Aktualności
Są fundusze na projekty i podwyżki. W bialskich placówkach zainaugurowano rok szkolny
2017-09-05

Najpierw w parafii św. Michała Archanioła, następnie w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Prezydent Dariusz Stefaniuk złożył życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom oraz zapewnił o tym, że od października wszyscy pracownicy niepedagogiczni bialskich szkół otrzymają podwyżki.

- Szkoła to również pracownicy niepedagogiczni, którzy bardzo często są niedoceniani. Od 1 października podwyżki obejmą wszystkich takich pracowników. Będzie to średnio 300 zł brutto, które należały się tym osobom od długiego czasu – wyjaśniał bialski włodarz.

Podczas inauguracji wręczono także nominację ośmiu dyrektorom, wśród których znalazły się także nowe osoby. Zmiany nastąpiły w przedszkolach nr 3 i 13 oraz w I LO im. J.I. Kraszewskiego (Ireneusz Szubarczyk za Przemysława Olesiejuka i ZSZ nr 2 (Ryszard Dołęga za Daniela Sikonę). Prezydent wręczył również nominacje szesnastu nauczycielom mianowanym.

Bialski włodarz w swoim przemówieniu wspomniał m.in. o realizacji projektów unijnych w szkołach. Łączna wartość dofinansowań sięga ponad 11,5 mln zł. Dzięki tym funduszom powstaną nowe pracownie, a nauczyciele i uczniowie będą mogli pracować w oparciu o najnowsze technologie i tendencje.

Inauguracja roku szkolnego była także okazją do podsumowania inwestycji w bialskich placówkach. Ich łączna suma to ponad 800 tys. zł, a większość była wykonana w wakacje. Chodzi głównie o niezbędne remonty i zakup niezbędnego sprzętu. Jednym z najważniejszych zadań było dostosowanie jednego z korytarzy Szkoły Podstawowej nr 2 na potrzeby Przedszkola nr 15.

Prezydent Stefaniuk odniósł się także do reformy szkolnictwa, realizowanej od nowego roku szkolnego 2017/18. Dziękował urzędnikom za przygotowanie szkół na ważne zmiany, które m.in. przywrócą ośmioklasową podstawówkę.

- Reforma to praca nie tylko urzędników, ale również dyrektorów i nauczycieli. Podziękowania należą się także tym, dzięki którym udało się zachować wszystkie etaty. Nie zwalniamy, a wręcz zatrudniamy dodatkowych nauczycieli.

Pozostałe aktualności

W BCK powstaje nowe koło plastyczne
2017-09-20

W Klubie Kultury "Piast" trwa nabór do nowo powstałej Akademii Sztuk Plastycznych. Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach: dzieci od lat 7 oraz dorośli. Lekcje poprowadzi instruktorka Tatyana Luchna.

Najnowszy numer bialskiego kwartalnika już w sprzedaży!
2017-09-19

W ostatnich dniach sierpnia ukazał się trzeci tegoroczny numer Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego. Znajdziemy w nim wiele interesujących materiałów z dziejów miasta i regionu, a także współczesnego życia kulturalno-literackiego. W tym roku wydawnictwo obchodzi 30-lecie istnienia.

Gratka dla fanów bluesa i rocka! W Białej zagra gitarzysta światowej klasy (WIDEO)
2017-09-18

Szykuje się kolejna uczta muzyczna w Verona Cafe. Tym razem w kameralnym wnętrzu zaprezentuje się kanadyjski gitarzysta i wokalista Wolf Mail z zespołem. Na występ zaprasza Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe. Początek w środę 20 września o godz. 20.30. 

Uczcili pamięć sybiraków w rocznicę sowieckiej napaści na Polskę (WIDEO)
2017-09-18

17 września obchodziliśmy rocznicę sowieckiej napaści na Polskę. Jest to zarazem Dzień Sybiraka. Z tej okazji odbyły się uroczyste obchody, połączone z mszą św. w parafii Narodzenia NMP. Po niej uczestnicy przemaszerowali pod pomnik przy ul. Brzeskiej. Postument przedstawiający cztery postacie przypomina o zesłanych na Sybir. 

Otwarcie biura Inspekcji Transportu Drogowego. Nowe miejsca pracy dla bialczan (WIDEO)
2017-09-18

W Białej Podlaskiej otworzono oddział ITD, w którym zatrudnienie znalazło 20 osób. W przyszłym roku ta liczba znacznie się powiększy. Wszystko dzięki doskonałej współpracy miasta z rządem. Bialskie biuro będzie zajmowało się elektronicznym poborem opłat. 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.