Aktualności
Domowy szpital ma już swoją nazwę. Na otwarciu pojawił się Jurek Owsiak z małżonką
2017-10-13

Organizator najpopularniejszej w kraju akcji charytatywnej był gościem bialskiego szpitala. Okazją do wizyty było nadanie imienia Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Domowemu Szpitalowi, który niedawno powstał w Białej Podlaskiej. 

Obiekt przy ul. Spółdzielczej ma ponad 3,4 tys. mkw powierzchni, a tworzą go m.in. dzienny dom opieki medycznej, hospicjum dla dzieci i dorosłych, pielęgniarska opieka długoterminowa domowa i stacjonarna, teleopieka oraz poradniamedycyny paliatywnej.

W ramach stacjonarnej opieki placówka zapewnia 75 łóżek dla pacjentów leżących, do tego 15 miejsc w ramach dziennej opieki medycznej. I właśnie 70 łóżek i inne wyposażenie było darem od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja dofinansowała bialską placówkę kwotą ponad 1,5 mln zł. 

Jerzy Owsiak dziękował dyrektorowi szpitala za innowacyjne podejście do opieki nad osobami starszymi. Prezydenent Dariusz Stefaniuk zapewniał z kolei o stałym wsparciu dla wszystkich działań. Przypomniał również o tym, że niebawem w Białej Podlaskiej powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy typu "C", na który miasto pozyskało dofinansowanie z ministerstwa.  

Pozostałe aktualności

Ważna informacja dla kierowców: w sobotę Budkiewicza wyłączona z ruchu
2018-07-20

W sobotę 21 lipca od godz. 7.00 do 16.00 zostanie wyłączona z ruchu ul. Budkiewicza na całym odcinku z powodu remontu nawierzchni asfaltowej. Pojazdy jadące od ul. Piłsudskiego będą skierowane poprzez oznakowanie w ul. ks. Bieńkowskiego. Za chwilowe utrudnienia w ruchu przepraszamy.

Rusza ogólnopolski konkurs literacki. Można już nadsyłać prace
2018-07-20

Już po raz 34. startuje Ogólnopolski Konkurs Literacki im. J.I. Kraszewskiego. Autorzy najlepszych tekstów otrzymają nagrody finansowe. Oprócz wyróżnień w kategorii poezji i prozy, przyznane będą trzy nagrody specjalne. Rozstrzygnięcie w ostatnią sobotę października w romanowskim Muzeum Kraszewskiego.

Kolejny koncert na placu Wolności. W środku lata wystąpi Koniec Listopada
2018-07-20

Wakacyjne koncerty to już tradycyjnie wybór Janusza Maleńczuka, popularnego wokalisty i muzyka, który dba o najlepszy repertuar. Na scenie zaprezentują się znane i doświadczone zespoły, jak Jazz Trio, oraz dobrze zapowiadające się formacje: Komische Pilze, MoowMiJanek czy Sijan.

Przyznano nagrody ministra sportu. Miasto po raz kolejny w krajowej czołówce
2018-07-19

Biała Podlaska po raz kolejny znalazła się w pierwszej dziesiątce Systemu Sportu Młodzieżowego. Nasze miasto uplasowało się na siódmym miejscu w klasyfikacji powiatów z liczbą mieszkańców do 80 tys.

Tropili europejską kulturę w ramach międzynarodowej gry miejskiej
2018-07-18

Potomkowie rodu Radziwiłłów, Jan Matejko, białoruski Car Mikołaj ze swoim wojskiem, specjaliści kuchni francuskiej, serwujący tosty z pastą ślimakową, tancerze krakowiaka i białoruskiego korowodu – między innymi takie postacie pojawiły się w grze miejskiej w Parku Radziwiłłowskim podczas rozgrywania gry miejskiej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.