Aktualności

Zmarł bialski społecznik, przewodniczący Koła Bialczan
2017-01-18

Marek Światłowski przez wiele lat pełnił funkcję miejskiego radnego, znany przede wszystkim ze swojej działalności w Kole Bialczan, którego był prezesem. Jego najważniejszą inicjatywą była kwesta na rzecz odbudowany zabytkowych nagrobków bialskiej nekropolii. Znany był również jako właściciel Księgarni Podlaskiej przy ul. Warszawskiej.

Bialczanie zbierali dla Orkiestry. Ponownie na rekord!
2017-01-16

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku po raz kolejny pobito rekord zbiórki w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ubiegłoroczny wynik ponad 125 tys. zł może zostać pobity, bo już w niedzielę w okolicach godz. 20.00 suma zebranych środków przekroczyła 108 tys. zł. Jednak bicie rekordów nie było najważniejsze. Mieszkańcy jak zwykle byli razem i przy wspólnej zabawie nie zapomnieli o pomocy najbardziej potrzebującym.

Ćwierć wieku z Orkiestrą! Wielka pomoc ponownie dla dzieci i seniorów
2017-01-12

Już po raz 25. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 15 stycznia m.in. na ulicach Białej Podlaskiej pojawią się wolontariusze z identyfikatorami i puszkami. Łącznie w całym powiecie bialskim będzie ich 450. Kulminacja bialskiej zbiórki odbędzie się jak zwykle na Placu Wolności.

Uwaga uczniowie! W czasie ferii pływalnia i lodowisko za darmo
2017-01-11

Świetna wiadomość dla wszystkich uczniów, spędzających ferie w mieście! Przez dwa tygodnie za okazaniem legitymacji uczniowskiej w godzinach 11.00-13.00 od poniedziałku do piątku, będzie można bezpłatnie korzystać z pływalni I LO im. J.I. Kraszewskiego. Uczniowie skorzystają także bezpłatnie z lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 9 o godz. 10.00, 11.00 oraz 12.00.

Lotnisko dla inwestorów. W Białej Podlaskiej oficjalnie otworzono podstrefę ekonomiczną (WIDEO)
2017-01-11

To piękny dzień dla bialczan, na który bardzo ciężko wszyscy pracowaliśmy – podkreślił prezydent Dariusz Stefaniuk podczas oficjalnego otwarcia podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inauguracja działalności blisko 100-hektarowych terenów inwestycyjnych odbyła się m.in. w obecności przedstawicieli Chin oraz potencjalnych inwestorów.

Trzej Królowie przeszli ulicami miasta i pokłonili się Dzieciątku (WIDEO)
2017-01-09

Już po raz kolejny w Święto Objawienia Pańskiego w Białej Podlaskiej zorganizowano Pokłon Trzech Mędrców. To wspólna inicjatywa bialskich parafii, prezydenta Dariusza Stefaniuka oraz fundacji Kocham Podlasie. Tegoroczna trasa wiodła z parafii Narodzenia NMP do kościoła św. Anny.

Historyczna chwila dla miasta. Mamy podstrefę ekonomiczną (WIDEO)
2016-12-30

To już fakt! Biała Podlaska ma podstrefę ekonomiczną. Taką decyzję osobiście podjęła premier Beta Szydło. Na 96 hektarach lotniska będzie można inwestować na preferencyjnych warunkach. Dzięki temu powstaną nowe miejsca pracy. Oficjalne otwarcie podstrefy zaplanowano na 10 stycznia. Wtedy też poznamy więcej szczegółów dotyczących dalszych prac oraz ulg, jakie mogą uzyskać przedsiębiorcy.

Uspokajamy! Nie ruszył jeszcze nabór wniosków do programu "Mieszkanie Plus"
2016-12-30

Do bialskiego magistratu zgłasza się wiele osób zainteresowanych rządowym programem „Mieszkanie Plus”. Uspokajamy wszystkich bialczan. Nie ruszył jeszcze nabór wniosków. Kryteria najmu mieszkań zostaną określone najprawdopodobniej w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zostaną one publicznie ogłoszone w mediach oraz na stronach internetowych magistratu.

Nagrodzono film stworzony przez ucznia bialskiego liceum
2016-12-28

Przedstawiciele maturzystów z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica wraz z opiekunem Beatą Samojluk uczestniczyli w dorocznym spotkaniu szkół partnerskich w Instytucie Filologii Polskiej UMCS w Lublinie.

Łamali się opłatkiem w bożonarodzeniowej atmosferze
2016-12-23

Niech te Święta będą rodzinne, a Nowy Rok przyniesie spełnienie wszystkich marzeń – takie życzenia przekazał mieszkańcom prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk. Bialski włodarz w przedświątecznym okresie spotkał się m.in. z pracownikami urzędu miasta oraz spółki WOD-KAN na tradycyjnej Wigilii, a także z dziećmi z bialskich szkół i przedszkoli.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.