Aktualności
Są fundusze na projekty i podwyżki. W bialskich placówkach zainaugurowano rok szkolny
2017-09-05

Najpierw w parafii św. Michała Archanioła, następnie w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Prezydent Dariusz Stefaniuk złożył życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom oraz zapewnił o tym, że od października wszyscy pracownicy niepedagogiczni bialskich szkół otrzymają podwyżki.

- Szkoła to również pracownicy niepedagogiczni, którzy bardzo często są niedoceniani. Od 1 października podwyżki obejmą wszystkich takich pracowników. Będzie to średnio 300 zł brutto, które należały się tym osobom od długiego czasu – wyjaśniał bialski włodarz.

Podczas inauguracji wręczono także nominację ośmiu dyrektorom, wśród których znalazły się także nowe osoby. Zmiany nastąpiły w przedszkolach nr 3 i 13 oraz w I LO im. J.I. Kraszewskiego (Ireneusz Szubarczyk za Przemysława Olesiejuka i ZSZ nr 2 (Ryszard Dołęga za Daniela Sikonę). Prezydent wręczył również nominacje szesnastu nauczycielom mianowanym.

Bialski włodarz w swoim przemówieniu wspomniał m.in. o realizacji projektów unijnych w szkołach. Łączna wartość dofinansowań sięga ponad 11,5 mln zł. Dzięki tym funduszom powstaną nowe pracownie, a nauczyciele i uczniowie będą mogli pracować w oparciu o najnowsze technologie i tendencje.

Inauguracja roku szkolnego była także okazją do podsumowania inwestycji w bialskich placówkach. Ich łączna suma to ponad 800 tys. zł, a większość była wykonana w wakacje. Chodzi głównie o niezbędne remonty i zakup niezbędnego sprzętu. Jednym z najważniejszych zadań było dostosowanie jednego z korytarzy Szkoły Podstawowej nr 2 na potrzeby Przedszkola nr 15.

Prezydent Stefaniuk odniósł się także do reformy szkolnictwa, realizowanej od nowego roku szkolnego 2017/18. Dziękował urzędnikom za przygotowanie szkół na ważne zmiany, które m.in. przywrócą ośmioklasową podstawówkę.

- Reforma to praca nie tylko urzędników, ale również dyrektorów i nauczycieli. Podziękowania należą się także tym, dzięki którym udało się zachować wszystkie etaty. Nie zwalniamy, a wręcz zatrudniamy dodatkowych nauczycieli.

Pozostałe aktualności

Biała Podlaska inicjatorem ważnego projektu, który usprawni działanie urzędów w sześciu miastach
2018-06-20

Prawie 1,5 mln zł unijnej dotacji otrzymały samorządy Białej Podlaskiej, Zamościa, Puław, Kraśnika, Krasnegostawu i Łęcznej na realizację wspólnego projektu "Specjalistyczne wsparcie dla administracji publicznej w 6 miastach z obszaru województwa lubelskiego". Inicjatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta Biała Podlaska.

Wracają koncerty na placu Wolności i kino letnie w parku. Sprawdź repertuar!
2018-06-20

10 występów w piątkowe wieczory na placu Wolności i aż 18 filmów w parku Radziwiłłowskim zobaczą bialczanie w ramach letnich inicjatyw kulturalnych. Wszystkie wydarzenia będą dostępne dla mieszkańców całkowicie za darmo przez cały lipiec i sierpień.

Na Powązkach pożegnaliśmy honorowego obywatela miasta
2018-06-20

18 czerwca na cmentarzu powązkowskim w Warszawie pożegnaliśmy aktora Romana Kłosowskiego, który urodził się i wychował w Białej Podlaskiej. Był jednym z najbardziej cenionych i znanych mieszkańców naszego miasta. W uroczystościach pogrzebowych wziął udział m.in. prezydent Dariusz Stefaniuk.

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!
2018-06-20

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

Spotkanie „Biznes Lubelskie” w Białej Podlaskiej: dowiedz się, jak osiągnąć sukces w biznesie!
2018-06-20

27 czerwca w Hotelu Dukat (ul. Warszawska 129) w Białej Podlaskiej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Biznes Lubelskie”. Gościem specjalnym będzie Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie, trzykrotna rekordzistka świata, która opowie uczestnikom spotkania o roli motywacji w biznesie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.