Aktualności

Debatowali o międzynarodowym transporcie drogowym
2017-06-23

W Grabanowie odbył się już po raz osiemnasty Zjazd Przewoźników Polskich. Głównym tematem obrad był międzynarodowy transport drogowy. W imieniu prezydenta Dariusza Stefaniuka uczestnikom zjazdu dziękował i gratulował zastępca Adam Chodziński.

Zbliża się Summer ON! Zobacz, co miasto przygotowało z okazji rozpoczęcia wakacji (WIDEO)
2017-06-23

Wakacje rozpoczniemy z wielką pompą. W piątek 23 czerwca w Parku Radziwiłłowskim zagra Taco Hemingway - niekwestionowane odkrycie polskiego hip-hopu, laureat Fryderyka i autor kultowych już EP: „Trójkąt Warszawski”, „Umowa o dzieło” i „Wosk”. Nadszedł czas na drugą edycję Summer ON.

Upamiętnili amerykańskich lotników poległych podczas II wojny światowej
2017-06-22

Pomnik w Worońcu przypomina o zestrzeleniu 21 czerwca 1944 roku amerykańskiej Latającej Fortecy B-17G. Maszyna spadła w pobliżu miejsca, gdzie obecnie znajduje się postument, symbolicznie upamiętniający 41 tys. amerykańskich lotników, poległych w czasie II wojny światowej.

Zasłużeni nauczyciele odchodzą na emeryturę
2017-06-22

Koniec roku szkolnego to nie tylko sygnał wakacyjnej przerwy. Część dyrektorów i nauczycieli na stałe kończy swoją przygodę z nauczaniem, odchodząc na zasłużoną emeryturę. W urzędzie miasta prezydent Dariusz Stefaniuk spotkał się z pedagogami, wręczył im pamiątkowe prezenty i kwiaty.

Prezydent wyróżnił najlepszych uczniów. Po raz 11. przyznano Złote Pióra (WIDEO)
2017-06-22

Czterdziestu czterech uczniów bialskich szkół wyróżniono za najlepsze wyniki w nauce i nagrody w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach. Prezydent Dariusz Stefaniuk przyznał także Diamentowe Pióro Konradowi Dziarmadze z ZSZ nr 2, który wcześniej dwa lata z rzędu otrzymywał prezydenckie wyróżnienie.

Budżet Obywatelski 2017: znamy projekty zgłoszone przez mieszkańców. W sierpniu ruszy głosowanie
2017-06-16

Do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego bialczanie złożyli blisko 30 propozycji. Mieszkańcy chcą m.in.: boiska wielofunkcyjnego, chodników, parkingów, terenów zielonych, placów zabaw czy terenów zielonych.

Po raz trzeci Biała zagrała dla Jezusa. Amfiteatr wypełnił się po brzegi (WIDEO)
2017-06-16

W uroczystość Bożego Ciała po raz kolejny w amfiteatrze zorganizowano koncert uwielbienia Boga pod hasłem „Biała dla Jezusa”. To wyjąrkowe wydarzenie, które jest inicjatywą świeckich i duchownych ze wszystkich miejskich parafii.

Do Białej przybędą relikwie bł. Honorata Koźmińskiego
2017-06-12

Z okazji Roku Błogosławionego Honorata Koźmieńskiego w Białej Podlaskiej – rodzinnej miejscowości zakonnika, odbędą się wyjątkowe uroczystości. Od 13 do 15 czerwca w mieście będą przebywały relikwie Honorata, sprowadzone z Nowego Miasta nad Pilicą. Zwieńczeniem wydarzeń będzie koncert uwielbienia Biała dla Jezusa.

Nowe szkolenia samoobrony i rekrutacja do straży miejskiej
2017-06-07

Darmowy kurs samoobrony dla kobiet organizowany przez Straż Miejską cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Lista zapisów jest bardzo długa, a chętnych nie brakuje. Pierwsza grupa 17 pań już rozpoczęła zajęcia.

Uczniowie bialskich szkół spędzili Dzień Dziecka z parą prezydencką
2017-06-06

Na zaproszenie pary prezydenckiej, Stowarzyszenie Biała Pozytywka zorganizowało wyjazd 31-osobowej grupie dzieci z bialskich szkół podstawowych do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Mali bialczanie spędzili niezapomniany dzień, uczestnicząc w programie przygotowanym specjalnie na Dzień Dziecka.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.