Aktualności

Oddajmy głos na bialczankę w ogólnopolskim plebiscycie
2017-02-17

Marta Pomorska, instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego z Białej Podlaskiej, została nominowana do tytułu Niezwyczajny 2016 w ogólnopolskim plebiscycie w kategorii aktywność społeczna. Obecnie trwa głosowanie internetowe, które może pomóc osiągnąć sukces.

Bialskie Centrum Kultury specjalnie dla zakochanych
2017-02-16

To było niezwykłe przedstawienie. Z okazji Walentynek w Białej Podlaskiej obejrzeliśmy jedną z najbardziej znanych historii miłosnych Romeo i Julia. Spektakl przygotowała młodzież szkoły tańca Caro Dance, a reżyserią i choreografią zajęła się Iwona Maria Orzełowska.

Kolejne sukcesy podopiecznych Multicentrum
2017-02-16

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Spójrz okiem artysty - Pablo Picasso” 11-letnia Julia Chwedoruk otrzymała wyróżnienie a 10-letni Maja Rycerska i Łukasz Czeczko oraz 13-letni Jan Głowacki uzyskali kwalifikacje do wystawy pokonkursowej. Organizatorem konkursu była Galeria Twórczości Plastycznej Młodych MDK „Śródmieście” we Wrocławiu.

W muzeum można oglądać wyjątkową ekspozycję poświęconą ikonom (WIDEO)
2017-02-08

W Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej otwarto wystawę „Artyści i ikony". Na ekspozycji prezentowane są prace artystów, których twórczość w całości lub epizodycznie odnosi się do ikony. Zgromadzone zostały obrazy, kolaże, instalacje - dzieła trzynastu współczesnych polskich twórców.

Wielka premiera w Białej Podlaskiej. Po raz pierwszy zobaczyliśmy Pana Jowialskiego
2017-02-07

Sztukę Aleksandra Fredry przygotował Teatr „Słowa”, działający przy Bialskim Centrum Kultury. Reżyserią zajął się pedagog i ceniony animator teatralny Jan Gałecki. Akcja przedstawienia przenosi nas do lat 20. XIX wieku, prawdopodobnie na Podkarpaciu.

Kolejna jazzowa uczta. Gwiazdy z Polski i USA zagrają w Białej Podlaskiej
2017-02-06

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz restauracja Verona zapraszają na koncert wybitnej wokalistki jazzowej Ewy Urygi & New York Jazz Collective z udziałem m.in. światowej sławy nowojorskiego pianisty Marka Soskina, profesora The Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Występ odbędzie się w czwartek 23 lutego o godz. 20.30.

Dobra zabawa, piękna muzyka i znane przeboje. Trwa karnawał w Bialskim Centrum Kultury
2017-02-02

Sala Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Brzeskiej pęka w szwach. Nic dziwnego, bo na brak atrakcji bialczanie narzekać nie mogę. Tylko w jeden weekend można było wziąć udział w koncercie legendarnej wokalistki oraz bawić się z całą rodziną podczas Balu Królowej Zimy na zakończenie ferii.

Filmowo w bibliotece. Barwna zaprasza na dwa pokazy
2017-02-02

7 lutego o godzinie 18. w Barwnej Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży będzie można obejrzeć dwa filmy. Widzowie styczniowego spotkania filmowego wybrali do obejrzenia film Niczego nie żałuję, poświęcony francuskiej śpiewaczce Edith Piaf oraz filmową zagadkę, nawiązującą do powieści Jose Saramago „Wróg”.

Moc atrakcji w Bialskim Centrum Kultury. Luty zapowiada się pasjonująco
2017-02-01

Wydarzenia kulturalne przygotowane na cały miesiąc przez BCK powinny przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym mieszkańcom. Zobaczymy m.in. długo wyczekiwaną premierę sztuki Jana Gałeckiego ale nie zabraknie także świetnego tańca i muzyki na najwyższym poziomie. Zawiedzeni nie będą także zakochani w dniu swojego święta.

Trwa konkurs na projekt muralu kamienicy "Pod wieszczami" (WIDEO)
2017-01-18

Już tylko do końca stycznia można wziąć udział w ogólnopolskim konkursie na projekt muralu, który ozdobi pustą ścianę kamienicy "Pod wieszczami" przy ulicy Narutowicza. Wielkoformatowa grafika ma być swojego rodzaju wizytówką miasta i wprowadzać mieszkańców oraz turystów w artystyczny i przyjazny sztuce klimat Białej Podlaskiej. Prace można składać w urzędzie miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.