Aktualności

Po raz kolejny pobiegną wilczym tropem. Trwają zapisy do biegu
2017-01-12

W ostatnią niedzielę lutego już tradycyjne będziemy wspominać żołnierzy wyklętych. Z tej okazji przy bialskim zakładzie karnym odbędą się oficjalne uroczystości, których zwieńczeniem będą biegi: symboliczny na dystansie 1963 m oraz 5 km. Można już zapisywać się do udziału w biegach. Liczba miejsc jest ograniczona.

Bialska drużyna siatkówki z sukcesem w ogólnopolskim turnieju
2016-12-20

10 i 11 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Szkole Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej rozegrano X Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetów i Młodzików. Do rywalizacji stanęło 16 zespołów, w których zagrało ponad dwustu zawodników. Świetnie spisali się reprezentanci UKS Serbinów, którzy pod wodzą Macieja Sobieraja i Pawła Wasiaka wywalczyli I miejsce.

Powstanie nowy stadion dla Białej Podlaskiej. Zobacz projekt nowej bialskiej areny (WIDEO)
2016-12-16

W czwartek odbyło się spotkanie dla wszystkich mieszkańców, poświęcone budowie nowego stadionu dla Białej Podlaskiej. Obiekt powstanie na miejscu obecnego stadionu MKS Podlasie, a prace według planu mają przebiegać w kilku etapach. Domyślnie trybuny mają pomieścić 7 tysięcy widzów! Skorzystają jednak nie tylko kibice, ale również m.in. uczniowie bialskiego Ekonomika.

Wyłoniono najlepszych szachistów
2016-11-28

25 listopada w hali Szkoły Podstawowej nr 2 odbył się miejski finał w drużynowych szachach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W 15-minutowych partiach najlepsi okazali się uczniowie gospodarzy pod kierunkiem Tomasza Arasymowicza, zdobywając puchar Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego. Zwycięzcy awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 6 grudnia w Zamościu.

Reprezentacja Polski trenowała w Białej Podlaskiej
2016-11-28

Od 22 do 25 listopada w mieście trwało zgrupowanie zawodniczek seniorskiej reprezentacji piłki nożnej kobiet. Panie trenowały na boisku Szkoły Trenerów PZPN, przygotowując się do towarzyskiego meczu w Łęcznej z Białorusią, kończącego intensywny rok piłkarek. Reprezentantki nie zawiodły pokonując sąsiadki zza wschodniej granicy 4:0. Na boisko zawodniczki wyprowadziły dzieci z bialskiej Akademii Młodych Orłów.

Zawodnik bialskiej drużyny zagra w reprezentacji Polski!
2016-11-25

Michał Bielecki, wychowanek UKS Serbinów Biała Podlaska, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 5 i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, został powołany do 14-osobowej reprezentacji Polski na mistrzostwa Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej (EEVZA) do lat 17 chłopców. Mistrzostwa są rozgrywane w łotewskim Daugavpils od 23 do 27 listopada.

Uczniowie odwiedzili Bieszczady w ramach szkolnej wycieczki
2016-11-16

Uczniowie klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 3 wybrali się na wyjątkową wycieczkę w Bieszczady. W programie wyprawy znalazły się gry terenowe oraz zdobywanie szczytu Połoniny Wetlińskiej. Nie zabrakło także wizyty w miejscowości uzdrowiskowej Polańczyk, a także na zaporze w Solinie.

Bialczanie nie mieli sobie równych! Z Olsztyna przywieźli ponad 20 medali!
2016-11-16

Od 21 do 23 października rozgrywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Masters w pływaniu. Do Olsztyna przyjechało ponad 400 zawodników, nie tylko z Polski, ale także z Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Słowacji, Czech, Szwecji, Rosji i Niemiec. Na imprezie nie zabrakło stosunkowo skromnej, 4-osobowej ekipy Masters Team Biała Podlaska, która zdobyła aż 21 medali, w tym 4 złote, 14 srebrnych i 3 brązowe.

Bialczanie przywieźli 3 medale z mistrzostw województwa w pływaniu
2016-11-16

Podczas mistrzostw województwa lubelskiego w pływaniu dzieci 10-11 lat, które odbyły się w Lublinie, Białą Podlaską reprezentowało 10 zawodników. Nasza reprezentacja wróciła z zawodów z 3 medalami, w tym dwoma złotymi dla Maksymiliana Micha, który jednocześnie wygrał klasyfikację na najlepszego 10-latka w województwie.

Pobiegli w ciemności. Na bialskim lotnisku odbył się pierwszy nocny bieg poświęcony lotnikom
2016-10-27

Na lotnisku uczestnicy wystartowali na dwóch dystansach biegowych (5 i 10 km) oraz jednym nordic walking (5 km). Imprezę dedykowano pamięci lotników, aby przypomnieć że właśnie z naszych terenów pochodzi wielu zasłużonych, choć niestety często zapomnianych lotników, naukowców i inżynierów. Na liście startowej znalazło się ponad 350 zawodników. 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.