Aktualności
Są fundusze na projekty i podwyżki. W bialskich placówkach zainaugurowano rok szkolny
2017-09-05

Najpierw w parafii św. Michała Archanioła, następnie w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Prezydent Dariusz Stefaniuk złożył życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom oraz zapewnił o tym, że od października wszyscy pracownicy niepedagogiczni bialskich szkół otrzymają podwyżki.

- Szkoła to również pracownicy niepedagogiczni, którzy bardzo często są niedoceniani. Od 1 października podwyżki obejmą wszystkich takich pracowników. Będzie to średnio 300 zł brutto, które należały się tym osobom od długiego czasu – wyjaśniał bialski włodarz.

Podczas inauguracji wręczono także nominację ośmiu dyrektorom, wśród których znalazły się także nowe osoby. Zmiany nastąpiły w przedszkolach nr 3 i 13 oraz w I LO im. J.I. Kraszewskiego (Ireneusz Szubarczyk za Przemysława Olesiejuka i ZSZ nr 2 (Ryszard Dołęga za Daniela Sikonę). Prezydent wręczył również nominacje szesnastu nauczycielom mianowanym.

Bialski włodarz w swoim przemówieniu wspomniał m.in. o realizacji projektów unijnych w szkołach. Łączna wartość dofinansowań sięga ponad 11,5 mln zł. Dzięki tym funduszom powstaną nowe pracownie, a nauczyciele i uczniowie będą mogli pracować w oparciu o najnowsze technologie i tendencje.

Inauguracja roku szkolnego była także okazją do podsumowania inwestycji w bialskich placówkach. Ich łączna suma to ponad 800 tys. zł, a większość była wykonana w wakacje. Chodzi głównie o niezbędne remonty i zakup niezbędnego sprzętu. Jednym z najważniejszych zadań było dostosowanie jednego z korytarzy Szkoły Podstawowej nr 2 na potrzeby Przedszkola nr 15.

Prezydent Stefaniuk odniósł się także do reformy szkolnictwa, realizowanej od nowego roku szkolnego 2017/18. Dziękował urzędnikom za przygotowanie szkół na ważne zmiany, które m.in. przywrócą ośmioklasową podstawówkę.

- Reforma to praca nie tylko urzędników, ale również dyrektorów i nauczycieli. Podziękowania należą się także tym, dzięki którym udało się zachować wszystkie etaty. Nie zwalniamy, a wręcz zatrudniamy dodatkowych nauczycieli.

Pozostałe aktualności

Świadczyliśmy o sile województwa lubelskiego
2017-11-23

W Nowym Dworze Mazowieckim odbył się Turniej Regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Regionu Wschód z udziałem czterech województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego.

Wystawco, to ostatni dzwonek, aby zaprezentować się podczas jarmarku
2017-11-22

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji Bialskie Centrum Kultury organizuje tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Tegoroczną edycję zaplanowano na ostatni przedświąteczny weekend (15 i 16 grudnia) na placu Wolności. Organizatorzy przygotowali wyjątkowe warunki dla wystawców.

Kolejny bialczanin w reprezentacji Polski
2017-11-22

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Cetniewie odbyła się konsultacja kadry Polski U-16 i U-17. W zajęciach brało udział 18 zawodników. Jest to drugi etap konsultacji po lipcowych kampach w Białej Podlaskiej. Wśród 18 zawodników w konsultacji uczestniczył zawodnik UKS Serbinów, a zarazem uczeń klasy sportowej SOS PG 5 Biała Podlaska, Przemysław Peryt.

W Białej Podlaskiej rywalizowano w lądowaniu szybowcem do celu
2017-11-22

Na lotnisku do konkursu stanęło kilkudziesięciu pilotów z całej Polski. Zwycięzcą rywalizacji został Michał Ombach, który uzyskał wynik 0,7 m od wyznaczonego punktu. Prezydent Dariusz Stefaniuk wręczył również swoją nagrodę najlepszemu zawodnikowi, który wyszkolił się na bialskim lotnisku.

Stowarzyszenie Biała Pozytywka podsumowało projekt dla seniorów
2017-11-20

Miejska Biblioteka Publiczna i Bialskie Centru Kultury byli partnerem projektu przygotowanego przez Stowarzyszenie Biała Pozytywka „Lektura, jakiej nie omawialiśmy”. Miał on na mającym na celu popularyzację czytelnictwa.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.