Aktualności

Bialskie stowarzyszenie zaprasza młodzież do nowego projektu (WIDEO)
2017-03-23

Pozytywnie regionalni – pod takim hasłem ruszyła nowa inicjatywa stowarzyszenia Biała Pozytywka i Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. W projekcie wzięły udział jako pierwsze klasy ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Publicznego Gimnazjum nr 6.

W Multicentrum odbędzie się wyjątkowe spotkanie poświęcone nocnym ptakom
2017-03-23

Zapraszamy na jedyną taką noc w Polsce - Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, poświęcone tym tajemniczym ptakom, już po raz szósty jest organizowane przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie i Stowarzyszenie Ochrony Sów. Po raz pierwszy do akcji włącza się także bialskie Multicentrum jako jedna ze 166 placówek w całej Polsce. 

Konkurs fotograficzny w Barwnej! Do wygrania atrakcyjne nagrody
2017-03-21

Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży organizuje konkurs fotograficzny „Czytam w obiektywie”. Konkurs przeznaczony jest dla osób w każdej grupie wiekowej, z całego powiatu bialskiego. Aby wziąć udział należy zrobić zdjęcie przedstawiające ciekawe ujęcie książki i wysłać do Biblioteki Barwnej.

Nowy Kwartalnik i tomik poetycki już w sprzedaży
2017-03-16

W Księgarni Podlaskiej oraz bibliotecznym Dziale Wiedzy o Regionie można już zakupić najnowszy, pierwszy w tym roku numer Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego. Wydawnictwo adresowane do miłośników regionu oraz pasjonatów wschodniego pogranicza kulturowego, ukazuje się przy pomocy finansowej prezydenta miasta.

Weź udział w konkursie fotograficznym!
2017-03-07

Miejska Biblioteka Publiczna organizuje konkurs dla młodych fotografików „Powiat bialski dawniej i dziś”. Mogą wziąć w nim udział gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich. Organizatorom zależy na upowszechnianiu wśród młodzieży wiedzy i zainteresowania przeszłością „małych ojczyzn” oraz poszerzenia grona regionalistów i działaczy na rzecz zachowania lokalnej kultury.

Na jazzowo z okazji święta kobiet
2017-03-06

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz restauracja Verona zapraszają na koncert dedykowany paniom z okazji ich święta, w wykonaniu Podlaskiego Kwartetu Jazzowego w którym wystąpi m.in. znany warszawski multiinstrumentalista i wokalista Wojciech Milewski. Artystę będzie wspierać lubelski pianista Paweł Odoszewski oraz bialscy muzycy z Jazz z Trio: kontrabasista Jarosław Michaluk oraz perkusista Radosław Żyła.

Zbliżają się atrakcyjne koncerty w bialskiej szkole muzycznej
2017-03-06

Zespół Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Białej Podlaskiej zaprasza na kolejne atrakcje muzyczne. W najbliższym czasie odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia, których melomanom przegapić nie wypada.

W bibliotece poznaliśmy historię kolejnych księżnych Radziwiłłowych
2017-03-02

24 lutego w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się drugi wykład dr. Jerzego Flisińskiego z cyklu „Bialskie księżne Radziwiłłowe”. Tym razem były dyrektor biblioteki opowiadał o małżeństwach jednego z najbardziej znanych właścicieli Białej Podlaskiej, czyli księcia Karola Stanisława Radziwiłła „Panie Kochanku”.

Nadchodzi druga płyta Tubasa. Nowe kawałki usłyszymy na przedpremierowym koncercie
2017-02-22

Po długiej przerwie bialski skład Tubas Składowski powraca z nowym materiałem. Utwory z drugiego albumu "Nocny" będzie można usłyszeć już niebawem na specjalnym koncercie w klubie Gramofon. Podczas koncertu nie zabraknie też dobrze znanych numerów grupy. W przedsprzedaży można już dostać bilety na występ.

Do końca miesiąca można składać wnioski na Bialską Nagrodę Kultury
2017-02-22

Już tylko tydzień pozostał na składania wniosków o Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej. Wyróżnienie jest przyznawane na podstawie uchwały rady miasta i wręczane najwybitniejszym osobowościom miejskiej działalności artystycznej. Do końca miesiąca można zgłaszać kandydatów spośród których kapituła wybierze tegorocznych laureatów.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.