego Niezłomnych bohaterach.

Ks. Jarek jako kapelan kibiców od 10 lat (początkowo w grudniu a następnie w styczniu) z kibicami z całej Polski pielgrzymuje na Jasną Górę. Liczba modlących się przed ikoną Czarnej Madonny w krótkim czasie osiągnęła kilka tysięcy(od 5 do 7). Również w 2018 r. z całej Polski przyjechało ponad 6 tysięcy młodych mężczyzn. Patriotyczne zaangażowanie środowiska kibiców piłkarskich opisał ksiądz w książce „Moja Polska kibolska”.

Pozostałe aktualności

Mikołaj odwiedził Multicentrum
2018-12-13

4 grudnia w Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej poczuć można było magię zbliżających się Świąt. A wszystko to za sprawą „Mikołajkowych zabaw”. Dzieci poznały historię Św. Mikołaja i tradycje Bożonarodzeniowe. Wspólne zabawy oraz interaktywne gry na tablicy multimedialnej obudziły w nich ducha rywalizacji.

Bialczanie oddadzą hołd ofiarom stanu wojennego
2018-12-13

13 grudnia wspominamy wszystkie ofiary stanu wojennego, wprowadzonego zimą 1981 roku. Tego dnia kwiaty zostaną złożone przy tablicy w parafii Wniebowzięcia NMP, poświęconej Wojciechowi Cieleckiemu - bialczaninowi zamordowanemu przez patrol wojskowy w nocy z 1 na 2 kwietnia 1982 roku oraz wszystkim ofiarom stanu wojennego.

Barwna zaprasza na grudniowe zajęcia
2018-12-12

Możliwości celebrowania wyjątkowego, grudniowego okresu jest wiele, warto spędzić ten czas razem z Barwną. W grudniowych atrakcjach Barwnej mogą wziąć udział dzieci i dorośli. Barwna w godzinach jej otwarcia zaprasza do wspólnego tworzenia łańcucha choinkowego, który ozdobi biblioteczną choinkę.

Miasto przypomina: dbajmy o bezpieczeństwo na chodnikach!
2018-12-12

Nadchodzący okres zimowy to nie tylko potencjalne niebezpieczeństwo na drogach ale również śliskie chodniki. Urząd miasta przypomina, że zgodnie z zapisami stosownej uchwały, obowiązek utrzymania bezpieczeństwa na chodniku przed swoją posesją, spoczywa na właścicielu.

W Galerii Podlaskiej zaprezentowało się bialskie środowisko artystyczne (WIDEO)
2018-12-10

7 grudnia w Galerii Podlaskiej Bialskiego Centrum Kultury otwarto wystawę twórczości plastycznej bialskiego środowiska plastycznego. W 3. edycji temat określony przez organizatora to “3”. Prace 27 artystów można oglądać do 2 stycznia 2019 roku.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców