Aktualności

Miejski rzecznik konsumentów do dyspozycji mieszkańców
2017-03-23

To właśnie dzięki niej wielu bialczan uniknęło nieuczciwych praktyk przy zakupach. Dzięki poradom miejskiego rzecznika konsumentów młodzież z bialskich szkół dowiedziała się jak skutecznie chronić się przed internetowymi pułapkami. Jolanta Marczuk tylko w 2016 udzieliła mieszkańcom blisko 1000 porad!

Zapytaj o zatrudnienie, praktyki i staże. W AWF odbędą się Targi Pracy
2017-03-22

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej oraz Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej zapraszają na Targi Pracy i Edukacji, które odbędą się 28 marca w hali widowiskowo-sportowej AWF przy ul. Marusarza. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Dariusza Stefaniuka.

Jesteśmy coraz bliżej OZE! Uznano protest Białej Podlaskiej
2017-03-21

Do urzędu wpłynęło pismo z wynikiem rozpatrzenia protestu, dotyczącego oceny wniosku o dofinansowanie projektu „Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska”. Zarząd Województwa Lubelskiego uznał protest za zasadny.

W parafii na Woli ruszyły Bialskie Czuwania Młodych
2017-03-20

Młodzież zaangażowana w przygotowanie przystanku Światowych Dni Młodzieży powraca z nowym cyklem spotkań. 17 marca kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wypełnił się po brzegi. Wyróżniono laureatów konkursu, zaprezentowano pantomimę, a mszy przewodniczył specjalny gość – egzorcysta ks. Andrzej Witerski.

Złożyli życzenia patronowi w jubileusz 100-lecia
2017-03-17

Już tradycyjnie z okazji imienin słynnego mieszkańca Białej Podlaskiej uczniowie I LO pojawili się przy ławeczce na Placu Wolności, aby złożyć życzenia. Nie obyło się także bez symbolicznego umycia pomnika i złożenia wiązanki kwiatów. Wieczorem odbył się wyjątkowy koncert z okazji 100-lecia nadania nazwy bialskiemu liceum.

To wyjątkowy jubileusz. Kolejna bialczanka skończyła właśnie 100 lat!
2017-03-17

Pani Waleria urodziła się w 1917 roku i z tej okazji hucznie obchodziła swoje okrągłe urodziny. Z wizytą i kwiatami bialczankę odwiedził m.in. zastępca prezydenta Adam Chodziński, który wręczył kwiaty i najlepsze życzenia od premier Beaty Szydło.

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Świadomości Społecznej
2017-03-17

Aspekty prawne pomocy osobie uzależnionej i jej rodzinie – taki temat będzie przyświecał trzeciemu spotkaniu w ramach Akademii Świadomości Społecznej. Inicjatywa powołana pod patronatem prezydenta Dariusza Stefaniuka przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych będzie realizowana przez cały rok.

Rzecznik konsumentów udzielał porad w centrum handlowym
2017-03-16

Z okazji Światowego Dnia Konsumenta w jednym z bialskich centrów handlowych, miejski i powiatowy rzecznik konsumentów prowadzili konsultacje w zakresie ochrony praw konsumenta. Przy tej okazji przypomnieli wszystkim zainteresowanym o ich najważniejszych prawach, np. o prawie do reklamacji wadliwego towaru.

Kwiaty i najlepsze życzenia bialczankom z okazji Dnia Kobiet
2017-03-08

Życzenia pomyślności, spełnienia marzeń i realizacji osobistych ambicji otrzymały w liście od prezydenta Dariusza Stefaniuka wszystkie panie, pracujące w bialskich szkołach i przedszkolach. Bialski włodarz przekazał także kwiaty oraz podziękowania pracowniczkom urzędu miasta oraz innych miejskich instytucji.

Ruszają Bialskie Czuwania Młodych. Pierwsze spotkanie w parafii na Woli
2017-03-07

Kontynuując dzieło Przystanku Światowych Dni Młodzieży w Białej Podlaskiej, organizatorzy zapraszają na comiesięczne spotkania młodych. Pierwsze z nich odbędzie się już 17 marca o godz. 18.00 w parafii Wniebowzięcia NMP. Wydarzeniom towarzyszy patronat prezydenta Dariusza Stefaniuka.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.