Aktualności
Domowy szpital ma już swoją nazwę. Na otwarciu pojawił się Jurek Owsiak z małżonką
2017-10-13

Organizator najpopularniejszej w kraju akcji charytatywnej był gościem bialskiego szpitala. Okazją do wizyty było nadanie imienia Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Domowemu Szpitalowi, który niedawno powstał w Białej Podlaskiej. 

Obiekt przy ul. Spółdzielczej ma ponad 3,4 tys. mkw powierzchni, a tworzą go m.in. dzienny dom opieki medycznej, hospicjum dla dzieci i dorosłych, pielęgniarska opieka długoterminowa domowa i stacjonarna, teleopieka oraz poradniamedycyny paliatywnej.

W ramach stacjonarnej opieki placówka zapewnia 75 łóżek dla pacjentów leżących, do tego 15 miejsc w ramach dziennej opieki medycznej. I właśnie 70 łóżek i inne wyposażenie było darem od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja dofinansowała bialską placówkę kwotą ponad 1,5 mln zł. 

Jerzy Owsiak dziękował dyrektorowi szpitala za innowacyjne podejście do opieki nad osobami starszymi. Prezydenent Dariusz Stefaniuk zapewniał z kolei o stałym wsparciu dla wszystkich działań. Przypomniał również o tym, że niebawem w Białej Podlaskiej powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy typu "C", na który miasto pozyskało dofinansowanie z ministerstwa.  

Pozostałe aktualności

Bialczanka stypendystką programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych”
2017-12-15

Uczennica trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 w Białej Podlaskiej Olga Tryk wraz z nauczycielem Katarzyną Kulicką wzięły udział gali wręczenia stypendiów uczniom szczególnie uzdolnionym. W programie stypendialnym - „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016-2017” wyróżnionych zostało prawie 500 osób.

Wielkie otwarcie lodowiska przy "dziewiątce". Regulamin, cennik, godziny otwarcia
2017-12-15

Rozpoczynamy sezon zimowy, co za tym idzie funkcjonować zaczynają bialskie lodowiska. Zapraszamy na otwarcie tafli przy Szkole Podstawowej nr 9, które odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godzinie 10.00. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje związane z korzystaniem ze ślizgawki.

Patriotyczne śpiewanie i recytowanie bialskich przedszkolaków
2017-12-15

W kościele Wniebowzięcia NMP odbyła się trzecia edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej, zorganizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 6 z okazji Święta Niepodległości.

Kolejna udana interwencja bialskich strażników miejskich
2017-12-14

14 grudnia podczas patrolowania miasta na nocnej zmianie ok godziny 03:20, funkcjonariusze zauważyli pojazd, który uszkodził zieleń na skrzyżowaniu ulic 34. Pułku Piechoty i Kopernika. Srażnicy na miejscu zastali młodego kierowcę, który był pod wpływem alkoholu.

Po raz kolejny uroczyście oddaliśmy hołd ofiarom stanu wojennego
2017-12-14

13 grudnia wspominamy wszystkie ofiary stanu wojennego, wprowadzonego zimą 1981 roku. Prezydent Dariusz Stefaniuk po raz kolejny złożył tego dnia kwiaty przy tablicy w parafii Wniebowzięcia NMP, poświęconej Wojciechowi Cieleckiemu - 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców