Wydarzenia
Michał Bajor - koncert
sobota, 7 października 2017, 00:00-19:05
Sala widowiskowo-konferencyjna BCK
21-500 Biała Podlaska
Brzeska 41
Dane kontaktowe

Koncert odbędzie się 7 października o godz. 17.00 w sali BCK przy ul. Brzeskiej 41. 

Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.

Koncert promuje najnowsze wydawnictwo artysty, płyty "Od Kofty... do Korcza", niejako podsumowujące kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką. Będzie to dwudziesta pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku).

Jak wyjaśnia sam Bajor: "Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek".

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.