Aktualności

Dzieciaki świętowały urodziny książkowego misia
2017-10-17

Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży, jak co roku włączyła się w obchody Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia. Akcję zainicjowała Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta Dzieciom.

Na naukę angielskiego nigdy nie jest za późno. Unikalny kurs dla seniorów
2017-10-17

Zapraszamy seniorów na bezpłatny kurs języka angielskiego w Multicentrum. Są to unikalne zajęcia skierowany do osób, które chcą osiągnąć poziom komunikatywny oraz poznać kulturę krajów anglojęzycznych.

W bibliotece... o pszczelarstwie. Kolejne zajęcia w Multicentrum
2017-10-16

Multicentrum serdecznie zaprasza dzieci powyżej szóstego roku życia na zajęcia edukacyjne „W krainie miodu”. Podczas półtoragodzinnych warsztatów uczestnicy poznają pracę pszczelarza. Przewidziana jest degustacja miodu a na zakończenie zajęć każdy uczestnik wykona świeczkę z węzy pszczelej. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 83 341 60 17.

Uwaga! Konkurs dla młodych programistów
2017-10-16

Bialskie Multicentrum zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na „Projekt w języku Scratch”. Adresowany jest on do młodzieży w wieku 10-15 lat, zamieszkałej w Białej Podlaskiej, powiecie bialskim oraz gminach: Mielnik, Mordy i Borki.

Muzeum Południowego Podlasia z nowym eksponatem (WIDEO)
2017-10-16

Bialskie muzeum może pochwalić się kolejnym dziełem, zakupionym do stałej kolekcji „Konie, jeźdźcy, zaprzęgi w malarstwie polskim XIX i XX wieku”. Obraz został zakupiony dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

To będzie prawdziwe święto muzyki. Po raz kolejny odbędzie się Podlasie Jazz Festival (WIDEO)
2017-10-11

Muzyczna uczta odbędzie się w Białej Podlaskiej już po raz 16. Tym razem z dłuższym, trzydniowym programem. Wszystko z okazji 30-lecia pracy artystycznej Jazz Trio i Jarka Michaluka – pomysłodawcy i organizatora festiwalu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Dariusz Stefaniuk.

Bialczanin nagrodzony w konkursie fotograficznym
2017-10-04

Bialczanin Adam Piekarski, podopieczny Koła Fotograficznego Migawka, został laureatem I nagrody w kategorii do lat 15 w konkursie Muzealne Spotkania z Fotografią za pracę „Mój surrealizm naleśnikowy na motywach Salvadora Dali”. Na wystawie oraz w katalogu znalazły się także zdjęcia Klary Chwaluk i Huberta Krawczyka z Migawki.

Październikowe soboty w Barwnej z językiem rosyjskim
2017-10-04

Biblioteka Barwna wraca do cotygodniowego cyklu „Czytających Sobót”! W październiku każda sobota od godz. 12:00 będzie promocją książki i czytania po rosyjsku. Jak zapewniają organizatorzy, jest to świetna okazja do nauki bliskiego naszemu języka poprzez zabawę i spotkania ze wspaniałymi gośćmi.

Zorganizowali zabawę na orientację szlakiem historii miasta
2017-10-04

Centrum Informacji Turystycznej, pod patronatem prezydenta Dariusza Stefaniuka, zorganizowało imprezę na orientację. Szlak trasy wiódł dawnym rynkiem i uliczkami radziwiłłowskiego miasta przez 4,5 km. Aby ukończyć trasę należało zaliczyć 18 punktów kontrolnych. Wszycy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W bibliotece lekarskiej otwarto wyjątkową wystawę
2017-10-03

W bialskim oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej przy ul. Brzeskiej można oglądać wystawę poświęconą generałowi Stefanowi Roweckiemu "Grotowi". W uroczystym wernisażu wzięli udział minister Konstanty Radziwiłł oraz dyrektor Wojciech Giermaziak.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.