Aktualności
Domowy szpital ma już swoją nazwę. Na otwarciu pojawił się Jurek Owsiak z małżonką
2017-10-13

Organizator najpopularniejszej w kraju akcji charytatywnej był gościem bialskiego szpitala. Okazją do wizyty było nadanie imienia Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Domowemu Szpitalowi, który niedawno powstał w Białej Podlaskiej. 

Obiekt przy ul. Spółdzielczej ma ponad 3,4 tys. mkw powierzchni, a tworzą go m.in. dzienny dom opieki medycznej, hospicjum dla dzieci i dorosłych, pielęgniarska opieka długoterminowa domowa i stacjonarna, teleopieka oraz poradniamedycyny paliatywnej.

W ramach stacjonarnej opieki placówka zapewnia 75 łóżek dla pacjentów leżących, do tego 15 miejsc w ramach dziennej opieki medycznej. I właśnie 70 łóżek i inne wyposażenie było darem od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja dofinansowała bialską placówkę kwotą ponad 1,5 mln zł. 

Jerzy Owsiak dziękował dyrektorowi szpitala za innowacyjne podejście do opieki nad osobami starszymi. Prezydenent Dariusz Stefaniuk zapewniał z kolei o stałym wsparciu dla wszystkich działań. Przypomniał również o tym, że niebawem w Białej Podlaskiej powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy typu "C", na który miasto pozyskało dofinansowanie z ministerstwa.  

Pozostałe aktualności

Dzieciaki świętowały urodziny książkowego misia
2017-10-17

Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży, jak co roku włączyła się w obchody Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia. Akcję zainicjowała Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta Dzieciom.

Zadbają o czyste powietrze. Straż miejska skontroluje domowe piece
2017-10-17

Sezon grzewczy rozpoczął się już kilka tygodni temu. Z tego względu przybywa zgłoszeń o nielegalnym spalaniu śmieci. Straż miejska zapowiada kontrolowanie posesji w zakresie przestrzegania przepisów o ochronie środowiska. Za niedostosowanie się do regulacji grożą mandaty karne.

Na naukę angielskiego nigdy nie jest za późno. Unikalny kurs dla seniorów
2017-10-17

Zapraszamy seniorów na bezpłatny kurs języka angielskiego w Multicentrum. Są to unikalne zajęcia skierowany do osób, które chcą osiągnąć poziom komunikatywny oraz poznać kulturę krajów anglojęzycznych.

W bibliotece... o pszczelarstwie. Kolejne zajęcia w Multicentrum
2017-10-16

Multicentrum serdecznie zaprasza dzieci powyżej szóstego roku życia na zajęcia edukacyjne „W krainie miodu”. Podczas półtoragodzinnych warsztatów uczestnicy poznają pracę pszczelarza. Przewidziana jest degustacja miodu a na zakończenie zajęć każdy uczestnik wykona świeczkę z węzy pszczelej. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 83 341 60 17.

Uwaga! Konkurs dla młodych programistów
2017-10-16

Bialskie Multicentrum zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na „Projekt w języku Scratch”. Adresowany jest on do młodzieży w wieku 10-15 lat, zamieszkałej w Białej Podlaskiej, powiecie bialskim oraz gminach: Mielnik, Mordy i Borki.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.