Wydarzenia
DNI BIAŁEJ PODLASKIEJ
czwartek, 1 czerwca 2017, 00:00 - niedziela, 4 czerwca 2017, 23:00
Park Radziwiłłowski
Dane kontaktowe

Sponsorem głównym Dni Białej Podlaskiej jest PGE – Polska Grupa Energetyczna.

W tym roku dni miasta trwać będą aż cztery dni. 1 czerwca w Parku Radziwiłłowskim, z okazji Dnia Dziecka, zaprezentuje się „Mała Orkiestra Dni Naszych”. Ich koncerty to nie tylko zabawa, ale także profilaktyka. W 2014 roku piosenka „Nie ma jak dom” znalazła się w „Elementarzu XXI wieku” i trafiła do wszystkich trzecioklasistów w Polsce. Następnego dnia na scenie zaprezentują się zespoły działające przy Bialskim Centrum Kultury.

Ubiegłorocznym strzałem w dziesiątkę był kabareton. Będziemy go kontynuować także w tym roku. W sobotę 3 czerwca przed bialską publicznością wystąpi kabaret „Jurki”, znany m.in. z telewizyjnej parodii opery mydlanej, programu „Spadkobiercy”. Z własnym programem oraz w roli prowadzących wystąpią członkowie kabaretu „Moralnego Niepokoju” Rafał Zbieć i Mikołaj Cieślak. Bialczan rozśmieszać będzie również, występująca często w telewizji, wrocławska grupa „Chyba”.

Niedziela, to kulminacja święta miasta. Na dużej scenie zaprezentują się największe gwiazdy polskiej muzyki: „Varius Manx”, Agnieszka Chylińska oraz grupa Skaldowie. Grupa grająca na scenie od 1989 roku w Białej Podlaskiej wystąpi z wokalistą, z którą święcili największe tryumfy. Mowa o Kasi Stankiewicz, która na nowo związała się z zespołem. Agnieszka Chylińska to najprawdopodobniej najpopularniejsza obecnie wokalistka w Polsce. Od 2009 roku prowadzi działalność solową. Wtedy ukazał się jej debiutancki album „Modern Rocking”. Jej druga solowa płyta „Forever Child” ujrzała światło dzienne w ubiegłym roku. Oba wydawnictwa dotarły do 1. miejsca polskiej listy sprzedaży OLiS i pokryły się w Polsce kolejno platyną i podwójną platyną. Dla bardziej sentymentalnych, w swoim doskonale znanym repertuarze, zaprezentuje się grupa Skaldowie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.