Aktualności

Pątnicy wyruszyli na szlak. Za dwa tygodnie dojdą do Częstochowy (WIDEO)
2017-08-01

Z kościoła św. Antoniego wyruszyły bialskie grupy 37. Podlaskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pątników odprowadzili m.in. biskup ks. Kazimierz Gurda oraz prezydent Dariusz Stefaniuk. Za dwa tygodnie w Częstochowie odbędą się główne uroczystości święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Po raz trzeci Biała zagrała dla Jezusa. Amfiteatr wypełnił się po brzegi (WIDEO)
2017-06-16

W uroczystość Bożego Ciała po raz kolejny w amfiteatrze zorganizowano koncert uwielbienia Boga pod hasłem „Biała dla Jezusa”. To wyjąrkowe wydarzenie, które jest inicjatywą świeckich i duchownych ze wszystkich miejskich parafii.

Bialscy pielgrzymi ŚDM na spotkaniu wspólnoty Taize
2016-12-29

Grudzień to czas, w którym katolicy świętują narodzenie Jezusa Chrystusa. W tym miesiącu nie było tradycyjnego przystanku Światowych Dni Młodzieży. Dzięki funduszom, które pozostały po Światowych Dniach Młodzieży oraz wsparciu prezydenta Dariusza Stefaniuka i starosty Mariusza Filipiuka młodzież wyjechała na Europejskie Spotkanie Młodych „Taize” do Rygi.

Bialczanie spotkali się z papieżem Franciszkiem. Przeczytaj ich relację
2016-07-29

Diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży za nami. Teraz czas na główne spotkanie młodzieży z Papieżem Franciszkiem w Krakowie. Od 25 do 31 lipca wszyscy uczestniczą we wspólnej modlitwie, śpiewach, tańcach i integracjach międzynarodowościami. Poranne katechezy, msze święte, zwiedzanie Krakowa oraz festiwale młodych to między innymi czeka na pielgrzymów z całego świata.

Młodzież już w Krakowie. Zobacz ostatnie chwile na południowym Podlasiu
2016-07-27

Pielgrzymi są już w Krakowie. Ostatnie chwile w diecezji siedleckiej spędzili w Kodniu na wspólnej modlitwie oraz na koncercie w bialskim Parku Radziwiłłowskim. Na scenie zagrali m.in.: Full Power Spirit, Porozumienie i Mate.O.W piątkowy wieczór już po raz drugi w ciągu ostatnich miesięcy ulicami miasta przeszło Misterium Męki Pańskiej. Pierwsze widowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

Światowe Dni Młodzieży 2016: pielgrzymi poznają region w oczekiwaniu na spotkanie z papieżem (WIDEO)
2016-07-22

Dziś zwiedzanie regionu i misterium, jutro kolejne atrakcje. W sobotę na Placu Wolności pielgrzymi wezmą udział w festynie prezentującym lokalną kulturę, a wieczorem udadzą się na świętowanie do Kodnia. Tam spotka się młodzież z całej diecezji na wieczorze ewangelizacyjnym pod hasłem Burzenie Murów.

Miasto i region przywitały zagranicznych pielgrzymów. Rozpoczęło się wielkie świętowanie (WIDEO)
2016-07-21

Blisko 300 zagranicznych pielgrzymów, wolontariusze i zaproszeni goście wzięli udział w oficjalnej miejskiej inauguracji Światowych Dni Młodzieży. W programie wydarzenia usłyszeliśmy hymn Błogosławieni Miłosierni odśpiewany w kilku językach, a delegacje z wszystkich krajów ekspresyjnie powitał ks. Leszek Mućka. Wieczorem młodzież modliła się na siedleckich błoniach podczas Jerychońskich Fanfar. 

Pielgrzymi z Francji, Białorusi, Słowacji i Ukrainy przybyli do Białej Podlaskiej. Rozpoczynamy Światowe Dni Młodzieży
2016-07-21

Blisko 300 pielgrzymów zza granicy przybyło w środę do Białej Podlaskiej w ramach przystanku przed Światowymi Dniami Młodzieży. Finał tego wielkiego wydarzenia religijnego odbędzie się w Krakowie ale wcześniej właśnie w grodzie nad Krzną młodzież będzie nocować w domach bialskich rodzin i korzystać z licznych atrakcji, przygotowanych przez organizatorów.

Znamy szczegółowy program ŚDM w Białej Podlaskiej
2016-07-07

Światowe Dni Młodzieży zbliżają się wielkimi krokami. Już niedługo zagraniczni pielgrzymi przyjadą do Polski na wspólne spotkanie z papieżem Franciszkiem i swoimi rówieśnikami. Do rejonu Biała Podlaska przyjedzie około 300 osób z pięciu państw: Białorusi, Francji, Słowacji, Ukrainy i Rosji. Specjalnie dla nich i mieszkańców przygotowano staranny program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Bialscy wolontariusze ŚDM dotarli z promocją do Siedlec. Papieska wizyta coraz bliżej
2016-07-04

Raban wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży trwa nadal. Mimo zakończonej misji przystanków w bialskich parafiach, młodzież z koordynatorem ks. Leszkiem Mućką na czele, wybrała się do Siedlec, aby tam promować najważniejsze wydarzenie religijne tego roku w Polsce. Do spotkania z papieżem Franciszkiem zostało już tylko kilkanaście dni.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.