Aktualności
Domowy szpital ma już swoją nazwę. Na otwarciu pojawił się Jurek Owsiak z małżonką
2017-10-13

Organizator najpopularniejszej w kraju akcji charytatywnej był gościem bialskiego szpitala. Okazją do wizyty było nadanie imienia Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Domowemu Szpitalowi, który niedawno powstał w Białej Podlaskiej. 

Obiekt przy ul. Spółdzielczej ma ponad 3,4 tys. mkw powierzchni, a tworzą go m.in. dzienny dom opieki medycznej, hospicjum dla dzieci i dorosłych, pielęgniarska opieka długoterminowa domowa i stacjonarna, teleopieka oraz poradniamedycyny paliatywnej.

W ramach stacjonarnej opieki placówka zapewnia 75 łóżek dla pacjentów leżących, do tego 15 miejsc w ramach dziennej opieki medycznej. I właśnie 70 łóżek i inne wyposażenie było darem od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja dofinansowała bialską placówkę kwotą ponad 1,5 mln zł. 

Jerzy Owsiak dziękował dyrektorowi szpitala za innowacyjne podejście do opieki nad osobami starszymi. Prezydenent Dariusz Stefaniuk zapewniał z kolei o stałym wsparciu dla wszystkich działań. Przypomniał również o tym, że niebawem w Białej Podlaskiej powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy typu "C", na który miasto pozyskało dofinansowanie z ministerstwa.  

Pozostałe aktualności

Już nie pierwszy raz bialczanki inspirują
2018-03-20

Już po raz trzeci odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet pod hasłem „Bialczanki inspirują”. Imprezę przygotowały Bialska Rada Seniorów, Bialskie Centrum Kultury oraz Zarząd Oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Białej Podlaskiej.

Bialska szkoła zawodowa rozpoczyna współpracę z energetycznym potentatem
2018-03-20

Podczas lubelskich Targów Edukacyjnych PGE Dystrybucja podpisała listy intencyjne ze szkołami zawodowymi w województwie: lubelskim, łódzkim, mazowieckim, podkarpackim i świętokrzyskim. Wśród 12 sygnatariuszy porozumienia znalazł się Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej, reprezentowany przez dyrektora szkoły, Ryszarda Dołęgę.

Dzieci ze Szkoły podstawowej nr 3 poznały drogę Polski do niepodległości
2018-03-20

W Szkole Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej odbyła się impreza związana z obchodami rocznicowymi stulecia Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Uczniowej z klas III-VI mieli okazję zapoznania się w ciekawej formie z faktami związanymi ze zrywem narodowowyzwoleńczym, który przyniósł wolność naszej ojczyźnie.

Bialczanie wytańczyli blisko setkę medali!
2018-03-19

Blisko pięćdziesięcioosobowa grupa tancerzy zespołu DANCE ACADEMY STUDIO z Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego reprezentowała nasze miasto podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych Myszyniec 2018. Bialska ekipa pokazała klasę. Wszystkie przygotowane choreografie zostały nagrodzone. Tancerze dziewięciokrotnie stawali na podium zawodów w sumie zdobywając 94 medale.

Młodzież walczy w rozgrywkach szkolnych
2018-03-19

Trwają rozgrywki organizowane przez Bialski Szkolny Związek Sportowy. W ostatnich dniach trwała rywalizacja w siatkówce, piłce ręcznej i koszykówce. Nasze drużyny awansowały do dalszej fazy rozgrywek. Zmagania współfinansuje prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.