Aktualności

Ks. Leszek Mućka Człowiekiem Roku 2016 Tygodnika Podlaskiego
2017-02-20

Już po raz szósty kapituła i czytelnicy Tygodnika Podlaskiego wyłonili laureata plebiscytu Człowiek Roku. Tym razem nagroda powędrowała do księdza Leszka Mućki, który w ubiegłym roku zasłużył się przede wszystkim koordynacją przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

W Białej Podlaskiej powstanie Biosfera. Miasto i Lasy Państwowe podpisały porozumienie (AUDIO+WIDEO)
2017-02-10

Prezydent Dariusz Stefaniuk podpisał w Warszawie z dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych Konradem Julianem Tomaszewskim list intencyjny w sprawie odtworzenia terenów rekreacyjnych w Dolinie Krzny. Chodzi o obszar dawnych stawów hodowlanych nad Klukówką, gdzie docelowo powstanie tzw. Biosfera.

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Świadomości Społecznej
2017-02-10

Rodzina z problemem uzależnienia – taki temat będzie przyświecał drugiemu spotkaniu w ramach Akademii Świadomości Społecznej. Inicjatywa powołana pod patronatem prezydenta Dariusza Stefaniuka przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych będzie realizowana przez cały rok.

Bądź bezpieczny w internecie. Trwa akcja rzecznika konsumentów
2017-02-10

Na zaproszenie Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Białej Podlaskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej wzięli udział w kampanii edukacyjno-informacyjnej, prowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej „Mój Smartfon, Mój Mały Świat. Klikam z głową”.

Pierwsza Dama przyjedzie do Białej Podlaskiej? Jest na to wielka szansa!
2017-02-08

Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielkami stowarzyszenia Biała Pozytywka oraz liczną, międzypokoleniową reprezentacją. Celem wizyty było zaproszenie Pierwszej Damy do odwiedzenia Białej Podlaskiej.

Stołówka przy „Dwójce” walczy o nagrody i czeka na głosy mieszkańców!
2017-02-07

Działająca od 30 lat stołówka przy Szkole Podstawowej nr 2 przygotowuje około 400 posiłków dla uczniów podstawówki, gimnazjum i liceum. Dzięki głosom internautów już niedługo może wzbogacić się o nowe wyposażenie, a nawet remont o wartości 30 tys. zł! W plebiscycie na www.ekstrastolowki.pl głosować można do 31 maja.

Uwaga wystawcy! Odbędzie się tradycyjny Jarmark Wielkanocny
2017-02-07

W sobotę 8 kwietnia, w przeddzień Niedzieli Palmowej, na Placu Wolności w Białej Podlaskiej będzie trwał Jarmark Wielkanocny. Z tej okazji Bialskie Centrum Kultury zaprasza wytwórców produktów lokalnych i regionalnych, sztuki ludowej, rękodzieła, w szczególności palm, pisanek, stroików wielkanocnych oraz artykułów spożywczych, wytwarzanych tradycyjnymi metodami.

W Barwnej karnawał trwa w najlepsze
2017-02-01

W Multimedialnej Bibliotece Dla Dzieci i Młodzieży można wczuć się jeszcze w rytm karnawałowego szaleństwa. Biblioteka jest pełna muzyki, tańca, i czytelników – tak było dzięki zaproszonym gościom, którzy uświetnili rodzinne spotkania odbywające się w każdą sobotę stycznia o godzinie 12.00.

Z okazji ferii w Multicentrum odbyły się wyjątkowe zajęcia
2017-01-31

W ramach ferii w Multicentrum dzieci i młodzież brały udział w atrakcyjnych zajęciach. Była okazja do wzięcia udziału w warsztatach iluzji oraz zajęciach z enkaustyki, czyli specyficznej techniki malarskiej, znanej już w starożytności. Jak zwykle nie zabrakło pożytecznej wiedzy i świetnej zabawy, o którą zadbali pracownicy Multicentrum.

Młodzież po raz kolejny bawiła się na bezalkoholowym balu
2017-01-30

W Dworku Helena w Porosiukach odbył się po raz trzeci, a w sumie po raz ósmy Bezalkoholowy Bal Karnawałowy dla młodzieży. W zabawie trwającej do godz. 2.00 w nocy brało udział ponad 100 osób. Inicjatywę po raz kolejny wspierał prezydent Dariusz Stefaniuk.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.