Aktualności

Program bialskich obchodów święta Uchwalenia Konstytucji 3 maja
2018-04-25

W Białej Podlaskiej odbędą się tradycyjne uroczystości z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Poprzedzi je uroczysta msza święta, która zostanie odprawiona o godzinie 11.30 w kościele św. Antoniego.

Z okazji majowych świąt urząd będzie czynny krócej
2018-04-24

W związku z nadchodzącymi świętami, w poniedziałek 30 kwietnia, środę 2 maja oraz piątek 4 maja Urząd Miasta w Białej Podlaskiej będzie pracował krócej. Sala obsługi klientów będzie czynna tylko do godz. 15.30.

Zbliża się Europejski Tydzień Szczepień
2018-04-23

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej informuje, że w dniach 23-29 kwietnia jest obchodzony w Polsce Europejski Tydzień Szczepień pod hasłem „Zapobiegaj. Chroń. Zaszczep”.

Dni otwarte w modernizowanych szkołach. Miasto stawia na edukację!
2018-04-20

Ostatnie lata to bardzo dobry czas dla bialskiej edukacji. Szkoły realizują mnóstwo projektów unijnych o łącznej wartości kilkunastu milionów złotych. To nie wszystko. Wkrótce ruszy modernizacja basenu przy I LO. Placówki oświatowe zmieniają się na lepsze i otwierają swoje drzwi na nowych uczniów. 21 kwietnia w wielu z nich odbędą się dni otwarte.

Uczennica "Staszica" laureatką ogólnopolskiej Olimpady
2018-04-20

Anna Myronenko, uczennica IV LO im. Stanisława Staszica, zajęła czwarte miejsce w XLIX edycji Olimpiady Języka Rosyjskiego. W zmaganiach uczestniczyło blisko 1,5 tys. osób z całej Polski. Finał zorganizowano w Warszawie.

W Białej Podlaskiej odbył się kongres dla organizacji pozarządowych
2018-04-19

Biała Podlaska jako jedno z czterech miast województwa lubelskiego była współorganizatorem kongresu skierowanego do organizacji pozarządowych. To doskonała okazja na docenienie działalności osób i stowarzyszeń, które na co dzień pracują na rzecz ważnych i społecznie niezbędnych inicjatyw.

Parking do rozbiórki. Urząd miasta: to decyzja inspekcji nadzoru budowlanego
2018-04-19

Mieszkańców osiedla przy ul. Kopernia poruszył fakt likwidacji ok. 8 miejsc postojowych. Miasto zostało zmuszone do rozbiórki parkingu, powstałego w połowie lat 90. bez odpowiednich zezwoleń, przez wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego.

Powstaje parking przy ul. Piłsudskiego. Będą zmiany w organizacji ruchu
2018-04-19

Trwają zaawansowane prace budowy parkingu przy ul. Piłsudskiego. W piątek 20 kwietnia od godz. 13.00 ulica zostanie czasowo odcięta z ruchu pojazdów na odcinku od placu Wolności do ul. Budkiewicza. Miasto przygotowało zmianę organizacji ruchu.

Ważne! Rozwiewamy wątpliwości dotyczące segregacji odpadów
2018-04-19

Bialski magistrat przypomina że od dnia 1 stycznia na terenie miasta obowiązuje nowy system segregacji odpadów zgodny z Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów. Podpowiadamy, jak segregować odpady, aby nie mieć z nimi problemów.

Uczniowie Ekonomika wzięli udział w konkursie Giełdy Papierów Wartościowych
2018-04-19

11 kwietnia w Sali Notowań odbyła się gala finałowa XVI edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W konkursie wzięli udział m.in. uczniowie bialskiego Ekonomika, zajmując ostatecznie wysoką, 14 lokatę. 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.