Aktualności

Zbliża się Summer ON! Zobacz, co miasto przygotowało z okazji rozpoczęcia wakacji (WIDEO)
2017-06-23

Wakacje rozpoczniemy z wielką pompą. W piątek 23 czerwca w Parku Radziwiłłowskim zagra Taco Hemingway - niekwestionowane odkrycie polskiego hip-hopu, laureat Fryderyka i autor kultowych już EP: „Trójkąt Warszawski”, „Umowa o dzieło” i „Wosk”. Nadszedł czas na drugą edycję Summer ON.

Obalają stereotypy na temat hip-hopu
2017-06-23

Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy od 8 maja realizuje projekt „Puls hip-hopu” w ramach programu Erasmus +. Partnerami projektu są organizacje z Łotwy i Francji. Ważnym punktem będzie koncerty 3 lipca na Placu Wolności, połączony z prezentacją kultury hip-hopowej.

"Barwna" i Multicentrum zapraszają na wakacyjne zajęcia
2017-06-22

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży „Barwna” i Multicentrum, zachęcają do skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Multicentrum proponuje zajęcia związane z nauką, przyrodą, grafiką komputerową, robotyką, muzyką i językiem angielskim. „Barwna” z kolei zaprasza do korzystania ze swoich bogatych zasobów.

Królowała muzyka kapel podwórkowy (WIDEO)
2017-06-19

Przez blisko pięć godzin na ulicy Browarnej królowała muzyka podwórkowa. Bialskie Centrum Kultury wraz z kapelą Klawa Ferajna zorganizowali ogólnopolską imprezę kapel podwórkowych. Dopisała pogoda, dopisali też biaczanie.

Po raz trzeci Biała zagrała dla Jezusa. Amfiteatr wypełnił się po brzegi (WIDEO)
2017-06-16

W uroczystość Bożego Ciała po raz kolejny w amfiteatrze zorganizowano koncert uwielbienia Boga pod hasłem „Biała dla Jezusa”. To wyjąrkowe wydarzenie, które jest inicjatywą świeckich i duchownych ze wszystkich miejskich parafii.

W bibliotece podsumowano konkurs fotograficzny
2017-06-14

Wiosną Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej rozpoczął pomyślnie cykl konkursów dla młodych fotografów – dokumentalistów. W I Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Powiat bialski dawniej i dziś” komisja oceniła 60 zdjęć 22 uczestników i wybrała najlepsze z nich. Podsumowanie rywalizacji odbędzie się 20 czerwca o godz. 12.00 w Dziale Wiedzy o Regionie.

W Parku Radziwiłłowskim ponownie zagościła sztuka (WIDEO)
2017-06-12

Już po raz ósmy, a czwarty z rzędu odbył się Park Sztuki. W przestrzeni bialskiego parku swoje prace zaprezentowali artyści z Poznania, Torunia, Warszawy, a nawet szkockiego Glasgow. W ramach artystycznej inicjatywy odbył się ponadto przegląd teatrów ulicznych.  

Cztery dni wybornej zabawy. To było wyjątkowe święto miasta (WIDEO)
2017-06-05

Od czwartu do niedzieli trwały Dni Białej Podlaskiej. Gwiazdy muzyki i kabaretu, a także lokalne i miejskie zespoły artystyczne, zaprezentowały się na najwyższym poziomie. Zwieńczeniem były finałowe koncerty Skaldów, Varius Manx i Agnieszki Chylińskiej.

Studenci zbadają kulturalne potrzeby mieszkańców
2017-06-02

Od 2 do 5 czerwca w mieście będzie prowadzony sondaż na temat potrzeb kulturalnych mieszkańców. Badania wśród osób odwiedzających Park Radziwiłłowski realizują pracownicy i studenci bialskiej PSW. Warto zatrzymać się na chwilę i poświęcić kilka minut na wypełnienie ankiety.

To będzie niezapomniane święto miasta. Weź udział w Dniach Białej Podlaskiej! (WIDEO)
2017-06-02

W tym roku dni miasta trwają aż cztery dni. Od 1 do 4 czerwca w Parku Radziwiłłowskim i na Placu Wolności nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku. Punktem kulminacyjnym będą niedzielne koncerty Varius Manx z Kasią Stankiewicz i Agnieszki Chylińskiej. Sponsorem głównym wydarzenia jest PGE – Polska Grupa Energetyczna.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.