Aktualności
Są fundusze na projekty i podwyżki. W bialskich placówkach zainaugurowano rok szkolny
2017-09-05

Najpierw w parafii św. Michała Archanioła, następnie w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Prezydent Dariusz Stefaniuk złożył życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom oraz zapewnił o tym, że od października wszyscy pracownicy niepedagogiczni bialskich szkół otrzymają podwyżki.

- Szkoła to również pracownicy niepedagogiczni, którzy bardzo często są niedoceniani. Od 1 października podwyżki obejmą wszystkich takich pracowników. Będzie to średnio 300 zł brutto, które należały się tym osobom od długiego czasu – wyjaśniał bialski włodarz.

Podczas inauguracji wręczono także nominację ośmiu dyrektorom, wśród których znalazły się także nowe osoby. Zmiany nastąpiły w przedszkolach nr 3 i 13 oraz w I LO im. J.I. Kraszewskiego (Ireneusz Szubarczyk za Przemysława Olesiejuka i ZSZ nr 2 (Ryszard Dołęga za Daniela Sikonę). Prezydent wręczył również nominacje szesnastu nauczycielom mianowanym.

Bialski włodarz w swoim przemówieniu wspomniał m.in. o realizacji projektów unijnych w szkołach. Łączna wartość dofinansowań sięga ponad 11,5 mln zł. Dzięki tym funduszom powstaną nowe pracownie, a nauczyciele i uczniowie będą mogli pracować w oparciu o najnowsze technologie i tendencje.

Inauguracja roku szkolnego była także okazją do podsumowania inwestycji w bialskich placówkach. Ich łączna suma to ponad 800 tys. zł, a większość była wykonana w wakacje. Chodzi głównie o niezbędne remonty i zakup niezbędnego sprzętu. Jednym z najważniejszych zadań było dostosowanie jednego z korytarzy Szkoły Podstawowej nr 2 na potrzeby Przedszkola nr 15.

Prezydent Stefaniuk odniósł się także do reformy szkolnictwa, realizowanej od nowego roku szkolnego 2017/18. Dziękował urzędnikom za przygotowanie szkół na ważne zmiany, które m.in. przywrócą ośmioklasową podstawówkę.

- Reforma to praca nie tylko urzędników, ale również dyrektorów i nauczycieli. Podziękowania należą się także tym, dzięki którym udało się zachować wszystkie etaty. Nie zwalniamy, a wręcz zatrudniamy dodatkowych nauczycieli.

Pozostałe aktualności

Multicentrum uczy programować
2018-02-16

W Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej dzieci wzięły udział w dwóch cyklach warsztatów z programowania, podczas których wykorzystano grę edukacyjną Scottie Go!

Uwaga! Centrum Przedsiębiorczości zmienia lokalizację
2018-02-16

Bialskie Centrum Przedsiębiorczości i Aktywności Obywatelskiej będzie przyjmowało interesantów w salach urzędu miasta przy ul. Piłsudskiego 3. Stanowiska będą znajdować się na sali obsługi oraz na 2. i 3. piętrze. 

Kolejna umowa podpisana! WOD-KAN czeka na nowe inwestycje
2018-02-16

Wdrażanie proekologicznych rozwiązań w bialskich spółkach staje się już oczywistością. Potwierdza to najnowszy projekt WOD-KAN, opiewający na blisko 700 tys. zł. Blisko połowa tej sumy zostanie dofinansowana z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego na lata 2014-2020.

Bialczanie na zlocie harcerskim
2018-02-15

Harcerska Akcja Zimowa Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej obfitowała w wiele atrakcji. Druhny i druhowie wybrali się na zimowisko „Zasmokuj w Krakowie” do leżącej nieopodal królewskiego miasta Korzkwi.

Sport szkolny: decydujące rozstrzygnięcia w siatkówce dziewcząt
2018-02-15

W Publicznym Gimnazjum nr 5 rozegrano finał miasta w siatkówce dziewcząt w ramach igrzysk młodzieży szkolnej. Wygrały uczennice PG 6, przed gospodyniami i Szkołą Podstawową nr 5.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.